Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Jak wymienić rozrzad ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Jak wymienić rozrzad ?
Autor Wiadomość
tommar88 



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Konin



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 22:35   [R200] Jak wymienić rozrzad ?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

Witam,
Interesuje mnie jak wymienia się rozrząd w silniku 8v , znalalełem na forum opis wymiany ,ale tylko K16.
Po pierwszych nocach z niskimi temperaurami (w mojej okolicy max -9) zauważyłem wyciek płynu chłodzacego z okolic zozrzadu. Płyn chłodniczy w roverku miałem do około -7 stopni, a auto stało w gararzu wiec nie wydaje mi sie żeby mróz uszkodził blok silnika. Podejrzewam pompe wody , ona niestety nie była wymieniana razem z paskiem i napinaczem.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 28, 2007 22:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 22:38   

Rozrząd wymienia się tak samo jak wsilniku 16-zaworowym pompa wody również jest ta sama tylko zamiast dwóch wałków masz jeden jeszcze prościej :wink:

[ Dodano: Pią Gru 28, 2007 22:41 ]
Znak na wale korbowym jest w tym samym miejscu co w K-16 a koło górne wałka rozrządu musi być ustawione tak jak w K-16 napisy czytelne patrząc z czoła
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
miarek 



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 00:18   

A można dokładniej się dowiedzieć którymi znakami w których miejscach się sugerować bo np.na kole pasowym walu korbowego jest znak na zewnątrz i wewnątrz,a na kole od rozrządu jest znak biały i żółty i w którym miejscu mają się znajdować?Proszę o wyczerpującą odpowiedz.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 16, 2011 09:05   

miarek napisał/a:
A można dokładniej się dowiedzieć którymi znakami w których miejscach się sugerować bo np.na kole pasowym walu korbowego jest znak na zewnątrz i wewnątrz,a na kole od rozrządu jest znak biały i żółty i w którym miejscu mają się znajdować?Proszę o wyczerpującą odpowiedz.


Te białe i żółte znaki pozostawili chyba poprzedni mechanicy. Znaki na kołach, głowicy i bloku są wytłoczone (lub jak kto woli odlane z formy).
 
 
miarek 



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 20, 2011 20:03   

Tak żółty jest wytłoczony oryginalnie,a poprzednicy dodali jeszcze bialy i zapunktowali też w innym miejscu koła wałka rozrządu.I sprawa wygląda w ten sposób że,żólty z oryginalnym wytloczeniem nie pasuje w żaden sposób w stosunku do znaku na górze pokrywy paska,a znakiem na kole pasowym walu korbowego,za to bialy namalowany zgadza się,także wybity przez poprzednika zgrywa się ze znakiem na korbie,więc pogubilem się i już niewiem jak wkoncu ma być.Może dokładniej wytlumaczcie jak to ma się układać? .Ostatnio wymieniałem uszczelkę pod głowicą i zauważyłem że jest nierówno splanowana,tzn z jednej strony jest niższa o około 0.5 mm czy tak ma być?Lub czy może być?Złożyłem rozrząd tak jak był,ale slychać było stuki może jednego,dwóch zaworów,teraz mniej slychać zawory,ale bardziej popychacze,tak jak przed wymianą uszczelki i popychaczy,dodam że przed wymianą chodził jak diesel.Dodam że jak kręcę wałem to w jednym miejscu czuć wyrażny opór aż przeskoczy dalej.Czekam na odpowiedzi. :bezradny:

[ Dodano: Pią Gru 16, 2011 10:48 ]
Teraz nagle dostałem olśnienia i już wiem że ten znak na kole wałka rozrządu powinien się pokrywać z pionowym znakiem w środku pokrywy,a więc wszystko pasuje do siebie.Ale dlaczego stuka w silniku i przy obrotach około 2-3tys.drży cały samochód?

[ Dodano: Sob Gru 17, 2011 01:36 ]
a więc nikt niewie cio jest grane,to ja cyba wiem co jest niegrane ,nierówno splanowana głowica przez poprzednika,a ja podejrzewam ze dam radę temu zadaniowi,zeszlifuję w tłokach miejsca na zawory i będzie po płaczu.No Polak potrafi a najlepszy jest zenek :> :cool: :shock: :grin: :rotfl:

[ Dodano: Sob Gru 17, 2011 01:40 ]
no niewiem panowie,może co innego bardziej fachowego doradzicie....

[ Dodano: Sob Gru 17, 2011 01:43 ]
acha Tomi dzięki naprowadziłeś mnie na dobrą drogę :ok:

[ Dodano: Wto Gru 20, 2011 20:03 ]
A chcę się dokładniej dowiedzieć z tym znakiem na kole głowicy;czy napis EX ma być skierowany do przodu samochodu czy do tyłu,bo widziałem że w głowicy 16-to zaworowej na obu kołach EX jest skierowane w tył samochodu,ma tojakieś znaczenie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Jak wymienić rozrząd przy 8V?
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sty 04, 2010 17:42
Lechos
Brak nowych postów [rover 25 2.0 tdi 2003] co ile trzeba wymienić rozrząd
co ile tysięcy km trzeba wymienić rozrząd w 25 2.0 tdi z roku 2003, ma przejechane 72000 km
mmaty. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Lis 25, 2007 20:14
mmaty.
Brak nowych postów [R200] co wymienić ???
pisklak46 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Gru 01, 2010 17:30
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200] Co wymienić?
mariusz33 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Paź 08, 2010 19:08
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink