Forum Klubu ROVERki.pl :: Porada przy zakupie samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Porada przy zakupie samochodu
Autor Wiadomość
kubski84 



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Sty 08, 2012 15:58   Porada przy zakupie samochodu

Witasz wszystkich :cool:

Wielkimi krokami przygotowuje się do zmiany samochodu i niestety zmiany marki pomimo tego że moja 200 nie stwarzała praktycznie żadnych problemów.

Niby samochodów jest pełno ale znaleźć coś ciekawego jest naprawdę ciężko.
Po dosyć długim czasie przeglądania serwisów internetowych wybrałem jak dla mnie
3 dosyć ciekawe opcje a mianowicie
1. Alfa Romeo 147 poliftowa z silnikiem benzynowym najlepiej 2.0
2. Mazda 6 z silnikiem benzynowym też coś około 2 litrów może 2.3
3. Ford Mondeo MK III z silnikiem 2.5 bądź 3.0 ST220

Wiem, że każdy samochód ma plusy i minusy ale jak dla mnie są one warte uwagi.
Alfę można kupić z dosyć wysokiego rocznika za w miarę rozsądne pieniądze jednak wolałbym trochę większy pojazd a poza tym tych z silnikiem 2.0 jest bardzo mało tym bardziej poliftowych.
Czytałem też sporo opinii na temat mondeo i wcale nie jest to samochód awaryjny i rdzewiejący pomimo ogólnej opinii ludu. Przed R200 miałem forda i wcale nie narzekałem na tą markę.
Na temat Mazdy też widziałem trochę opinii jedne lepsze jedne gorsze ale myślę że samochód nie najgorszy.

Na samochód mam fundusz ponad 20tyś i chciałbym abyście wyrazili opinie na temat tych samochodów, może ktoś miał styczność z którymś wymienionych a także może macie jakieś ciekawe propozycje.

Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 08, 2012 15:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 16:41   

And the winner is...
kubski84 napisał/a:
Ford Mondeo MK III z silnikiem 2.5 bądź 3.0 ST220
:D :D :D
Śmigam takim od miesiąca ;)
Jeszcze nic nie zdążyło mi się zepsuć :mrg: nie mam podstaw do narzekania.
Nie wiem czy trafisz egzemplarz bez rdzy, ale z uwagi na wiek nie jest to jeszcze palący problem i profilaktyka (porządne zabezpieczenie) jak najbardziej wchodzi w grę.
ST220 ma chyba najmniej awaryjny silnik, z tego co czytałem - na łańcuchu, V6, niewysilony, bez turbin/VISów/czegotamjeszcze. Główna wada - paliwożerność, ale to już inna liga jeśli chodzi o moc, więc coś za coś. (Moje wyniki: w mieście 16-17l LPG to norma, w trasie mimo dynamicznej jazdy nie zjadł więcej niż 12l LPG). Jedyne co może być problemem, to falujące obroty (problemy z czujnikami, dolotem, itd.), ale to łatwo sprawdzić.
Dodatkową zaletą ST jest bardzo bogate wyposażenie.
Polecam :cool:
_________________
It's all right...
 
 
 
kubski84 



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Sty 08, 2012 16:50   

Widzę, że jest ktoś na tym świecie co nie uważa Ford g... wort :mrgreen:
no właśnie za mondeo przemawia naprawdę dobre wyposażenie w porównaniu do konkurentów za tą cenę.
A minusem może się okazać koszt naprawy zawieszenia bo w ST220 jest inne niż w pozostałych :razz:
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 17:24   

Masz na auto ponad 20 tysiecy.A mozesz podac przyblizona wartosc ?
Ja bym rozejrzal sie za czyms japonskim np Honnda Civic 7 generacji, Toyota corolla E12 lub cos oryginalnego czyli Mini One
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 17:33   

Jak 147 to tylko 1.9 JTD albo 3.2 V6 (ten niestety tylko w GTA). TwinSpark, nie powala osiągami za to lubi sporo wypić i jest dość awaryjny, a na dodatek duża część Alf z 2.0 ma skrzynie selespeed. O ile w środku w 147 jest dość sporo miejsca (z przodu bo przyznam, ze z tyłu nigdy nie zdarzyło mi się podróżować) o tyle bagażnik jest już naprawdę niewielki. Co do ceny to w przypadku Alfy omijał bym wszelkiego rodzaju "okazje" bo te często konczą się znienawidzeniem włoskiej motoryzacji ;) Możesz rozejrzeć się też za 156 z V6 pod maską powinno już bardziej Ci odpowiadać.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kubski84 



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Sty 08, 2012 17:41   

25 tyś to max jaki mogę wydać tyle że kupując samochód tak lekko ponad 20 to jeszcze by zostało na ewentualną instalacje LPG.
Lecz LPG nie jest koniecznością zależy od popytu na PB.

Honda wydaje się być całkiem fajnym samochodem lecz wnętrze mi się zupełnie nie podoba jakoś nie przypada mi do gustu, Toyota myślę ze jest warta uwagi i napewno poszukam opinii na jej temat, a z kolei Mini wydaje mi się naprawdę mini no chyba że tak nie jest bo nie miałem styczności z tym wozem :razz:

Co do Alfy to akurat diesel nie wchodzi w grę bo mi po prostu nie odpowiada :wink:
a myślę że około 20 tyś za 2004-5 rok to chyba nie jest zbytnia okazja no chyba że się mylę :cool:
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 12:50   

kubski84, Ja bym brał mazdę 6 - jak kupisz benzynę to masz całkowicie Japoński samochód, kupel ma 2.0 ponad rok czasu - kupił w Anglii zrobił przekładkę i... jeździ, po prostu jeździ i niczym się nie przejmuje
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Porada] Trasa Gorzów - Muszyna
KuBaB Offtopic 1 Pon Kwi 28, 2008 19:59
azor77
Brak nowych postów Praca 3 zmiany 7 dni w tygodniu. Porada
rafalmis1 Offtopic 4 Czw Wrz 12, 2013 22:41
brkzzz
Brak nowych postów Potrzebna porada prawna/prawnik WWA
dobryziom Offtopic 0 Czw Sie 08, 2013 16:13
dobryziom
Brak nowych postów Fragment rozmowy w Zakupie kontrolowanym
emes Offtopic 3 Sob Kwi 21, 2007 22:37
Valander_wwa
Brak nowych postów wartosc samochodu r75
sn333k Offtopic 7 Sro Gru 26, 2012 21:27
magneto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink