Forum Klubu ROVERki.pl :: [420SDi]Uszkodzona chłodnica klimatyzacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[420SDi]Uszkodzona chłodnica klimatyzacji
Autor Wiadomość
Roti 



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Świdnik



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 16:15   [420SDi]Uszkodzona chłodnica klimatyzacji
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich na forum. Mam pytanie, zakupiłem Roverka (lekko uszkodzonego) uszkodzona chłodnica wody i klimatyzacji. Chłodnice wody i wiatraki już wymieniłem a także zdemontowałem chłodnice klimatyzacji, w tym momencie jest rozszczelniona. Teraz nie wiem czy z taką rozszczelnioną klimatyzacją mogę uruchamiać samochód, czy nie grozi to jakimiś uszkodzeniami ? :bezradny:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 16:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 16:38   

Roti napisał/a:
Teraz nie wiem czy z taką rozszczelnioną klimatyzacją mogę uruchamiać samochód, czy nie grozi to jakimiś uszkodzeniami ?

jeździj byle klimy nie włączaj bo sprężarka nie lubi chodzić na pusto
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 17:48   

Przy braku czynnika klimatyzacja nie uruchomi się w związku z czym srężarka nie pracuje. Można jeżdzić śmiało
_________________
rom
 
 
Roti 



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Świdnik



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 19:21   

Wielkie dzięki za szybka odpowiedz :wink:
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 19:50   

mam podobną przypadłość u siebie [R45, 2001, 2.0iTD), w związku z tym proszę o wasze opinie:

1) Sprężarka nie włącza się - jak ją sprawdzić? czy można podłączać bezpośrednio z aku?
2) Prawdopodobnie brak czynnika, widać ślady uszkodzenia na chłodnicy (chyba od kamienia który wpadł przez grila podczas jazdy) - czy mozna sprawdzic sprężarkę zwierając któryś czujnik? gdzie on się znajduje
3) Czy sprężarka w R45 z silników benzynowych pasuje do Diesla - czy to ten sam typ?
4) Planuję w najbliższych dniach uruchomić klimę ze względów pogodowych - wskazówki praktyczne typu - na co uważać / zwrócić uwagę mile widziane
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 20:01   

dawmax napisał/a:
mam podobną przypadłość u siebie [R45, 2001, 2.0iTD), w związku z tym proszę o wasze opinie:

1) Sprężarka nie włącza się - jak ją sprawdzić? czy można podłączać bezpośrednio z aku?
2) Prawdopodobnie brak czynnika, widać ślady uszkodzenia na chłodnicy (chyba od kamienia który wpadł przez grila podczas jazdy) - czy mozna sprawdzic sprężarkę zwierając któryś czujnik? gdzie on się znajduje
3) Czy sprężarka w R45 z silników benzynowych pasuje do Diesla - czy to ten sam typ?
4) Planuję w najbliższych dniach uruchomić klimę ze względów pogodowych - wskazówki praktyczne typu - na co uważać / zwrócić uwagę mile widziane


lepiej podjedz do kogos kto sie na tym zna bo sie okaze ze jest dziura gdzies i jak ja zalataja i zaladuja uklad to klima odpali :) samemu bym z tym nie kombinowal :)
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 08:57   

Możesz sam sprawdzić sprężarke podłączając ja bezpośrednio pod aku. Powinno stuknąc sprzęgiełko. Jesli działa to trzeba szukac dalej.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 12:14   

Skraplaczy klimatyzacji raczej nikt nie naprawia, cienkościenne lamele aluminiowe ciężko pospawać. Wymiana + nowy osuszacz + pełna obsługa czyli odessanie , próba podciśnieniowa szczelności układu, dodanie oleju w ilości która została odessana inapełnienie czynnikiem r134a w ilości podanej na tabliczce z klimy.

Nowy osuszacz dlatego, że układ rozszczelniony łapie wilgoć, a wilgoć to wróg klimatyzacji (blokuje zawór rozpręzny powodując przerwy w działaniu )

[ Dodano: Pią Kwi 29, 2011 12:14 ]
Czy jest czynnik sprawdzisz na zaworze obsługowym, po odkręceniu nakrętki z zaworu naciśnij krótkotrwale na wentyl , może być taki jak w feldze lub kulkowy.

Jeśli będzie czynnik to usłyszysz :smile:
_________________
rom
 
 
dawmax 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 68
Skąd: Bielsko - Białą



Wysłany: Nie Maj 01, 2011 14:34   

Cytat:
Jeśli będzie czynnik to usłyszysz :smile:


Sprawdzałem na zaworze kulkowym, czynnika nie ma - przez ok 1 sec po wcisnięciu kulki możnabyło usłyszeć psss ;) potem cisza.


Czy wymiana osuszacza to konieczność czy dobra rada? Rozumiem, żę nie warto kupować używanego? Czy zatem do mojego R45 dostanę nowy? gdzie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Maj 01, 2011 20:40   

W zasadzie rada. Odsysanie czynnika i wytwarzanie w układzie próżni powoduje odparowanie wlgoci (przy wysokiej wartości podciśnienia temperatura wrzenia wody jest bardzo niska rzędu kilku stopni). Jeśli wytworzone podciśnienie utrzyma się przez co najmniej cztery minuty to można założyć, że układ jest szczelny.

Z tego co piszesz ( przez ok 1 sec po wcisnięciu kulki możnabyło usłyszeć psss) można co prawda podejrzewać niewielką nieszczelność ( bo jakieś szczątkowe ciśnienie jednak było )ale to już do sprawdzenia.

[ Dodano: Nie Maj 01, 2011 20:40 ]
Czyli odwadniacz raczej nie ucierpiał ( jest wstanie wchłonąć do 10g wody)
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Uszkodzona chłodnica
buja4 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Mar 07, 2009 16:21
Pawson
Brak nowych postów [r400] Uszkodzona chlodnica klimatyzacji
marjac Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Lut 13, 2012 15:01
marjac
Brak nowych postów [R45 2000] Skraplacz klimatyzacji (chłodnica)
drooid Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Lip 15, 2009 12:27
azer
Brak nowych postów [R400 1,6 98'] chłodnica klimatyzacji koszt 790zł?!
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Nie Lut 06, 2011 22:00
ascaris
Brak nowych postów [420Sdi]Ciężko pali
Raftek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 34 Czw Lut 02, 2012 20:52
pelson91



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink