Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200] całkowicie rozładowany akumulator a zamek centra
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Maj 12, 2011 16:49
[Rover 200] całkowicie rozładowany akumulator a zamek centra
Autor Wiadomość
Mariasob 



Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Wschowa



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 13:41   [Rover 200] całkowicie rozładowany akumulator a zamek centra
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1997

Witam!
Rozladowal mi sie calkowicie akumulator i w samochodzi byly otwarte drzwi jedynie od kierowcy (jest centralny zamek), ktore po jezdzie zamochodem byly zamkniete. Myslalam juz ze ktos mi sie wbil do auta, ale nic nie bylo uszkodzone i zadnych sladow wlamania. Po dlugim namysle wpadlam na to ze zostawilismy swiatlo w kabinie zapalone i pewnie dlatego sie rozladowal aku. Ale caly czas mecza mnie te otwarte drzwi od strony kierowcy...Wiecie moze czy przy calkowitym rozladowaniu aku samochod sam automatycznie otwiera te drzwi??bo centralny nie dzialal, dopiero po naladowaniu akumulatora zaczol dzialac i wydaje mi sie ze jest teraz wszytsko OK.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 07, 2011 13:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 13:44   

Naładowałaś akumulator i jest teraz wszystko w porządku, więc nie masz co się martwić. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Mariasob 



Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Wschowa



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 13:50   

ale zastanawiaja mnie te otwarte drzwi a mam samochod pod blokiem kazdy ma do niego dostep, wiec nie wiem czy jest mozliwosc ze same sie te drzwi otworzyly czy jednak ktos im pomogl.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 13:53   

No no nie wiem. :hm: Po mojemu to przy rozładowanym akumulatorze nie powinny się otworzyć same drzwi. Ja bym to na razie zostawił i obserwował czy będzie to się powtarzać. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Mariasob 



Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Wschowa



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 13:59   

po tym jak odkrylismy co zostawilismy wlaczone (a bylo wlaczone 4 dni bo tyl nie jezdzilismy, wiec nie ma co sie dziwic ze sie calkowicie rozladowal :) ) mam nadzieje, ze juz sie to nie powtorzy. A gdyby te drzwi nie byly otwarte nie byloby jak sie dostac pod maske do akumulatora (bo centralny przy calkowicie rozladowanym aku nie dziala), wiec moze to rodzaj takiego zabezpieczenia.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 14:01   

Mariasob napisał/a:
A gdyby te drzwi nie byly otwarte nie byloby jak sie dostac pod maske do akumulatora (bo centralny przy calkowicie rozladowanym aku nie dziala), wiec moze to rodzaj takiego zabezpieczenia.

Na pewno nie, bo nawet jak akumulator jest całkowicie rozładowany i masz zamknięte wszystkie drzwi to i tak otworzysz drzwi kierowcy z kluczyka. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Mariasob 



Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Wschowa



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 14:33   

nawet jesli centralny jest zalezny od akumulatora?i kiedy centralny nie dziala to tez sie otworza?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 14:35   

Mariasob napisał/a:
kiedy centralny nie dziala to tez sie otworza?

Tak :wink: Otworzysz tylko drzwi kierowcy oczywiście tylko kluczykiem. :wink:
To jest na tej zasadzie jak wogle nie masz centralnego w samochodzie. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Mariasob 



Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Wschowa



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 14:39   

acha no to calosc historii jest conajmniej dziwna...
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 07, 2011 22:01   Re: [Rover 200] całkowicie rozładowany akumulator a zamek ce

Mariasob napisał/a:
Witam!
Rozladowal mi sie calkowicie akumulator i w samochodzi byly otwarte drzwi jedynie od kierowcy (jest centralny zamek), ktore po jezdzie zamochodem byly zamkniete. Myslalam juz ze ktos mi sie wbil do auta, ale nic nie bylo uszkodzone i zadnych sladow wlamania. Po dlugim namysle wpadlam na to ze zostawilismy swiatlo w kabinie zapalone i pewnie dlatego sie rozladowal aku. Ale caly czas mecza mnie te otwarte drzwi od strony kierowcy...Wiecie moze czy przy calkowitym rozladowaniu aku samochod sam automatycznie otwiera te drzwi??bo centralny nie dzialal, dopiero po naladowaniu akumulatora zaczol dzialac i wydaje mi sie ze jest teraz wszytsko OK.


Nie. Centralny nie otwiera się samoczynnie gdy aku jest bliski rozładowania.

[ Dodano: Sob Maj 07, 2011 22:01 ]
Mariasob napisał/a:
po tym jak odkrylismy co zostawilismy wlaczone (a bylo wlaczone 4 dni bo tyl nie jezdzilismy, wiec nie ma co sie dziwic ze sie calkowicie rozladowal :) ) mam nadzieje, ze juz sie to nie powtorzy. A gdyby te drzwi nie byly otwarte nie byloby jak sie dostac pod maske do akumulatora (bo centralny przy calkowicie rozladowanym aku nie dziala), wiec moze to rodzaj takiego zabezpieczenia.


Nic się nie dzieje gdy aku się rozładowuje. To nie jest inteligentne urządzenie, które przewidzi, że się rozładuje i poczyna pewne czynności przed tym faktem :)

Po prostu brakuje prądu i tyle. Nie działa centralny, nie można uruchomić silnika.

Najprawdopodobniej zostały otwarte drzwi i zapalona lampka we wnętrzu auta rozładowała aku... ot i koniec opowieści :)
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 22:20   

i trzeba sie cieszyc ze nic wiecej sie nie stalo

ja przez takie rozladowania wlasnie dopiero dzis zdezaktywowalem alarm w cabrio po dwoch dniach niemocy :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R214i 97r] Rozładowany akumulator
immk83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Cze 17, 2008 12:11
immk83
Brak nowych postów [220SD 96r.] rozładowany akumulator
jakubs Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Lis 02, 2010 22:32
jakubs
Brak nowych postów [R214 16V]rozładowany akumulator
jaro92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Paź 29, 2007 12:50
AndrewS
Brak nowych postów [R200] Rozładowany ciągle akumulator
slav-kiler Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Nie Lip 29, 2012 13:11
slav-kiler



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink