Forum Klubu ROVERki.pl :: cena paliwa PB 95
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
cena paliwa PB 95
Autor Wiadomość
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 28, 2011 14:25   

kumilek23 napisał/a:
Dopóki w Polsce będą rządzić historycy, jak na przykład nasz znafca konstytucji, na przemian z politologami to w tym kraju nic się nie zmieni, oni po prostu nie rozumieją że obniżenie akcyzy na paliwa dałoby kopa gospodarce przez co zwiększyłyby się wpływy z podatków pośrednich jak również z bezpośrednich
Rozumiem, że Ty znasz się na tym lepiej od tych historyków i politologów i masz prosty sposób, żeby rozwiązać problem drogiego paliwa ;) Otóż nie jest to takie proste jak sugerujesz. Zrealizujemy Twój pomysł i obniżymy akcyzę i nagle wzrośnie popyt i zwiększą się wpływy z podatków pośrednich. Tylko, że sprawa taka banalna nie jest. Obniżymy akcyzę, to i wpływy z podatku VAT zawartego w cenie paliwa się zmniejszą. Czyli państwo straci zarówno na akcyzie jak i na podatku VAT. Poza tym obniżona cena paliwa zachęci sprzedawców do zwiększania marży i tak czy siak konsumenci na tym zyskają tyle co nic. Jak widać sprawa nie jest więc taka banalna, żeby załatwiło ją narzekanie jakimi to rządzący są "znafcami", a my specjalistami, którzy wszystko zrobiliby lepiej.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 28, 2011 14:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 14:45   

Ja ostatnio tankowałem po drodze do roboty za 5.31 masakra jakaś, chyba trzeba sie powznieca nad gazem zastanowić...
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lip 28, 2011 16:31   

thef, masz rację sprawa nie jest prosta, ale nie jest też nie do zrobienia - więc nie usprawiedliwiajmy rządzących - paliwo na Białorusi czy w Stanach może być tańsze więc czemu u nas zarabiać ma Państwo + spekulanci - już nie wspomnę o tym podatku drogowym w cenie paliwa - za który i tak nie buduje się dróg...
 
 
 
kumilek23 




Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 16:52   

zgadzam się z Twoją arumentacją thef, nie mamy również gospodarki centralnie sterowanej, ale po to jest proces legislacyjny ażeby działać na korzyść obywatela, Anglik który ostatnio do mnie przyjechał był zaskoczony cenami paliw, u nich są niższe, weź poprawkę że "on" zarabia 3 razy tyle co statystyczny Polak a ponadto siła nabywcza jego pieniądza jest znacznie większa, spróbuj za 20 złotych zrobić dobry obiad dla 4 osób, on za 20 funciaków ma pełen wypas razem z deserem i winem (średniej jakości :razz: ) przecież ja 3 lata temu tankowałem gaz za 1,83 a tara za 2,54 bena jeszcze bardziej zdrożała a to dlatego że przez ostatnie pięć lat nie zrobiono nic dla dobra gospodarki, żadnych sensownych ustaw, żadnych ułatwień dla przedsiębiorców, żadnego obniżania kosztów prowadzenia działalności, rozrost nikomu nie potrzebnej biurokracji, i to jest wina rządzących!!!
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 17:26   

Patrze kumilek23, , że dużo gadasz a mało wiesz kolego :)
Nasłuchałeś się populistów chyba ;)
Akcyza w Polsce jest na minimalnym Unijnym poziomie, niższej Unia nie pozwala mieć, więc skończ obwiniać "rządzących", bo zachowujesz się jak moher.
Jedyne o co możemy prosić Boga to USD po 2 PLN i ropa tańsza :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
kumilek23 




Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 18:25   

Krzysi3k napisał/a:
Akcyza w Polsce jest na minimalnym Unijnym poziomie, niższej Unia nie pozwala mieć
największa bzdura jaką słyszałem, skąd to wziąłeś :?:
Krzysi3k napisał/a:
więc skończ obwiniać "rządzących", bo zachowujesz się jak moher.
jak ktoś mówi że rządzą źle to jest moher, hehe jesteś jak młody pelikan i pewnie jeszcze wyborczą czytujesz..., ale temat o cenach pb...
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 23:13   

A'propos makroekonomii... :) Czy przypadkiem obecnie nie znajdujemy się przed punktem przegięcia krzywej Laffera?
W ostatnich latach urząd premiera sprawowali m.in. prawnicy, ekonomiści, nauczyciel, inżynier, chemik. Elegancką flaszkę stawiam temu, kto wykaże istotną statystycznie zależność typu (przykładowo) "historyk - psuje gospodarkę" albo "chemik - rozkręca gospodarkę", a w badaniach uwzględni agregaty pieniężne, wahania stóp procentowych, zmiany kursów walut i cen surowców, decyzje OPEC i plamy na słońcu ;)
Więc może jednak pomińmy dyskusje na takie tematy i skupmy się na narzekaniu na ceny paliwa :mrg: (a moderator niech czuwa i strzeże nas od dyskusji o polityce).

Dziś zatankowałem za 5,26zł - czyli dość drogo. Przy takich cenach, moje roczne wydatki na paliwo wzrosną o 912zł, w porównaniu do ceny - przykładowo - 4,5zł za litr. Czyli 76zł średniomiesięcznie :roll:
Może niech każdy sobie przeliczy ile miesięcznie więcej wyda na paliwo, może wnioski będą optymistyczne, tak jak moje :D
_________________
It's all right...
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 29, 2011 11:51   

wild_weasel napisał/a:
Może niech każdy sobie przeliczy ile miesięcznie więcej wyda na paliwo, może wnioski będą optymistyczne, tak jak moje
nie - to nie są wnioski optymistyczne, bo jak drożeje paliwo to nie tylko na twoje wydatki ma to wpływ bezpośredni, ale również i pośredni - ponieważ drożeją koszty transportu co ma wpływ na kupowane przez Ciebie każdego dnia dobra konsumpcyjne ;-)
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 13:04   

kumilek23, wstukaj sobie w google jak mi nie wierzysz ;)
Ja mówiem o swoim przypadku, czyli ON, oto przykłady:
http://www.money.pl/gospo...4,0,802850.html
http://wyborcza.biz/bizne...wo___media.html
Cytat:
"Nie będzie obniżki akcyzy na benzynę i olej napędowy" - powiedział w Radiu ZET Rostowski. Dodał, że unijne przepisy zabraniają zmniejszania akcyzy na olej napędowy.

Nawet jeśli mówimy o benzynie to obniżka akcyzy niewiele by dała myślę, zmiana dosłownie kosmetyczna, bo zaraz na stacjach marża by wzrosła...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
kumilek23 




Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 29, 2011 14:26   

przy benie na money.pl czytałem że obniżenie akcyzy dałoby nawet 50 gr na litrze, więc już byłaby jakaś obniżka, może detaliści nie pożarliby całości w marży...

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 14:26 ]
przeczytaj komenty pod artykułem na money.pl do którego wrzuciłeś link, ci wszyscy ludzie też się mylą... :?:
5,24 pb dziś w Żywcu-Statoil na wylocie na Bielsko-Biała
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Skąd taka cena
krzychu.b Offtopic 4 Czw Paź 04, 2012 00:04
Remigiusz
Brak nowych postów [Rover 214 Si 16V] jak z cena czesci ??
eby1991 Offtopic 10 Czw Maj 12, 2011 18:09
michone
Brak nowych postów [Roewe750] Cena auta
jarek73 Offtopic 9 Sro Lut 11, 2009 10:21
piter34
Brak nowych postów Cena oleju napędowego
sogreg1 Offtopic 61 Nie Cze 01, 2008 20:33
maniaq
Brak nowych postów Co to jest cena promocyjna?
Doleslaw Offtopic 20 Czw Kwi 19, 2007 00:20
zibi-gliwice



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink