Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Przebieg a trwałość silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Wto Kwi 19, 2011 10:41
[R25] Przebieg a trwałość silnika
Autor Wiadomość
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 23:40   [R25] Przebieg a trwałość silnika
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Powiedzcie mi jaki wpływ ma przebieg na jakość silnika 1,4l 103KM. Silnik jak na swoją pojemność ma sporą moc. Zastanawiam się czy nie jest zbytnio wyżyłowany np. przy 180.000 km. Oczywiście wszystko zależy od eksploatacji jednak pytam o takie szczegóły ponieważ planuję zakupić autko z rocznika 2000-2001. Myśle, że przebieg w granicach 150.000-180.000 jest całkiem realny jak na te lata jednak obawiam się, że kupie coś co będzie powodowało więcej problemów niz frajdy.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 23:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 07:32   

tu możesz zobaczyć przebiegi jakie mają koledzy
http://forum.roverki.eu/v...nasze+przebiegi
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 19:41   

K-seria jest jesli chodzi o jakosc materialu tulei cylindrowych ,bloku silnika ,ukladu korbowego,zaworowego zrobiona bardzo solidnie. Silniki z przebiegiem dobrze ponad 100tys km. maja jeszcze slady honowania na tulejach. Nie widzialem jeszcze Rovera z padnietymi panewkami ,oczywiscie poza sprowokowanymi usterkami. Tak samo niewiele jest postow o dymieniu z powodu zuzycia pierscieni tlokowych. Pod tym wzgledem ten silnik jest lepszy od kazdego niemieckiego porownywalnego silnika. Problem jest z glowica , kiepskim jej oglewem/wykonaniem i usterkami uszczelki. Jesli poprzednia awaria uszczelki byla zrobiona dobrze i na czas , nie przegrzano silnika to bedzie oki. Jeszcze dochodzi stukanie tlokow o scianki tylei cylindrowych na zimnym silniku. Z wyzszym przebiegiem bardziej prawdopodobne ze moze wystepowac. Niektore silniki tak mialy juz po 20 tys. km. Jesli auta byly na gwarancji to istniejacy Rover jeszcze wymienial silnik, ale nie ma takiej potrzeby bo to powiedzmy normalne zjawisko opisane pozniej w biuletynie technicznym na ten temat. Mialem 25 z przebiegiem 82 tys. mil i nie bylo, moja 45-tka z przebiegiem 42 tys. ma troche , niedawno sprzedalem inna 45-tke ktora mialem tak tylko do pogrzebania z przebiegiem 100 tys. mil i "piston rattle" byl w pelnej okazalosci tak 2-3 min. po odpaleniu. Potem silnik pracowaj jak zegarek. Wynika to z konstrukcji tloka (bardzo niski) .BMW-tez tak ma i nie jest to usterka jesli zanika po rozgrzaniu silnika. W zasadzie kupujac auto z tym silnikiem najbardziej skup sie na objawach walnietej uszczelki glowicy, objawy sobie mozesz poszukac na forum. Pracuje jako diagnosta i do tej pory nie widzialem dymiacego Rovera, golfow 1.4 16V nie sciemiam -grubo ponad setke, tak samo fordow z Z-tec-kiem .Pozdr.
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 20:48   

Analogicznie zapytam o silniki diesla które powinny być chyba bardziej trwałe. Jak ma się np. zużycie pompy wtryskowej do przebiegu w R25 np. (przebieg rzędu 200.000.)
Zapytam przy okazji jak "zbiera" się dieselek w porównaniu z motorkiem benzynowym. Podejrzewam, że turbo dziura swoje robi ale wolę zapytać.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 22:17   

ZTCP kiedyś doczytałem się, że silniki 16-zaworowe serii K liczone były na 300kkm. Silniki 8v. na 500kkm.

W kwestii Silników serii L jest niestety tak, że im nowszy i mocniejszy tym bardziej awaryjny. 86-konny diesel widywany był w serwisach jedynie na przeglądach i ew. naprawach osprzętu (najczęściej napinacz paska wielorowkowego, który występuje również w pozostałych dieselach). Pierwszy raz na forum przeczytałem o problemach z pompą sterowaną mechanicznie. Jedyne co się działo z tymi silnikami, to przestawiony kąt wtrysku na pompie wtryskowej (po wymianie rozrządu, co zresztą ma też miejsce w pozostałych) lub przepalony/zużyty przekaźnik świec żarowych. Sam kiedyś kupiłem pompę sterowaną mechanicznie, aby mieć na zapas (gdyby z moją się coś stało). Samochodu nie mam już od długiego czasu a pompa nadal leży :)

Niestety w mocniejszych dieselach dochodzi sporo elektryki.

Ostatnie diesele, to niestety częstsze awarie pomp wtryskowych, awarie uszczelki pod głowicą, czy nawet przepalone tłoki... ale takie są uroki rozwoju, dbałości o ekonomię i ekologię... dbałość o kieszeń użytkowników jest zawsze na samym końcu.
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 23:02   

Czyli gdybym się przystawił do takiego R25 z 101 KM silniczkiem mogę liczyć się ze sporym wydatkiem związanym z awaryjnością tego silnika? Chyba, że podajesz jakieś skrajne przypadki związane z naganną eksploatacją samochodu. Przyznam się, że zabiłes mi teraz klina poniewaz myślałem, że na dieselku Rovera można bardziej polegać niż na silnikach serii K. Cholera, na to wgląda, ze co bym nie kupił będzie awaryjne.
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 20:41   

Kolego, co nie kupisz to będzie awaryjne. Bo samochody się zużywają. Jednakże, nie jest to ściśle związane tylko z przebiegiem, ale również ze sposobem eksploatacji auta.

Czasem może się wada fabryczna trafić....

Moje odczucie (po czytaniu forum i od znajomego) jest takie, że K seria to może i udana konstrukcja, ale HGF mnie by odstraszył (wolał bym Civika kupić z 1.4 i mieć spokój).

Ale Diesel L Seria jest wg. mnie prawie bajka. Mam go trzy lata, jeśli chodzi o silnik, to jedyne co postanowiło się zepsuć, to czujnik położenia wału (łatwa diagnoza - wygrygałem błąd) i 15 min wymiana samemu. Przez to że jest wielki i aluminiowy (ktoś przewymiarował z chłodzeniem) można jeździć bez niego - jechałem kilkanaście km, bez chłodnicy (kamień zrobił jej kuku, że palec wchodził).

A kupiłem go dlatego, że kolega ma R600 z tym silnikiem i jest dobrym przykładem złego traktowania silnika (zapala zimny, but w podłogę ciągle, potem gasi bez chłodzenia, jeździ na czym popadnie, wymiana oleju to dla niego dolewanie itp) i jemu ten silnik przez dwa lata (a teraz już lat 5) chodzi i chodzi i nic w nim się nie dzieje (a jeździ dużo bardzo). Stąd mój wniosek - kupie to samo, będę dbał i będzie gitara - i jest :)
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 22:32   

Zdecydowałem się na dieselka :)
 
 
214_SI 



Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 117

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 09:29   

Może się komuś przyda... mój R214si '97 ma nakręcone ponad 230kkm i wszystko fajnie śmiga silniczek igła... teraz przyszedł czas na wymiane tlumika końcowego ale to normalna sprawa przy samochodzie 14letnim. Koszt częsci 105zł wymiana samodzielna - nic skomplikowanego. ;]
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 10:26   

Zobaczymy przy eksploatacji jak będzie. Jak na razie jest parę rzeczy do poprawy. Jeszcze zapytam..czy kasowanie ew.błędów musi się odbywać tylko przy pomocy T4 czy jest szansa zrobić to w inny sposób. Wiem, że w starszych modelach robiło sie to przekręcając zapłon ok 50 razy ale czy w tych nowych to zadziała?
Ostatnio zmieniony przez maciek73 Nie Kwi 24, 2011 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 10:31   

Cytat:
Zobaczymy przy eksploatacji jak będzie. Jak na razie jest parę rzeczy do poprawy. Jeszcze zapytam..czy kasowanie ew.błędów musi się odbywać tylko przy pomocy T4 czy jest szansa zrobić to w inny sposób. Wiem, że w starszych modelach robiło sie to przekręcając zapłon ok 50 razy ale czy w tych nowych to zadziała?


Wszystkie R 25,45,75 tylko przez T4. W starszych wersjach można jeszcze było błędy wybłyskać.
A z tym zegarkiem nie powinieneś mieć problemów, jest H i jest M. wciskając każdy guziczek przestawiasz godzinę i minuty więc może zepsuty skoro nic się nie dzieje?
_________________
Driving is believing !
 
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 10:37   

adamsky8811 napisał/a:
Cytat:
Zobaczymy przy eksploatacji jak będzie. Jak na razie jest parę rzeczy do poprawy. Jeszcze zapytam..czy kasowanie ew.błędów musi się odbywać tylko przy pomocy T4 czy jest szansa zrobić to w inny sposób. Wiem, że w starszych modelach robiło sie to przekręcając zapłon ok 50 razy ale czy w tych nowych to zadziała?


Wszystkie R 25,45,75 tylko przez T4. W starszych wersjach można jeszcze było błędy wybłyskać.
A z tym zegarkiem nie powinieneś mieć problemów, jest H i jest M. wciskając każdy guziczek przestawiasz godzinę i minuty więc może zepsuty skoro nic się nie dzieje?


Czyli po wymienie części uszkodzonej na nową błąd się nie zresetuje?

PS. maiłem rację, że zegarek również po angielsku trzeba ustawić ... już ustawiłem ale trzeba było włączyć zapłon na II :D
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 10:45   

Cytat:

Czyli po wymienie części uszkodzonej na nową błąd się nie zresetuje?

a co masz uszkodzone ?
_________________
Driving is believing !
 
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 12:37   

Na razie żaden błąd nie wyskoczył ale pytam profilaktycznie.
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 14:45   

to zależy od tego co się ma popsuć i jaki błąd wyświetlać.
SRS jak się zaświeci jak np styki będą zaśniedziałe albo coś taśmą się stanie, to gdy to zrobisz to kontrolka zgaśnie.
z Check`iem jest chyba tak że trzeba wykasować bo się zapisuje w pamięci.
_________________
Driving is believing !
 
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 19:36   

To teraz pytanie..czy serwis Land Rovera dysponuje T4? i czy Rover 25 2,0 iDT ma ten sam komputer co z tym samym silnikiem Land Rover?
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 20:00   

maciek73 napisał/a:
To teraz pytanie..czy serwis Land Rovera dysponuje T4? i czy Rover 25 2,0 iDT ma ten sam komputer co z tym samym silnikiem Land Rover?

ZTCP nie, dlaczego? silniki w LandRoverach - zwłaszcza tych nowszych, mają silniki od BE,EM,WU. Kompy na pewno są inne... zresztą użyj szukajki to wszystkiego się dowiesz... ja mam 45 iDT więc na LR się nie znam :)
_________________
Driving is believing !
 
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 20:43   

maciek73 napisał/a:
nie jest zbytnio wyżyłowany np. przy 180.000 km

dokładnie w takim przebiegu robiłem uszczelkę pod głowicą i wymiana dwóch popychaczy-szklanek , póki co po 6k jeszcze żaden inny nie zaczął pukać :grin: oraz kompletu uszczelniaczy zaworowych (mój R lata na podtlenku-lpg :razz: ), nastawiałem się na wymianę pierścieni, ale okazało się, że są w całkiem niezłym stanie, mechanik ocenił że jeszcze +/- 90k na nich zrobię, a dla mnie to koło 4 lat jazdy albo i nawet więcej, biorąc pod uwagę, że jak świeci słoneczko to przesiadam się na dwukołowy pojazd o tej samej, wdzięcznej nazwie
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 04, 2011 20:51   

PS. zegarek można przestawić na wersje 24H ... trzeba przycisnąć naraz oba guziki H i M (muszą sie same zera pokazać na wyświetlaczu) i następnei ustawić już normalnie godziny i minuty ... oczywiście przy włączonym zapłonie :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciek73 



Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 67
Skąd: Jasło



Wysłany: Sro Maj 04, 2011 21:11   

Dzięki, teraz już wiem, że musi być włączony zapłon aby ustawić zegarek sam doszedłem :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Trwałość silnika 1.4 8V a 16V
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Lut 28, 2023 22:59
nanab
Brak nowych postów [Rover 25] Przebieg
mickoz2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Mar 06, 2010 15:46
PHJOWI
Brak nowych postów [R214 16v 99] przebieg
jak sprawdzić faktyczny przebieg
mundek131 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lut 10, 2008 19:17
Pientas1
Brak nowych postów [R220] Stanął przebieg
daniello2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Mar 11, 2013 13:25
daniello2
Brak nowych postów [R 214 si '97] - instalacja gazowa - duży przebieg...
214_SI Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Gru 07, 2007 10:33
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink