Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600]Jaki kolor oświetlenia wnętrza??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600]Jaki kolor oświetlenia wnętrza??
Autor Wiadomość
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

  Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 15:57   [R600]Jaki kolor oświetlenia wnętrza??

Witam. Mam pytanie jakie światło proponujecie do wnętrza auta i jednocześnie na zegary itd do R600. Padła mi większość żarówek w aucie tzn. przyciski szyb, popielniczka, schowek, na desce rozdzielczej, stacyjka i chyba tyle więc postanowiłem wymienić już wszystkie żarówki w kabinie na nowe i nie wiem na jaki kolor.(Poprzedni właściciel widocznie był wampirem albo coś, że nic nie wymieniał). Myślałem nad czymś aby nie męczyło oczu. Także niebieski i zielony to raczej odpada z wejścia bo mi się nie podoba i w zegarach to raczej nie.
Wujek ma accorda 2008r i ma ładne białe podświetlenie zegarów co mi się spodobało ale jakoś reszta świateł biała to musiałbym zobaczyć efekt. Co myślicie na podświetleniem al'a BMW?? Kolega ma chyba bursztynowy w E39 i mi się to podoba bo ładnie to po ciemku wygląda wszystko w tym kolorze (może wiecie jaki to efekt). Także 1 opcja jest na kolor bursztynowy ale chętnie namyśle się nad innymi kolorami także słucham waszych propozycji. :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 15:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 16:00   

kolego kolor bursztynowy jest oryginalnie w 600kach, więc jeśli nie chcesz nic kombinować, przerabiać a jedynie podmienić żaróweczki, to można śmiało na ori :) wygląda ładnie
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
Ostatnio zmieniony przez kruszan Wto Wrz 06, 2011 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 16:09   

No ori w sumie nie wiem specjalnie jaki jest bo jak mówie większość żarówek spalona. ha.
A jedyne co świeci to świecą blado w porównaniu do kolegi BMW to prawie jakby w ogóle nie świeciły.


Okej chyba jednak dam bursztynowy na przyciski i biały na zegary. Tylko teraz pytanie za 100pkt. bo myślałem, że są inne żarówki a są inne. Gdzie kupić takie żarówki? Wolframowe lub led'y. Białe i bursztynowe.

Czerwonych nie chce bo to wiochą mi i sexshopem bedzie wiało. Chodzi o ładny bursztynowy kolor

da się ori żarówki zastąpić tymi ledami ?? mam panel od klimy na kolanach i w klimie są żarówki chyba 14V. Przynajmniej tak pisze na żarówka R5. Reszta nie wiem czy 12V czy 14V. Mógłby ktoś sprawdzić jak to się sprawa ma bo ja nie mam jak. Bo jeśli założe diode 12V to nie będzie świecić? Zjara się czy coś nie?

Co myślicie o tym?? http://www.soltronik.pl/d...0a/p-14711.html

Jeszcze jedno czy potrzebna jest ta folia na przycisku od tyłu?? Co ona ma dawać? Bo po odchyleniu jej (diodą podświetlałem)świeci intensywniej a po powrocie folii świeci takim przymulonym kolorem. Potrzebne to komuś? Czy to jest po to aby nie oślepiało?? (to samo jest na pokrętłach od klimy)
http://imageshack.us/phot...yciskklimy.jpg/

najlepsze jest to, że w przyciskach są inne żarówki (szyby, przeciwmgielne, pogrzewana szyba itd) a w klimie są jeszcze inne. w sumie nie różnią się wiele ale są różne rozmiary i np. żarówka od przycisku awaryjnych jest lutowany a reszta po prostu pozaginane styki a 2 patent jest przy pokretłach klimy bo nie ma tam tych żarówek w okrągłej oprawce tylko podłużna mała żarówka z wtyczką od tyłu na kablach. masakra. Pomóżcie troche ogarnąć temat z tymi żarówkami. http://img823.imageshack....limyrozmiar.jpg
Sory za jakoś fotek. Robione E52

Ogólnie chyba zmienie koncepcje z bursztynu na biały(al'a xenon). Teraz podczas zabawy z panelem od klimy świeciłem sobie diodą z kluczy led i mi się spodobało :) . teraz tylko może jakiś patent z tymi żarówkami? Co to za model w ogóle jest?? Czego mam szukać? Jaka nazwa jest tych żarówek??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Lampka tylna oświetlenia wnętrza
Deamian Tuning wizualny 10 Czw Wrz 29, 2011 19:49
FatMatic
Brak nowych postów [mg zr+] bebny na jaki kolor
xtomekx Tuning wizualny 41 Sro Lis 19, 2008 12:53
maniaq
Brak nowych postów [R75] felgi 18 z MG jaki Kolor
Dominetor Tuning wizualny 25 Czw Maj 21, 2015 15:05
maxwell96
Brak nowych postów [R45] Pomocy jaki kolor
skaywalker Tuning wizualny 2 Wto Wrz 10, 2013 00:41
gammathough
Brak nowych postów [R200] Jaki kolor felg 16 BRM
leszczu Tuning wizualny 51 Nie Mar 10, 2013 00:46
Julek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink