Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana koła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana koła

Śruba specjalna - brak nakładki
Autor Wiadomość
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 13:56   [R75] Wymiana koła
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,
przytrafił mi się mały problem, złapałem gumę i chciałem wymienić koło. Okazało się że jedna ze śrub to tzw "śruba specjalna" (w 3 z 4 kół występuje w jednym z miejsc, jedno koło całe na śrubach zwykłych). Niestety koło z flakiem to koło ze śrubą specjalną, a ja jak można się domyślić nie posiadam nakładki dzięki której można to koło odkręcić.
Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie kupić taką nakładkę? Próbowałem znaleźć na allegro, ale bez powodzenia.

będę wdzięczny za wszelką pomoc.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 28, 2010 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 24, 2009 13:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 14:08   

Bulway, nie znajdziesz, bo każdy zestaw śrub zabezpieczających ma inne wycięcia. Także jest tylko jedna możliwość do warsztatu, niech dospawają inną śrubę i odkręcą. A po za tym kup sobie nowy zestaw, wtedy będziesz miał nakladki razem ze śrubami.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 16:01   

Ja uwazam, ze oryginalne zabezpieczenie w R75 jest takie same. Teraz pozycz od kogos ta nakladke a na przyszlosc dokup nowa. Podobno w Polsce trudno dostac ale na eBay.co.uk mozna bez problemu dokupic.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 16:30   

jak ja zgubilem swoja, to musialem zniszczyc srube "zlodziejke" i dokupic nowa.

w gumohurcie dostaniesz - spory wybor ;)

chyba ze trafisz na kogos tak milego, ze poszuka i sprubuje ci dopasowac po rodzaju, numerze itp. ale to trzeba miec szczescie, ja go nie mialem, ale juz teraz pilnuje klucza do zlodziejek :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 18:42   

Jeśli jest ktoś kto by miał pożyczyć taką nakładkę (najlepiej z Warszawy) to proszę o kontakt, wykręciłbym stare i wsadził nowe, "czyste" lub też z zabezpieczeniem.

pozdrawiam
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 19:35   

ale wydaje mi sie ze kazda zlodziejka jest inna, jakby byla taka sama idea takiego klucza do kol nie mialaby sensu ;)

sa z pozoru bardzo podobne, ale jak probujesz zalozyc to sie okazuje ze zabek, czy scianka ma inny ksztalt i nei pasuje :D

jezeli klucz bylby uniwersalny to zlodziej kol mialby porsta robote ;) a ze zlodziejkami chodzi o odwrotna sytuacje.

jezeli w R75 sa wszystkei takie sam eklucze - to prosze mnie poprawic :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 20:11   

Jak nie znajdziesz śruby to spróbuj tak: Jakaś rurka, najlepiej przedłużka od nasadki. Uderz w tą śrubę przez przedłużkę kilka razy dosyć mocno sporym młotkiem. Następnie jakimś wąskim przecinakiem lub blachą, taką aby weszła w środek śruby i próbuj obrócić. Może i palcami pójdzie. Powinno pójść jak koła były dokręcone kluczem dyno metrycznym. Jeżeli nie pójdzie tak, to zostały jeszcze dwa sposoby dosyć brutalne.
Przecinak wąski i pobijając próbować odkręcić, tylko z uwagą na felgę.
Dobrać nasadkę tak aby wbić ją na zewnętrzna stronę śruby, a następnie odkręcać. We wszystkich przypadkach pamiętaj aby najpierw dobrze walnąć w tą śrubę aby trochę odbiła. Bez obaw tak robią nawet w porządnych warsztatach specjalizujących się w takich sprawach.

Ewentualnie zadzwoń do jakiegoś zakładu który zajmuje się alufelgami i podjadą z nasadkami w stylu klucza nasadowego i odkręcą. Ja w Gdyni płaciłem 25zł za samo odkręcenie 1 śruby.
 
 
Bulway 




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 114
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 00:50   

dziękuje wszystkim za wpisy i informację, z mojej strony temat do zamknięcia, okazalo się ze poprzedni wlasciciel samochodu wozil koncowkę w schowku, a nie tam gdzie jest caly zestaw kluczy.
Dla mnie problem rozwiązany. Jeśli jednak ktoś miałby ten sam problem, zapraszam do kontaktu, gdyby się okazało że końcówka ta sama, chętnie pomogę

pozdrawiam
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 11:47   

Tak dla info. W R75 były 3 różne koncówki śrub zabezpieczających. Kiedyś się pytałem o to w Roscarze. Wszystkie 3 są dostępne.
 
 
 
tomowma 



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Tczew

MG ZR

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 17:11   

Bulway,
witaj , mam problem ze złodziejka w mg zr , kupilem i okazalo sie ze nie ma jej , czy gdzie to mozna dokupic
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 28, 2010 17:56   

Też miałem taki problem,nie posiadałęm redukcji jak kupiłęm auto.Przyszedł czas na zmiane opon na zimowe,więc pojechałem do warsztatu mieli specjalne klucze,którymi odkręcili bez problemu te cztery śruby zabezpieczające,oczywiście były do wyżucenia,ale problem mam z głowy
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 16:46   

ma ktoś taką złodziejkę pożyczyć w krakowie?:) bo w serwisie chca ode mnie co najmniej 100 zł a mam tylko na jednej oponie i oczywiscie ulegnie uszkodzeniu
 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 10, 2011 21:00   

Tez miałem podobny problem ale szybko sobie z nim poradzilem mianowicie przyspawałem do tych antykradzieżówek normalną śrubę i odkręciłem oczywiście śruby do wyżucenia ale co robić jak trzeba było szybko koło odkręcic teraz mam normalne śruby i nie mam kłopotu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana sprzęgła i koła dwumasowego
adam3city Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Cze 05, 2014 14:38
adam3city
Brak nowych postów [r75] szumią koła
krucha91 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Mar 27, 2015 09:28
longer86
Brak nowych postów [R75] Łożysko koła
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 17 Sro Mar 20, 2019 22:13
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Hałas z koła i kontrolka Abs
yankes18 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Maj 21, 2019 22:49
yankes18
Brak nowych postów [R75] Wieniec koła dwumasowego
keda Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 20, 2016 21:46
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink