Forum Klubu ROVERki.pl :: [R820] coupe pedał sprzęgła w podłodze.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R820] coupe pedał sprzęgła w podłodze.
Autor Wiadomość
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 21:22   

mhm to coś okrągłe to clutch dumper znalazłem info...
Ten kawał stali ma na celu tlumienie i nie przenoszenie na pedal wibracji od sprzegla. I faktycznie zauwazalnie to robi, jezdzilem bez niego i z nim i uwazam ze zmiana jest zauwazalna w komforcie na plus.

http://www.landroverclub....utch_damper.htm

ktoś zna angielski?

jest duży problem żeby to odpowietrzyć...

[ Dodano: Pon Maj 16, 2011 21:22 ]
właśnie jestem przy składaniu pompki.. i mam pytanko.. niestety nie wiem do czego służy jedna podkładka oraz jedna guma... rozebrałem pompke i tam tego czegoś nie znalazłem..
szukałem też w Workshop Mk2 ale na schemacie nie ma czegoś takiego...







Może wiecie gdzie to umieścić?
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 16, 2011 21:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Maj 16, 2011 23:15   

Bardzo często się zdarza, ze w zestawach naprawczych jest znacznie więcej częsci niż potrzeba. Często nie dają ważnych elementów, za to dokładają inne gadżety które nie są potrzebne.
 
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 18, 2011 21:49   

mhm dobra ..
Udało się naprawić..
więc... Pompka nie była zepsuta ponieważ się z niej nie lało i zachowywała się dokładnie tak samo po zregenerowaniu... Regeneracje przeprowadza się podobnie jak w wysprzęgliku.. gorzej tylko wyjąć ją.. porazaka..mało miejsca i wogle.

Problem zaczyna się z odpowietrzeniem całego układu mimo że płyn jest pompka pompuje to nigdy nie odpowietrzymy gdy posiadamy clutch dumper zwykłym sposobem. Znalazłem informacje chyba nawet na tym forum już nie pamietam że dobrze jest to zrobić podciśnieniem.;D..
a wiec czyli kompresorem.;D... ale jak wpiąc kompresor to jest pytanie.???

Dobrze mieć na stanie drugi korek od zbiorniczka płynu hamulcowego.;P. taki jakiś bezużyteczny..
Robimy dziurke w nim na środku wywalamy tą część to wchodzi do zbiorniczka ten pływak.;P.. szukamy starej dętki od roweru lub motocykla< chodzi o końcówke wentel.;D.. taki jak do kompresora żeby podszedł czyli końcówka jak w samochodowym.;P wycinami go z detki ale tak aby zostało z każdej strony trochę gumy w tedy bedzie szczelniejsze.;P.. i wkładając go troszę silikonem i skręcamy od góry.;d.. a oto efekt..:D






Nastepnym krokiem jest to że zakładamy nasz cudowny korek na zbiorniczek.. podłączamy kompresor i lekko naciskamy aby się wytworzyło ciśnienie w zbiorniczku.;D
Odpowietrznik na wysprzęgliku luzujemy..i zakręcamy jak już przestanie lecieć płyn.;P..
pedał sprzęgła bezproblemowo zrobił się twardy.. później tylko normalnym sposobem raz odpowietrzyłem i pedał trzyma się twardo.;D

Myśle że ta wiedza z odpowietrzanie przyda się komuś. w R800 ponieważ można zachować sporo kasy... czyli u mnie wina było w wysprzegliku koszt naprawy to 25Zł z przesyłką.. +oczywiście dobrze mieć zestaw do odpowietrzenia czyli koreczek i kompresor samemu mozna to wszystko zrobić bez kanału.;D
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 00:01   

Wszystko pięknie, tylko zamiast wciskając powietrze do zbiorniczka powinno się wytworzyć podciśnienie od strony odpowietrznika. Nawet zwykłą strzykawką.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 00:27   

mozna spróbować i tak, ale w/g mnie latwiej o nadcisnienie 0,5 bara niz podcisnienie -0,5 bara
chyba ze strzykawka do lewatywy :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Matexx 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 21:40   

mmh.. ogólnie ciesze się że działa.. .;D idelanie.;P.. a jeden kumpel coś mówił o szczykawce od spodu żeby wyciągnac powietrze xD:P od strony wysprzeglika.;P
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 22:28   

Spróbuj odpowietrzyć w nastepujący sposób: załóż przeżroczysty wężyk na odpowietrznik a drugi koniec włóż do zbiorniczka pompy hamulcowej, popuść odpowietrznik i pompuj obserwując kiedy w wężyku przestaną lecieć pęcherzyki powietrza w tym momencie możeśz dokręcić odpowietrznik i sprzęgło powinno normalnie funkcjonować.

[ Dodano: Czw Maj 19, 2011 22:28 ]
pompować i nie bawić się w żadne odkręcanie, dokręcanie odpowietrznika to nie hamulce nie poczujesz oporu kiedy sprzęgło bedzie wysprzęglać.
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R820] Problem sprzęgła Rover 820si
kolabor Rover serii 800 6 Sob Kwi 14, 2007 18:06
EwaiKazek
Brak nowych postów [R820] coupe urwana szpilka koła tył
Matexx Rover serii 800 15 Sro Mar 23, 2011 21:36
blue827
Brak nowych postów [R820] Coupe szyby boczne i tylne
Matexx Rover serii 800 4 Sro Lip 13, 2011 01:24
Perez
Brak nowych postów [R820 coupe] Zerwany gwint w głowicy
Perez Rover serii 800 6 Czw Lip 14, 2011 12:41
Perez
Brak nowych postów [R820] coupe główny wałek skrzyni poleciał...
Matexx Rover serii 800 23 Sob Wrz 03, 2011 20:45
Matexx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink