Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Unieruchomiony przez pilot albo immo...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Unieruchomiony przez pilot albo immo...
Autor Wiadomość
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

  Wysłany: Wto Maj 31, 2011 14:07   [R214] Unieruchomiony przez pilot albo immo...
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Pomocy ludzie bo już nie wiem do czego ręce włożyć, wygląda to tak jakieś trzy dni temu otworzyłem auto z pilota, włożyłem kluczyk do stacyjki i odezwał się sygnał dźwiękowy immo wyciągnąłem kluczyk, włożyłem ponownie.. cisza, zapalił bez problemu, następny dzień rano znowu otworzyłem z pilota, kluczyk w stacyjkę i pika, ale znów zapalił, proces powtórzył się jeszcze dwa razy, dokładnie za piątym razem samochód już nie zapalił tylko słychać sygnał dźwiękowy z immo, dodatkowo nie da się otworzyć auta z pilota mimo że centralny zamek działa z kluczyka, dioda przy zamkniętym zamku miga szybko, przy otwartym świeci cały czas, myślałem, że to bateria, niestety nie, po wymianie (zgodnie z procedurą) wciąż to samo, rozebrałem pilota jeszcze raz i tutaj zonk.... mianowicie przycisk od otwierania drzwi odleciał... :shock: poleciałem do kumpla, który robi z telefonami, spoko, wstawił nowy przycisk sprawdził emisję sygnału i powiedział że wszystko gra i pilot będzie działał, niestety się pomylił bo pilot w dalszym ciągu nie działa, samochodu też nie da się zapalić, następnie odpiąłem akumulator, myślałem że pokasuje pamięć immo, nic z tego... powiedzcie czy tam są może jakieś bezpieczniki od immo i gdzie pod maską czy pod kolumną kierownicy, albo w ostateczności jak na szybko odpiąć ten immobilaizer, żeby auto zapaliło bo mam go 4 km od chaty i z każdym nowym pomysłem muszę zaiwaniać na rowerze
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 31, 2011 14:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 14:10   

A kodu do immobilisera nie masz? Jeśli nie, to może to Ci pomoże.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 14:32   

no właśnie nie mam bo jestem 4 właścicielem a kod prawdopodobnie został we Francji skąd przyjechał R...

[ Dodano: Wto Maj 31, 2011 14:30 ]
a jest możliwość odłączenia immo w tej puszce pod kolumną kierownicy? i czy jak to odepnę to zapali mi auto?

[ Dodano: Wto Maj 31, 2011 14:32 ]
i jak to możliwe że cztery razy zapalił przy sygnale dźwiękowym a teraz już nie chce... może to bezpiecznik który się rozlał...
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 14:56   

kumilek23 niestety immo nie "wyłączysz", nie znajdzies zteżod niego żadnego bezpiecznika. Gdyby była możłiwość, złodziej by przyszedł, wyłączył immo, odpalił i odjechał :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:01   

Na początek wymień baterię na nową w pilocie i go zsynchornizuj, bo immo jest w pilocie a nie kluczyku. Jak zsynchronizować pilota masz na forum.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

  Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:31   Re: [R214] Unieruchomiony przez pilot albo immo...

kumilek23 napisał/a:
(...) myślałem, że to bateria, niestety nie, po wymianie (zgodnie z procedurą) wciąż to samo, rozebrałem pilota jeszcze raz i tutaj zonk.... mianowicie przycisk od otwierania drzwi odleciał... :shock: poleciałem do kumpla, który robi z telefonami, spoko, wstawił nowy przycisk sprawdził emisję sygnału i powiedział że wszystko gra i pilot będzie działał, niestety się pomylił bo pilot w dalszym ciągu nie działa (...)


pgrad Wymiana wraz z synchronizacją już miała miejsce jak mniemam po informacji z pierwszego postu więc to nie to.

kumilek23 już się powtarzam w tej kwestii w nowym temacie ale ja u siebie reanimowałem pilota poprzez zakup używki za grosze, przelutowałem taką "gąsienicę" z zaprogramowanym kodem z fabrycznego pilota i wsio działa. Mam nadzieję, że urwany przycisk nie narobił spustoszenia latając w obudowie i robiąc zwarcie. Szkoda że nie masz drugiego kluczyka.... i kodu. Nie wiem jak można Ci pomóc. Laweta i na testbooka żeby odczytać kody i ewentualnie dorobić kluczyk albo rzeźba z wycięciem IMMO ale nie wiem czy bym się na to osobiście decydował.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:44   

Sprawdził bym jeszcze dokładnie luty w pilocie. Miałem podobny problem z zapasowym pilotem, z kluczyka otwierał normalnie, czasem nawet odpalił(zależy jak się ścisnęło pilot), po poprawieniu paru lutów śmiga aż miło.
_________________
Andrzej
 
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 10:55   

Cytat:
Gdyby była możłiwość, złodziej by przyszedł, wyłączył immo, odpalił i odjechał :)
to moim R złodziej by odjechał cztery razy zanim się immo uaktywnił bo pierwsze pikał ale i tak zapalał :razz:
andrew0503 napisał/a:
Miałem podobny problem z zapasowym pilotem, z kluczyka otwierał normalnie
najprawdopodobniej masz rację i winny tej sytuacji jest pilot, przynajmniej ja tak obstawiam
Wydryszek napisał/a:
urwany przycisk nie narobił spustoszenia latając w obudowie i robiąc zwarcie
a to może być przyczyna :evil:dziękuję wszystkim za sugestie, dzisaj go jeszcze ściągnę pod dom żeby nie stał tak daleko, jeśli coś nie zadziałam to mam do sprzedania Rovera na części :razz:

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 10:55 ]
poszukuję kontaktu do kogoś ze Śląska kto mi to profesjonalnie zrobi :roll: w zasadzie mógłby to być ktoś kto mi powie co wyciągnąć z samochodu i mu przesłać pocztą w celu zaprogramowania... :grin:
Ostatnio zmieniony przez kumilek23 Nie Cze 12, 2011 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 11:04   

kumilek23 tak, potrzebujesz EKA, a ile za to dobrodziejstwo?? Nie wiem czy nie taniej będzie...... a no tak, samochód unieruchomiony to nigdzie nie pojedziesz, heh.
A o sprzedaży samochodu zapomnij, kupiłeś Roverka i masz jeździć :d Nie damy Ci go sprzedać a tym bardziej rozebrać. A pilot to pierdółka...co prawda teraz nie widzę w dobrej cenie pilota na Allegro ale w razie czego warto popytać na forum czy ma ktoś luźny pilot.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 11:23   

Wydryszek napisał/a:
a ile za to dobrodziejstwo??
17,5 funciaka
Wydryszek napisał/a:

A o sprzedaży samochodu zapomnij, kupiłeś Roverka i masz jeździć
w 4 lata już się zdążyłem przyzwyczaić do jego fochów, a pomysł z pocięciem go na żyletki przyszedł mi do głowy dopiero drugi raz :razz: , ale byłaby gratka na forumie :mrgreen: bo kupę nowych części w nim mam :razz: no i silniczek prawie jak z fabryki :lol: niecałe 3k od półremontu, nowa uszczelka, uszczelniacze... miodzio... :razz:
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 11:28   

Hmmmm, to za kod w sumie się opłaca bo więcej chyba w kraju byś zapłacił za podpięcie pod kompa i odczytanie kodu.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 12:33   

Wydryszek napisał/a:
to za kod w sumie się opłaca
pytanie tylko czy będą mieli bo czytałem posta któregoś z klubowiczów do samochodu, którego nie mieli EKA...

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 12:25 ]
Wydryszek napisał/a:
przelutowałem taką "gąsienicę" z zaprogramowanym kodem z fabrycznego pilota
chodzi Ci o ten czarny mikroprocesor, który znajduje się powyżej przycisków open/close? bo znajomy ma od mg dwa piloty tylko nie wiem czy w mg też są TXB...

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 12:33 ]
sam tego nie przelutuję bedę potrzebował gościa z pistoletową tą malutką lutownicą jak do tel. kom, ale to mi ziomek zrobi, tylko tych lutów tam jest w pierony...
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 12:51   

Dokładnie, chodzi o ten układ czarny nad guzikami. Warto sprawdzić bo jak drugi pilot jest w miarę sprawny to powinno się udać. Ja przelutowałem lutownicą kolbowązwykłą z cienkim grotem, podważając pęsetą po woli układ i odczepiając nóżki, potem cierpliwie lutując każdą nóżkę. Nie jest to najlepsza metoda ale działa. Potem baterijka, synchronizacja i jazda, pilocik działa.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sro Cze 01, 2011 14:06   

Ja mam w sumie luźny pilot, z tym że 3TXA. Kupiłem go swego czasu gdy chciałem zaprogramować jako drugi do mojego Rovera, bo miałem tylko jeden. Jednak nie zdążyłem. Pierwszy i jedyny zaprogramowany pilot mi padł. Więc zdecydowałem się (nie wiem czy słusznie) na wycięcie immo. I w sumie nie żałuję. za 300 zł gość wyciął mi immo i zamontował centralny zamek z dwoma pilotami o dobrym zasięgu :)
No ale do rzeczy, gdyby ktoś potrzebował pilota 3TXA, to oddam :) Z tym, że to była zakupiona używka i nie wiem jak z jego stanem. A ten mój padnięty pilot niestety zginął.
_________________
KCNBM :*
 
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 01, 2011 18:49   

dziękuję wszystkim za udzielenie się w temacie, problem został rozwiązany, czeka mnie jeszcze zakup nowych pilotów i programowanie, ale to już wszystko pozałatwiam sobie wożąc poważanie moim R :mrgreen: Raz jeszcze dziękuję :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r214 '98] Nie dziala pilot, nie miga lampka immo, nie odpal
yuri47 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Gru 16, 2009 17:09
yuri47
Brak nowych postów [R200 1.4 16V 97'] ZABLOKOWANY przez IMMO, padła centralka
blackbetty Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Nie Sty 23, 2011 14:52
blackbetty
Brak nowych postów [220SDI] Utrata danych przez immo po wjechaniu w dziurę
Iceman Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Wto Cze 05, 2007 12:31
piter34
Brak nowych postów [R200 2.0 SDi 99r.] - Immo, pilot itp.
MaReK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lip 15, 2008 11:17
Brt
Brak nowych postów [R 216 '96] Pilot lub immo. częste de-synchronizacje
dawmax Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Lip 14, 2009 07:35
dawmax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink