Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Klimatyzacja - niedziałający wentylator
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Nie Sie 07, 2011 09:42
[R416] Klimatyzacja - niedziałający wentylator
Autor Wiadomość
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Sob Sie 06, 2011 17:21   [R416] Klimatyzacja - niedziałający wentylator
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam. Zauważyłem ze w moim roverku nie działa klima. Podczas ustawienia dmuchawy na pozycji np 3 i wlączeniu AC nie uruchamia się odpowiedni wiatrak. Znalazłem w podobnych tematach że dobrym testem może być zasilenie na krótko z plusa akumulatora do... no właśnie do czego i jak się dostać do tego ? :) Byłby ktoś tak miły i wskazał na załączniku z rave w którym miejscu zrobić podpięcie? Ewentualne uwagi i pomysły też są mile widziane.
Ostatnio zmieniony przez bolcik Sob Sie 06, 2011 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 06, 2011 17:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sob Sie 06, 2011 22:23   

Akurat na tym załaczniku nie ma pokazanego kompresora klimy a to właśnie do niego musisz się dostać. Na obudowie jest tylko jeden zacisk z podłączonym przewodem i to tam musi być podane zasilanie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
najko 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 82
Skąd: Bierutów

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 07, 2011 12:42   

jak zobaczysz od przodu auta miedzy gril, a chłodnice od klimatyzacji masz kostke do której podpięty jest wentylator, moze uda Ci sie do niej dostać, ja jak podpinalem na krotko to odpinalem chlodnice wody z jednej strony i odchylilem ja tak zeby reka weszla po tym i małej gimnastyce juz mozna bylo dosiegnac do kostki bez problemu, w najgorszym wypadku bedziesz musial sciągnąć przód plastikowy, pozniej 2 kabelki - 1 do plusa przylozysz, a 2 do minusa na akumulatorze no i oczywiscie tak samo w kostce od wentylatora.
oo a co do schematu to kabel wentylatora bedzie wychodzil z okolic "2"
_________________
...nie ma mnie, będe wczoraj...
Zanim do mnie napiszesz skontaktuj się z moim lekarzem.
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 21:38   

Mam pytanie koledzy, jak sprawdzić czy w ogóle komputer daje sygnał na pin? Nie działa mi wentylator chłodnicy i chcę sprawdzić krok po kroku gdzie jest bład. Jest to pin 5 lub 6 w kmputerze tylko co tam podpiąć? Zwykły miernik wystarczy?
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 11, 2011 10:40   

des napisał/a:
Nie działa mi wentylator chłodnicy i chcę sprawdzić krok po kroku gdzie jest bład.
ale nie dziala Ci na klimatyzacji czy po przegrzaniu?? bo jesli ogolnie Ci nie wlacza sie to sprawdz bezpieczniki K i 13 bo gdy jest sterownik boscha to wentylatorem nie steruje komputer ale "termowlacznik"
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Sie 11, 2011 16:02   

Nie działa mi w ogóle wentylator od chłodnicy wody. Nawet po wypięciu wtyczki od czujnika temp. nie rusza. Poprawnie funkcjonuje tylko ten wentylator od klimy czyli - po wyjęciu czujnika, po osiągnięciu temperatury oraz po włączeniu klimy się załącza a ten od chłodnicy wody jest martwy. Sam wentyl działą bo sprawdzałem na krótko z aku.

Musiałem popełnic błąd przy montarzu klimy (bo nie było w Roverku). Klima oryginalna z rozbitka. I teraz chcę krok po kroku sprawdzić gdzie zanika sygnał.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
mathew 



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: poland



Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 21:23   

Mam Ten sam problem co założyciel tematu. Nie włącza mi się wentylator klimatyzacji, dodam, że po wciśnięciu AC jest cyknięcie. Czy może to być wina małej ilości płynu chłodzącego ?
Jak najlepiej będzie zdiagnozować problem?
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 23:50   

Jeśli jest cyknięcie to znaczy, że sprężarka klimy się włączyła a co za tym idzie klima działa tyle że u Ciebie bez wiatraka.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 09:35   

Wygląda na to, że zakończyłem u siebie już walkę z tym problemem i mogę posłużyć pomocą.

U mnie problem był taki, że wentylator wody przy temperaturze 110 stopni startował na 2 bieg, a 1 bieg w ogóle nie startował. Przy włączeniu klimy natomiast wentylator wody prawidłowo włączał się chyba na 1 bieg (tak na słuch, bo wolniej się obracał) a wentylator klimy w ogóle.
Problem był we wtyczce idącej do przekaźników, jak w tej fotce na samej górze tematu. Prawdopodobnie był tam kiedyś słaby styk i wypaliło wtyczkę w środku i to nie łączyło. Do tego mogła być słaba masa na karoserię, ponieważ po wymianie alternatora wentylatory zaczęły działać prawidłowo (masy czyściliśmy przy okazji, ale wtyczki od przekaźników nie ruszałem).
Dodatkowo u mnie są trochę poprzerabiane kable, bo kiedyś było Webasto.

Jeśli jest cyknięcie, sprężarka się załącza, to trzeba szukać winy gdzieś po kablach albo w przekaźnikach. W modelach od 1998 roku chyba skrzyneczka przekaźników jest rozbierana na zatrzaski, w starszych jest rozbierana na brzeszczot ;) Można sobie otworzyć, zobaczyć czy się załączają te które powinny itp.

Z tego co wiem przekaźniki są 4:
- od sprężarki klimy
- od wentylatora klimy
- od 1 biegu wentylatora wody
- od 2 biegu wentylatora wody
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
mathew 



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 67
Skąd: poland



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 22:39   

Nie wiem jak jest z tymi biegami wentylatorów, wiem natomiast, że w gorące dni wentylator chłodzenia silnika działa, nie działa natomiast wentylator po włączeniu klimy.

Dla wyjaśnienia:
wentylator klimy to ten po prawej stojąc przed autem? - ten sprawdzałem na krótko i chodzi
wentylator chłodzenia silnika to ten po lewej stojąc przed autem ?


Na czym polegają biegi wentylatorów? czy każdy z wentylatorów ma dwie prędkości obrotowe ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Niedziałająca klimatyzacja + niedziałający alarm
grz3loo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Lip 16, 2007 09:46
tomcy
Brak nowych postów [R416] Niedziałający nawiew ciepłego powietrza
smarzuch Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pią Maj 08, 2009 21:42
smarzuch
Brak nowych postów [R416] Wentylator
oczar321 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Cze 19, 2008 17:03
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Wentylator
nie włancza się
Meno Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Sty 24, 2009 00:21
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Wentylator
pablo3011 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Paź 31, 2008 12:28
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink