Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] diesel 115KM po lifcie (lub inny :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] diesel 115KM po lifcie (lub inny :)
Autor Wiadomość
nati85pl 



Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:40   [MG ZR] diesel 115KM po lifcie (lub inny :)

Szukam ZR w granicach 15k + 3k przeznaczam na LPG i około 1k na drobne przeróbki (maks.), czyli może być diesel lub LPG za 17k spokojnie :) raczej po lifcie z przebiegiem do 100k, ale nie taki oczekujący na kupca od 2 lat :) Najważniejszy jest oczywiście super stan, bo wiem, że można na taki liczyć w samochodach 6 letnich a nawet i starszych. Co sądzicie o tym? http://allegro.pl/mg-zr-2...1494792078.html
Nie śpieszy mi się z kupnem, więc wybrzydzam. Szukam Wrocław +/- 200km, Bielsko+/-200 km, Poznań, Katowice +/- 100km. Trasa Wrocław-Bielsko-Katowice.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:52   

Też go oglądałem na alledrogo :) ładna sztuka, ładne fele, rzadko spotykane 5drzwiowe nadwozie. Ze środy śląskiej hmm generalnie dosyć blisko od mnie, ale na dieslach to ja się kompletnie nie znam :P
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
nati85pl 



Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 12:23   

No już widzę, że długo stoi i przez fon nie usłyszałam, że był chipowany. Nie przyszło mi to do głowy. Dowiem się na miejscu? Warto jechać 45 km? Był już na forum, ale zakończyło się walką która lepsza wersja zawieszenia i kto lepiej się na tym zna http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65066 Oglądać czy nie?
 
 
panwilli 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 12:32   

45 km to jest tyle co rzut beretem, jak fajna sztuka i ci się podoba to pewni, że jedz inni jadą nawet po 200-300 i wracają z niczym
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 12:41   

nati85pl napisał/a:
Warto jechać 45 km?


Pewnie że warto, można znalazł by się ktoś chętny z okolic do obejrzenia. :)
A może akurat to będzie ten. Nie ma co się sugerować tym ze stoi długo na allegro, przecież to dosyć mało znana marka, więc ludzie nawet tego nie oglądają heh może nawet nie wiedzą że coś takiego istnieje.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
nati85pl 



Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 13:10   

A na co zwrócić uwagę? Mam też obawy, że jak go wezmę do pierwszego lepszego diagnosty to się zapyta co to jest a nie wspomnę o sprawdzeniu. No i martwi mnie to, że większość sprzedawców zmienia samochód co kilka miesięcy. Ten też jest sprowadzony w sierpniu.
Ostatnio zmieniony przez nati85pl Sro Mar 16, 2011 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 13:12   

Te lampy z tyłu to są od R200, czy tak zdjęcie zrobione? ;-) Felgi moim zdaniem brzydkie i nieoryginalne ale jak widać po kzrr, różny ludzie mają gust ;-) Wnętrze w ZR po lifcie jest matowe, a w tym na zdjęciu to jest walnięte jakimś ,,plakiem'' na maksa (a fotel pasażera uwalony ;-P).
Co do tego, że samochód długo stoi, to nie ma co się kierować. Sam wystawiam, któryś raz na Allegro i jeszcze nigdy nikt nie przyjechał obejrzeć ;-P Mało popularna marka ma swoje wady i zalety ;-)

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 13:12 ]
nati85pl napisał/a:
A na co zwrócić uwagę? Mam też obawy, że jak go wezmę do pierwszego lepszego diagnosty to się zapyta co to jest a nie wspomnę o sprawdzeniu.

Diagnosta sprawdzi Ci go bez problemu. To nie statek latający tylko samochód, który ma układ zawieszenia, układ hamulcowy, układ wydechowy, silnik, światła, ... i inne pierdoły które sprawdza diagnosta ;-)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 16:56   

ownstlr napisał/a:
Te lampy z tyłu to są od R200, czy tak zdjęcie zrobione? ;-)

Chyba będą to lampy od R200/R25. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 17:01   

To prawy przód i tył bym przejechał ,,wykrywaczem kłamstw'' ;-)
 
 
 
nati85pl 



Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 17:54   

No dobra mam jeszcze taką informację, że facet jest handlarzem. Obecnie wystawia 2 mercedesy, które w kraju są od ok. pół roku. Mam wrażenie, że te pół roku to je spawał, bo raczej nie jeździł na przemian 3ma samochodami. Oryginalne szyby to mówią tylko tyle, że auta nie skasowano od razu po stłuczce :) ale to może jedynie mój czarny scenariusz. Oglądam te zdjęcia, porównuję i też mi się wydaje, że to rover z tyłu.
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 17:56   

Furacz ładny, jednak jeśli pada podejrzenie, że lampy od R25 to z pewnością wypadałoby go prześwietlić bardzo dokładnie pod względem bezwypadkowości. I nie daj się namówić na stację diagnostyczną wskazaną przez sprzedającego ;)

nati85pl napisał/a:
No dobra mam jeszcze taką informację, że facet jest handlarzem. Obecnie wystawia 2 mercedesy, które w kraju są od ok. pół roku. Mam wrażenie, że te pół roku to je spawał, bo raczej nie jeździł na przemian 3ma samochodami. Oryginalne szyby to mówią tylko tyle, że auta nie skasowano od razu po stłuczce :) ale to może jedynie mój czarny scenariusz. Oglądam te zdjęcia, porównuję i też mi się wydaje, że to rover z tyłu.


Do każdego sprzedającego trzeba mieć dystans, jeśli chodzi o wiarygodność, ale jeśli chodzi o handlarzy to należy mieć się na baczności i oczy dookoła głowy. Nie mówię, że ten gość to krętacz czy coś, no ale wszyscy wiedzą jakich mamy w PL handlarzy, więc należy mieć oczy szeroko otwarte i z dystansem podchodzić do ew. historyjek opowiadanych przez sprzedającego. Pamiętajmy, że kolorować każdy potrafi ;)
 
 
 
nati85pl 



Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:16   

Co do stacji diagnostycznych to w środzie jest może 10 mechaników. Jeśli to handlarz to pewnie wszędzie się znają albo razem do szkoły chodzili :) Ciężko wybrać, bo żadna firma nie wygląda na stację z prawdziwego zdarzenia, co najwyżej rodzinne company. Faceta do Wrocka nie wyciągnę :( Pojadę, powybrzydzam, zapoznam się najwyżej raz jeszcze z autkiem. W każdym bądź razie to niedaleko. Ciekawe czemu polerował felgi, karoseria też za ładna. W takiej stacji to ile średnio biorą? A zmierzą miernikiem lakier?
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:19   

Dowiedz się czy ktoś znajomy nie ma miernika i czy by nie mógł z Tobą pojechać go obejrzeć lub pożyczyć ;-) Nie wiem niestety czy na typowej stacji diagnostycznej będą mieli miernik ...
 
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:56   

To może gdzieś w promieniu 5 km od Środy jest jakaś stacja diagnostyczna ? Lub jakiś salon ? Nie ma nic takiego w pobliżu ? A za sprawdzenie auta więcej jak 200 zł. nie powinnaś zapłacić. 100-200 zł. gdzieś mniej więcej.
 
 
 
nati85pl 



Dołączyła: 05 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Czechowice-Dziedzice



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 00:14   

W zasadzie to mają 1 stację diagnostyczną auto-centrum z bardzo kiepską renomą (wszystkie opinie negatywne) oraz paru mechaników i kilku lakierników.

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 21:40 ]
tak sobie grzebie grzebie i o...
http://forum.roverki.eu/v...highlight=mg+zr czyli stoi co najmniej od początku stycznia
no patrzcie listopad 2010
http://forum.roverki.eu/v...highlight=mg+zr
dzięki że jesteście

kurcze i tak pojadę bo się już z facetem umówiłam na jutro i kolega, naucze sie przynajmniej jak wyglada przypicowany niezle mgik

jak coś jeszcze o nim wiecie to prosze o info

[ Dodano: Czw Mar 17, 2011 00:14 ]
Nie pojade nie ma po co.
- polerowana karoseria
- polerka rantow na alufach
- tylne światła nieoryginalne z R25
- wydaje mi się, że przedni zderzak niespasowany,
Odnalazłam poprzednie oferty tego wozu w archiwum allegro i:
- samochód stoi od co najmniej listopada 2010 z przebiegiem 118500 km
- telefonicznie sprzedawca mowil mi ze sprowadzil go w wakacje 2010,
Wykres z hamowni jest taki:
przed chipem 97KM po chipie 141,5KM
pomyślałam więc jeszcze, że facet źle zahaczył silnik w ofercie i że ma 100 konny,
ale na raporcie diagnostycznym jest ewidentnie ZR 113KM, więc pewnie po strzale
- moment obrotowy po chipie ma 292 Nm przy niespełna 3k obrotów - skrzynia jest w tych modelach słaba przeznaczona do 260 Nm, więc się zaraz wysypie
Nie warto zatem
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 01:52   

nati85pl napisał/a:

Wykres z hamowni jest taki:
przed chipem 97KM po chipie 141,5KM
pomyślałam więc jeszcze, że facet źle zahaczył silnik w ofercie i że ma 100 konny,
ale na raporcie diagnostycznym jest ewidentnie ZR 113KM, więc pewnie po strzale
- moment obrotowy po chipie ma 292 Nm przy niespełna 3k obrotów - skrzynia jest w tych modelach słaba przeznaczona do 260 Nm, więc się zaraz wysypie
Nie warto zatem


Chipowanie tego silnika na 140KM to standard w UK. Spotkałem się z wieloma ofertami podniesienia mocy na podobne wartości. Przy takim podniesieniu mocy przekroczenie nawet 300Nm to norma. Skrzynia podobno wytrzymuje, jednak ze sprzęgłem może być gorzej ;-P
 
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 10, 2011 23:07   

nie rozumie dlaczego polerka rantu na alusach to wada??
te aluski to oz volcano twarde sztuki
mialem takie przy r19 to sie znaczy przy renault tyle ze 15''
ladnie wygladały na sportowym zawieszeniu
tutaj tak srednio pasuja,
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 11, 2011 07:44   

borek88 napisał/a:
nie rozumie dlaczego polerka rantu na alusach to wada??
bo polerować go potem trzeba co jakiś czas? :smile:
nati85pl napisał/a:
skrzynia jest w tych modelach słaba przeznaczona do 260
no tu akurat jest do 280nm liczona, ale fakt że tak podkręcony silnik może zawieźć z czasem, tym bardziej że nie znamy przeszłości auta - czemu ze 115 mu się 100 zrobiło? dzwon, padł silnik i swap? generalnie skoro tyle czasu wisi faktycznie może być coś nie tak.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZR 2,0 DIESEL '2005. Proszę o opinię [inny niż ten wyżej]
hagipl Chcę kupić ROVERka 0 Sob Paź 26, 2013 13:20
hagipl
Brak nowych postów [MG] ZS 1.8 115km 2004r - proszę o opinię
aidsuser Chcę kupić ROVERka 3 Czw Lut 12, 2015 17:44
iktorn73
Brak nowych postów Planowana 75 lub inny zakup
haxxor123 Chcę kupić ROVERka 0 Wto Paź 10, 2017 18:28
haxxor123
Brak nowych postów kupie mg zs po lifcie
podki Chcę kupić ROVERka 3 Wto Gru 15, 2015 21:11
iktorn73
Brak nowych postów [MG ZT] czy znajde MG ZT 2.5 190 po lifcie do 15k
pumba1 Chcę kupić ROVERka 11 Wto Sie 02, 2016 00:04
R75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink