Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si] Podłączenie elektryczne lusterek - wtyczka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si] Podłączenie elektryczne lusterek - wtyczka
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 12:37   

Berg, dokładnie tak jak piszesz.

Potrzebne środki:

-podkład do plastików
-podkład szary
-baza (czerwony u mnie COF)
-lakier bezbarwny
-benzyna ekstrakcyjna (nie wiem czy najlepsze rozwiązanie ale działa jak należy)
-papiery ścierne itd.....

Zdejmujemy lustereczko albo odkręcamy klamkę, myjemy, suszymy, czyścimy benzynką, suszymy, jeśli mamy gładką powierzchnię i nie trzeba nic przygotowywać kładziemy plastyfikator (podkład do plastiku), wysycha dosyć szybko, nastepnie podkład szary, po wyschnięciu przejechać papierkiem 1500-2000 na mokro, osuszyć, jak dobry lakier to wystarczy jedna warstwa bazy, potem odpowiednia ilość bezbarwnego i uda się bez polerki ładny połysk uzyskać.

Niestety kwestia czasów między kolejnymi czynnościami, technika malowania jak i ilość materiału użytego to kwestia indywidualnych predyspozycji, warunków i samego materiału i potrzeb.
Raz się uda lepiej, raz gorzej, na przykład mi wczoraj średnio wyszedł spojler, zaraz zapodam zdjęcie, chociaż telefonem...
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 16, 2011 12:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 13:17   

Wydryszek, dzięki za kompletne wyjaśnienie :ok:
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 13:39   

Tak wyszedł spojler, trochę mat bo bałem się, że na tak dużej powierzchni przy malowaniu na szybko spłynie mi lkier i dałem za mało bezbarwnego.






[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 13:39 ]
PS: Nie wiem czemu imageshack odwraca te zdjęcia a co do lakieru....na razie wygląda jakby się różnił bo zwyczajnie samochód jest brudny.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 17:11   

Wydryszek napisał/a:
PS: Nie wiem czemu imageshack odwraca te zdjęcia


spokojnie można na imageshack dowolnie je obrócić :)

Mimo wszystko fajnie to wyszło, dzięki za dokładny opis co i jak, na pewno się przyda. Niestety nie mam możliwości podziękować punkcikiem ale przy okazji to nadrobię :)

teraz tylko czekam aż pokażesz jak się autko całościowo prezentuje :)

edit:

a zaślepki halogenów w zderzaku też planujesz maznąć w kolor? :)
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:27   

imejdz, dziękować nie musisz punkcikiem, cieszę się jak mogłem pomóc mimo iż to nie moja branża :)
Jutro zrobię zdjęcie auta bo dzisiaj już za ciemno ale z sercem na ramieniu wgrywałem nowy soft do sterownika gazu kablem od telefonu...mogło sięnie udać :D

Zaślepki od halogenów poszły na pierwszy ogień jakiś miesiąc-dwa temu, dlatego jutro zapodam fotkę całości.

Teraz czekamy na Twoje malowanie :smile: :smile:
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:37   

Wydryszek, przestawiałeś te lusterka na LHD, czy na angielskich śmigasz. :razz: :mrgreen:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 19:28   

Wiesz, nie ma na nich oznaczeń świadczących o tym które jest prawe a które lewe i porównałem do obecnych i ustawiłem odpowiedno do wychylenia lustra po lewej stronie samochodu albo po prawej i jest idealnie, możliwe że w R200 było tak, że były uniwersalne (normalnie/do góry nogami). :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 11:56   

Wydryszek - mam do Ciebie pytanie:
Chcę kupić do swojego bolidu (214 Si '97) lusterka od 25-tki. Potrzebny jest jeszcze przełącznik / sterownik do regulacji. I tu mam zagwozdkę jak patrze na np taką aukcję:

http://allegro.pl/rover-2...1522670230.html

Nie sądzę, żeby potrzebne były oba elementy ze zdjęcia - tak strzelam, że ten po lewej stronie pasuje od wersji 95-00, a ten po prawo do starszej.

W każdym razie który jest prawidłowy do mojej 214 i pasujący zarazem do lusterek z 25?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Ps Aha - malowałeś też listwy na drzwiach, czy zostawiłeś czarne?
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 12:07   

aim_co, ten po lewej jest z R214, ten po prawej chyba z R400 więc jak powie Ci który chcesz to mów że ten z lewej bo tylko ten jest do R200 i taki kupiłeś. Podłączenie jak nie masz instalacji (a nie masz jak nie miałeś fabrycznie elektrycznych) to i tak będzie rzeźba. Według pinologii będziesz musiał się kierować bo lusterka od R25 mają chyba inne wtyczki i przewody pozamieniane kolorami.

U mnie już na szczeście wszystko podłączone i fajnie działa, jeszcze tylko podgrzewanie muszę podłączyć bo zostawiłem niepodpięte.

Co do listew, nie malowałem a lakier mam i chciałem. Raz że zabrakło mi czasu i nie wiedziałem jak najszybciej się dobrać to tylnych listewek na błotnikach bo mam wersję 3d i już nie jest chyba tak łatwo (chociaż też trzeba ściągnąć boczek z tyłu) a druga sprawa, że parkuję w samym centrum Warszawy i już nie raz mi obdrapali samochód i stuknęli więc mijałoby się to z celem, chcociażbym chciał pomalować.

Jak się dowiem że łatwo tylne boczki ściągnać to od razu siębioręza demontażi malowanie listew :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 11:33   

Dzięki, po świętach chyba ruszę z tematem :)

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2011 11:33 ]
Dobra - jeszcze dla pewności

http://allegro.pl/rover-2...1576482400.html

Rozumiem, że jest taki sam jak w serii 200 - tzn pasuje żeby go wcisnąć w deskę i wersja angielska nie różni się od europejskiej?
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 00:08   

sim_co, tak to jest przełącznik z r200 i spokojnie podejdzie z angola.
 
 
 
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:26   

imejdz napisał/a:
sim_co, tak to jest przełącznik z r200 i spokojnie podejdzie z angola.


Dzięki :)
 
 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 09:52   

Coś jeszcze trzeba dokupić czy tylko przełącznik? Jakiś przekaźnik w skrzynkę bezpieczników?
 
 
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 18:53   

Berg napisał/a:
Coś jeszcze trzeba dokupić czy tylko przełącznik? Jakiś przekaźnik w skrzynkę bezpieczników?


Jest miejsce w skrzynce bezpieczników na bezpiecznik od elektrycznych lusterek i pewnie jak ktoś podłączy 'po bożemu', to powinno być ok. Z tego co jednak czytałem większość podłącza chyba przy stacyjce. Ja w każdym razie oddaje do elektryka.
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 03, 2011 19:24   

Pisałem na PW do sim_co, ale nie wiem czy dobrze mam taki przełącznik do lusterek taniej sprzedam jak na allegro :grin:
 
 
 
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 19:30   

kamax_19 napisał/a:
Pisałem na PW do sim_co, ale nie wiem czy dobrze mam taki przełącznik do lusterek taniej sprzedam jak na allegro :grin:


Odpisałem - dzięki - mam już z allegro :)
 
 
 
Bialy90 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 38
Skąd: Zalesie Górne

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 22:56   

Witam
Potrzeba mi pomocy bo zakupiłem wlasnie lusterka od zr (anglik ) do swojego r200 elektryczne i podgrzewane dodatkowo posiadam cale wizaki kabli( kable do szyb , centralki , lusterek i głosniczków) + przelacznik no i .... wszystko mam prócz wiedzy potrzebnej mi do zamontowania ich jak to ktos wspomniał wczesniej po bozemu :) czy ktos mógłby mi pomóc powiedziec mniej wiecej co do czego ?? i jak sie za to zabrac??? moge porobic zdjecia tylko powiedzcie czego :) a moze ktos jest z okolic wawy to wogóle bylo by fajnie :)
pozdrawiam
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 23:47   

Bialy90, Za ile i od kogo kupiłeś te lustereczka..... :grin: :wink: :wink:
P.s. Chętnie bym ci pomógł ale jak wycinałem te kable od wtyczek to odciołem jakiś kabel od zapłonu i angol nie odpalił już więcej..... :razz: :razz:
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 19:19   

Bialy90 napisał/a:
Witam
Potrzeba mi pomocy bo zakupiłem wlasnie lusterka od zr (anglik ) do swojego r200 elektryczne i podgrzewane dodatkowo posiadam cale wizaki kabli( kable do szyb , centralki , lusterek i głosniczków) + przelacznik no i .... wszystko mam prócz wiedzy potrzebnej mi do zamontowania ich jak to ktos wspomniał wczesniej po bozemu :) czy ktos mógłby mi pomóc powiedziec mniej wiecej co do czego ?? i jak sie za to zabrac??? moge porobic zdjecia tylko powiedzcie czego :) a moze ktos jest z okolic wawy to wogóle bylo by fajnie :)
pozdrawiam

Mówiłem ci, że to nie będzie prosta sprawa. Najlepiej skontaktuj się z kolegą Wydryszek, bo u siebie też zmieniał na elektryczne. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 11:43   

Bialy90 PW poleciało ale trochębezsensownie bo odpowiedziałem Ci na wiadomość a teraz spojrzałem na post że mas zlusterka od Angola, do tego od ZR czyli masz chyba inną ilość kabli niż od R200 i masz wszystkie wiązki. Masz wiązkę ale tesz od ZR jak mniemam angola więc na nic sięona można powiedzieć zda. O ile na plus będize że same kable i wtyczki w drzwiach będą ok, nie będzie prowizorki w tym temacie, to w kablach będziesz musiał strasznie rzeźbić żeby Ci się poprawnie regulowały lusterka i przede wszystkim działały.....
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Wymiana lusterek na elektryczne.
generaldawid Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lis 30, 2010 19:31
generaldawid
Brak nowych postów [R25] WYMIANA LUSTEREK MANUALNYCH NA ELEKTRYCZNE
wisnia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 53 Czw Gru 23, 2010 13:24
leszczu
Brak nowych postów [R200] Elektryczne sterowanie lusterek nie działa
ploomy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Paź 22, 2007 19:16
ploomy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214Si] Wymiana lusterek manualnych na elektryczne
cameroun Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Kwi 12, 2012 17:46
szoso
Brak nowych postów [R214SI 103KM ] wtyczka do impulsatora
Szpondu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Sie 28, 2009 18:34
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink