Forum Klubu ROVERki.pl :: Szukam Asfaltu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Asfaltu
Autor Wiadomość
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

  Wysłany: Wto Cze 28, 2011 22:23   Szukam Asfaltu

Hej,

nie mam ktoś pojęcia ile kosztuje 1m² asfaltu o grubości 6cm :wink: Potrzebuje podjazd odnowić asfaltowy kotry ma 115m² i niestety po 35lat nizle wypłukany juz jest. :wink:

Dziękuje za odpowiedzi :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
Ostatnio zmieniony przez szoso Czw Cze 30, 2011 07:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 28, 2011 22:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Cze 28, 2011 22:30   

obawiam się, że nie będzie tanio :/ ... nie powiem CI ile kosztuje, ale kiedyś się dowiadywałem dla firmy o koszt i cena była z gatunku "zwalających z nóg" ... obym się mylił ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 22:36   

Brt, Cenna jest gigant jak nie ma nic. Ale podłoże jest już gotowe trzeba to tylko spryskać lepikiem bitumicznym i położyć nowa warstwe :wink:

Moj podjazd jest zrobiony jak droga i podłoże jest super bo 35 nic nie podniosło ani nie opadło i niestety jest teraz ten asfalt chropowaty bo tak deszcz wypłukał asfalt na górnej warstwie :wink:

Chce się dowiedzieć orientacyjne ceny bo jak nie to trzeba będzie robić z betonu co mi niestety podniesie o min. 10-15cm podjazd. A 5cm - 6cm asfaltu jest mniej różnicy w wysokości.

I to co ty pisałem już tez słyszałem ale nikt jakoś nie che podać cennika na taki mniejszy projekt jak moj :roll:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Cze 28, 2011 22:51   

Dla firm to jest problem takie zamówienie, bo oni musza maszyny przywozić itp. I to własnie tez mocno podraża cenę niestety :/ ... podobny problem miała ostatnio spóldzielnia mieszkaniowa u mnie - do położenia było ok 300 m asfaltu (szer ok 3m) w 3 kawałkach... i dopiero na 3 przetarg pozwolił na znalenienie wykonawcy ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 23:45   

U mnie na wsi jak łatali po zimie dziury (lub raczej robili nowe tam gdzie nowego asfaltu nie położyli) wujek podjechał do firmy która wygrała przetarg, i spytał ile by kosztowało utwardzenie (podsyp z tłucznia, wyrównanie) i położenie asfaltu na drodze dojazdowej do 4 posesji (zimą ciężko było tam wyjechać jak było ślisko) - to podali mi cenę 45 zł z m2 brutto - tylko fakt, maszyny mieli praktycznie na miejscu, więc koszt jedynie materiału iwynagrodzeń. Łącznie droga 70m x 3m i 4 podjazdy pod bramy kosztowała koło 15 tys.

W Twoim przypadku cena powinna wynieść koło 15-20 zł za m2, jeśli mieliby sprzęt na miejscu.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Mad 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 00:26   

kurde a u mnie droge dopiero co robili no, było ich gonić o podjazd :głupek2:
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 00:59   

PS. Znając wuja i jego kontakty wioskowe nie obyło się pewnie bez kilku flaszek po drodze.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
panwilli 



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 19:47   

ja dziś pytałem to powiedzieli ze cena wynosi około 40 zł m2, ale nei wiem czy jakaś firm podejmie się tego zadania bo jak kolega wcześniej wspominał trzeba przywieść maszyny itp., najlepiej jak byś znalaz jakoś firme co w okolic robi jakieś zadanie np. kładzie kanalizacje deszczową a nóż wogociąg wtedy sprzęt jest na miejscu i można by było jakoś się ugadać
 
 
Marrkus 




Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 21:10   

Asfalt można kupić w workach pakowanych po chyba 25 kg - a może i większych
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 01:13   

panwilli, Pytam dlatego o asfalt bo będą przed domem kładli asfalt bo zaczęły w zeszłym roku i nie skończyli i by maszyny akurat były. Tylko trzeba się dowiedzieć jaka to firma dostała zlecenie :wink:

40zl to nie taka tragedia :razz:

Dziękuje w każdym bądź razie :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 09:50   

nie wydaje mnie się, żeby do położenia asfaltu we wjeździe potrzebna była maszyna, co więcej i tak nie ułożyłaby, bo po pierwsze może się nie zmieścić, a po drugie jeśli masz podmurówkę płotu to przy krawędziach nie ułoży. U mnie jak robili drogę to straż pożarna zamówiła sobie asfaltowy wyjazd z garaży, asfalt kładli bezpośrednio łopatą, potem tylko kwestia dobrego utwardzenia, czyli uwałowania i myślę, że nie potrzeba do tego ściągać wielkiego walca, tylko można sobie poradzić w inny sposób.
 
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 10:29   

jasne. mały walec taki, jakim się też walcuje pod kostkę brukową, i taczki. ale przygotowywanie odpowiedniej ilości asfaltu samemu (nawet jak ten mały sprzęt się wypożyczy, i ktoś życzliwy z przyczepą nam go przywiezie), będzie dosyć problematyczne jeśli to ma być koło 100 m2. o to chodziło mi mówiąc sprzęt. wiadomo że nie wykorzystają raczej tej układarki, co pasy na autostradach robi :)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 13:20   

a na sam podjazd żadna firma nie będzie sobie robić kosztów, typu zwiezienia jakichkolwiek maszyn, ludzi i zapłacenia im dniówki, bo dla właściciela podjazdu nie będzie to opłacalne, co innego jak obok działki robią drogę, wtedy nawet (jak to się u mnie zdarzało) ''za flaszkę'' chłopaki robili podjazdy jak kierownik nie widział :)
Chyba, że goście od układania kostki mieliby ochotę się tym zająć.
 
 
 
panwilli 



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 09:07   

przecież kolega napisał, że będą robić w pobliżu więc może z firma się dogadać

Najlepiej zadzwoń do zleceniodawcy i dowiedz się jaka firma wygrała przetarg, takie dane są ogólnie dostępne i powinni ci takiej informacji udzielić bez problemu a jak będą marudzić to wejdź na ich stronę znajdź odpowiedni przetarg i zobacz kto go wygrał
 
 
am_k 




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 582
Skąd: Bychawa/Lublin

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 10:18   

Marrkus napisał/a:
Asfalt można kupić w workach pakowanych po chyba 25 kg - a może i większych

Pewnie, takie 5 worków ostatnio zapłaciłem 125 pln-ów.
_________________
Pozdrawiam.
Marcin
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 10:45   

am_k, a jak z wydajnością takich worków? ile zdołałeś położyć m2 i na jaką grubość? bo też mam do odnowienia wjazd, myślałem, że z kostki ułożę, ale widzę, że asfalt dużo taniej wychodzi
 
 
 
darek_wp 




Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 20:52   

kris-tofer napisał/a:
a jak z wydajnością takich worków


worek 30kg to ok 0,8m2 powierzchni
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 02, 2011 18:25   

Ja bym się pokręcił czy w okolicy nie ma jakiejś firmy naprawiającej drogi.
U mnie jest firma co naprawia drogi i można od nich normalnie legalnie na FV kupić takie rzeczy jak asfalt albo tłuczeń.
Ja kupowałem tłoczeń pod kostkę i żwir.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szukam HDD
do pożyczenia lub odkupienia
String Offtopic 9 Czw Lut 07, 2008 14:49
String
Brak nowych postów Szukam koła łańcuchowego
Gaminium43 Offtopic 1 Wto Lis 24, 2015 22:54
Markzo
Brak nowych postów Szukam mechanika Łódź
Duderson Offtopic 0 Sro Mar 05, 2014 19:19
Duderson
Brak nowych postów Szukam ekipy remontowej
maryba Offtopic 4 Wto Sty 29, 2013 22:22
maryba
Brak nowych postów [r 200] szukam dwoch rzeczy
hertz25 Offtopic 2 Nie Paź 16, 2011 20:24
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink