Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Chyba po uszczelce pod glowicą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Chyba po uszczelce pod glowicą
Autor Wiadomość
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



  Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 15:25   [MGF] Chyba po uszczelce pod glowicą
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich. Otórz u mnie w MGF zatarł sie wiatrak od chłodnicy, wywaliło bezpiecznik i nie wiem jak długo tak jeździłem, dopiero dzisiaj zauważyłem szarpanie na wolnych obrotach i temp. wyskoczyła na maksa na skali. Otwieram klapę silnika, a tam płyn gotuje w zbiorniczku tzn. juz go nie bylo, ale po dolaniu szybko ubywa i w oleju jest płyn bo na bagnecie jest kakao. Wywaliło zreszta trochę tej mazi spod korka oleju, bagnetu i gdzies spod przepustnicy. Po zlokalizowaniu usterki (wiatrak musze kupić nowy)odpala normalnie, ale na poczatku troche klepie jakby zaworami, poza tym dużo pary leci przez wydech, chociaż na zewnątrz jest bardzo ciepło. Poradźcie prosze, jakis link jaka uszczelkę pod glowice do niego zamówic, żeby bylo ok, bo na 100% ją wywaliło, mam nadzieje że tylko tyle sie stało.
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 15:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 20:34   

Uszczelka to pewnie ta
http://www.tomateam.pl/sk...l=silnik&c=1365
Dla pewności warto zadzwonić i upewnić się.
Też miałem hgf ostatnio, doszło planowanie głowicy i sprawdzenie szczelności. nie wiadomo jeszcze jak z śrubami głowicy, czy stare będą się nadawały po splanowaniu
http://www.tomateam.pl/sk...l=silnik&c=1013
Dojdzie jeszcze pewnie do przejrzenia i ewentualnego szlifowania zaworów.
I jeśli rozrząd wymaga już wymiany to też warto to zrobić bo przy okazji jest zdejmowany
_________________
Andrzej
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:00   

rozrząd swierzo wymieniony, a śróby obligatoryjnie kupie. Tomateam, coś niemam przekonania bo ceny ma trochę kosmiczne.
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:16   

Jak rozrząd świeżo wymieniany to nie ma sensu wymieniać, podobnie było u mnie, a co do kosmicznych cen w Toma team to lepiej chyba wymienić na części które zdają egzamin niż ekspemyrentować, nie miałem pewności co dostanę na allegro. No chyba, że odstawiasz autko do mechanika i on odpowiada za części włożone do samochodu, wtedy jest ok.
_________________
Andrzej
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



  Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:27   

a co z tą magistralą olejową, do czego to i czy trzeba to wymieniać? Z tą magistralą same części wyjdą w tomateam 680 zł
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:48   

no raczej powinno się wymieniać z magistralą olejową chyba nie chcesz żeby olej gdzieś nie dotarł i coś zatarł. Ja na swoja naprawę wyłożyłem 1600 zł, ale jestem zadowolony, z perspektywy czasu widzę, że nie było sensu oszczędzać. Autko chodzi jak marzenie, wkręca się na obroty jak nigdy
_________________
Andrzej
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 00:54   

magistralę olejową się wymienia w przypadku montażu nowej uszczelki MLS po to, żeby usztywnić silnik.
Jeśli chodzi o smarowanie nic to nie zmienia, ale magistrala jest (wraz ze śrubami głowicy) elementem spinającym cały silnik do kupy.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 09:17   

sTERYD napisał/a:
magistralę olejową się wymienia w przypadku montażu nowej uszczelki MLS po to, żeby usztywnić silnik.
Jeśli chodzi o smarowanie nic to nie zmienia, ale magistrala jest (wraz ze śrubami głowicy) elementem spinającym cały silnik do kupy.


co to jest uszczelka MLS to jakjas specjalna do głowicy?
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 10:36   

sTERYD napisał/a:
magistralę olejową się wymienia w przypadku montażu nowej uszczelki MLS po to, żeby usztywnić silnik.
Jeśli chodzi o smarowanie nic to nie zmienia, ale magistrala jest (wraz ze śrubami głowicy) elementem spinającym cały silnik do kupy.

Faktycznie namieszałem :roll: Jeśli kupisz uszczelkę starego typu, wzmocnioną to nie musisz wymieniać magistrali.
Uszczelka MLS nowego typu zawiera jeszcze przekładkę aluminiową, a stosuje się ją najczęściej jak w tym problemie:
http://forum.roverki.eu/v...1&highlight=mls
_________________
Andrzej
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 16:58   

Uściślając Panowie bo jest po świętach i chciałbym sie wziąć za autko, czy np. taki zestaw wystarczy czy szukać czegoś innego: http://moto.allegro.pl/us...1558092279.html

czy sama uszczelka taka: http://moto.allegro.pl/us...1536688169.html a pozostałe klamoty osobno.

czy może taki zestaw w którym jest chyba wszystko?
http://moto.allegro.pl/us...1536749318.html
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:59   

z tego co się orientuję to ten trzeci link jest ok. przydałby się tylko numer części i producent uszczelki, bo warto kupić lepszą, to jak dobrze założysz, po ew. splanowaniu głowicy to na długo starczy ( może nawet 100kkm)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 18:48   

practicator napisał/a:
z tego co się orientuję to ten trzeci link jest ok. przydałby się tylko numer części i producent uszczelki, bo warto kupić lepszą, to jak dobrze założysz, po ew. splanowaniu głowicy to na długo starczy ( może nawet 100kkm)


Producen uszczelki pod głowice z 3 linku to firma Payen.
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 01:40   

to raczej lipa. najlepiej byłoby znaleźć w znośnej cenie FAI - jest polecana.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:59   

Teoretycznie tak, w praktyce (jeśli się zastanowić) nie wiem czy ktoś te uszczelki testował.
A polecane FAI, Elring itd też przecież potrafią paść. Oczywiście nikogo nie namawiam, sam bym też kupił FAI. Ale nie wiem czy nie bardziej liczy się porządnie wykonana naprawa i stan silnika/układu chłodzenia.

Ciekawe jaką mój roverek ma zamontowaną, bo nawet nie wiem. Ale nie zdziwiłbym się gdyby to był jakiś "wynalazek", bo naprawa nie była droga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG TF] Uszczelka pod glowica
m13_94 MGF i MG TF 4 Pią Gru 25, 2015 02:41
m13_94



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink