Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] ABS i SRS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] ABS i SRS
Autor Wiadomość
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

  Wysłany: Pon Sty 30, 2012 15:36   [R420] ABS i SRS
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam, mam dziwny problem z kontrolkami ABS/SRS. Jakiś czas temu zapaliły się te kontrolki. Pojechałem odczytać do elektryka co jest nie tak, jego komputer wskazał błąd ABS w tylnym lewym kole . Poduchy nie zrobiliśmy bo tam potrzeba innej metody podobno, jakimiś kodami. Tak się składa że podejrzewałem iż mógł uszkodzić się kabel ABS bo kiedyś nasi wspaniali mechanicy zostawili go luzem i wisiał. No więc kupiłem nowy czujnik abs -również Bosh lewy tył (jest to razem z kablem jednolita konstrukcja), zamontowałem, odpaliłem auto, errory oba pokazywały się z 300-400m po przejechaniu, aż nagle oba zgasły. Przez kolejne 2 dni cały czas ładnie gasły po odpaleniu silnika, aż w końcu zapaliły się ponownie... Tylko że teraz jest najczęściej tak: rano jadąc do pracy odpalam auto, errory gasną, ruszę autem - zapalają się, pojeżdżę z parę kilometrów, wyłączę silnik, zapalę ponownie, errory gasną i tak zostaje do końca dnia, cały czas żadnych problemów. A na dzień kolejny, schemat ten sam... Odnośnie poduchy to również ją sprawdzałem, podpięta prawidłowo. Dziwne też jest to że świecą się obie kontrolki, zawsze.

Dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi, po tak na prawdę jak na razie żaden "spec" w warsztacie nie jest mi w stanie pomóc odnośnie błędów ABSu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 30, 2012 15:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 17:12   

Podejrzane mi ze razem gasna i sie zapalaja. A jak to jest gdy gasna po odpaleniu?? bo abs powinien swiecic 3 sek a srs 6 sek?? czy tak jest??
Moze podpiete sa razem, moze jest jakies zwarcie za zegarami.
Jak sie beda swiecic to zlacz dwa piny, czerwono zielony przewod przy pompie abs z masa, wtedy po przekreceniu stacyjki powinna Ci mrugac abs, ciekawe czy srs tez
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 17:56   

Teraz jak jest zima można szybko sprawdzić działanie ABS. Gdy świecą errory to na lodzie, śniegu... czuć że abs nie działa, jak zgasną to ewidentnie ABS działa, trzęsie lekko pedałem i jakby nogą trzeć o ziemię ;) czyli jak to z ABS zwykle jest.

A lampki gasną lub zapalają się jednocześnie (to wszystko razem świeci się z 3 sek). Muszę zrobić tak jak radzisz i zobaczę czy nie jest coś poknocone.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 18:12   

HiS napisał/a:
A lampki gasną lub zapalają się jednocześnie
Moim zdaniem masz coś nie tak z SRS-em i pewnie kontrolka SRS została podpięta pod kontrolkę ABS-u.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 18:23   

HiS napisał/a:
A lampki gasną lub zapalają się jednocześnie (to wszystko razem świeci się z 3 sek).

Tylko tez jest sprawa ze jesli ktos podpial srs pod abs zeby gasla po zapaleniu to pewnie srs swiecila sie caly czas i tam tez jest pewnie jakas usterka
HiS napisał/a:
Gdy świecą errory to na lodzie, śniegu... czuć że abs nie działa

To jak zrobisz tak jak pisalem to kontrolka abs wyblyska Ci kod i bedziez wiedzial co szwankuje, bo jak tamten czujnik wymieniles to moze nastepny siada, albo tylko przewod
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 18:47   

bizon napisał/a:
HiS napisał/a:
A lampki gasną lub zapalają się jednocześnie (to wszystko razem świeci się z 3 sek).

Tylko tez jest sprawa ze jesli ktos podpial srs pod abs zeby gasla po zapaleniu to pewnie srs swiecila sie caly czas i tam tez jest pewnie jakas usterka
HiS napisał/a:
Gdy świecą errory to na lodzie, śniegu... czuć że abs nie działa

To jak zrobisz tak jak pisalem to kontrolka abs wyblyska Ci kod i bedziez wiedzial co szwankuje, bo jak tamten czujnik wymieniles to moze nastepny siada, albo tylko przewod


Odnośnie tego kodu, to jak mam odczytać te mrugnięcia? Nie mam żadnej książki z kodami.

tronsek napisał/a:
HiS napisał/a:
A lampki gasną lub zapalają się jednocześnie
Moim zdaniem masz coś nie tak z SRS-em i pewnie kontrolka SRS została podpięta pod kontrolkę ABS-u.


Nie zdziwiłbym się, od momentu kupna tego auta (2007) wyszło na jaw już bardzo wiele ;)

Odnośnie spięcia kontrolki abs z srs to może coś w tym być, jak kupiłem to auto to niedługo okazało się że poducha w kierownicy jakoś klekocze, lata... kupiłem nową sprawną i wymieniłem ale ten "zabieg" z kontrolkami jeśli jest to dalej siedzi zainstalowany...
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 18:56   

HiS napisał/a:
okazało się że poducha w kierownicy jakoś klekocze, lata.

No i pewnie dlatego ktos spial kontrolki bo srs caly czas swiecila, jak prawidlowo podepniesz to srs gasnie ostatnia.

[ Dodano: Pon Sty 30, 2012 18:56 ]
----
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:00   

Dziękuję bardzo Panowie! Coraz jaśniej sprawa wygląda :)

ps
Rozumiem że w tej tabelce są podane ilości tych mrugnięć. Jednak mam tam 2 kolumny cyferek, jak to odczytać? :P
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:29   

HiS napisał/a:
Jednak mam tam 2 kolumny cyferek, jak to odczytać?

Kody sa dwucyfrowe. na poczatek bedzie 12. np 1-2--3-6--3-8----1-2--..
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 13:52   

Dziś dużo się wyjaśniło :) odnośnie SRS... rozebrałem deskę rozdzielczą i ... lampka SRS jest perfidnie zespolona z kontrolką ABS... wariactwo... to jak igranie z ludzkim życiem bo nie wiadomo było czy na prawdę SRS działa czy nie.
Odnośnie ABSu, coś jest w lewym przednim czujniku, albo brudny i czasem wali błędy albo pada pomału, albo uszkodzony kabel. Niedługo się nim zajmę, wpierw tam przeczyszczę i zobaczę co to dało.

Dziękuję bardzo za pomoc :) Tyle czasu mój problem się ciągnął a rozwiązanie nadeszło w ciągu kilkunastu godzin :)
 
 
Jusci 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 58
Skąd: Zamość



Wysłany: Wto Sty 31, 2012 20:52   

tronsek napisał/a:
A lampki gasną lub zapalają się jednocześnie
Moim zdaniem masz coś nie tak z SRS-em i pewnie kontrolka SRS została podpięta pod kontrolkę ABS-u.


No właśnie, u mnie ktoś tak zrobił
_________________
Pozdro!
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 21:30   

Jusci napisał/a:
No właśnie, u mnie ktoś tak zrobił

Typowa rzezba przed sprzedaza auta
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 21:46   

A więc właśnie wróciłem z garażu, podłączyłem lampkę SRS tak jak być powinno, teraz faktycznie ABS świeci się z 3s i gaśnie a SRS nieco później... i gaśnie ale po chwili się zapala i mruga jakimś kodem, dwa mrugnięcia -przerwa- dwa mrugnięcia- przerwa - i tak cały czas podczas jazdy autem. Może to jakiś stare błędy po tej wymianie poduszki? Nie wiem czy błędy SRS same się kasują tak jak ABS.
Jeśli już mowa o kodach, to jest jakaś podobna tabelka dla SRS jak w przypadku ABS?
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 21:52   

HiS napisał/a:
Nie wiem czy błędy SRS same się kasują tak jak ABS.
ZTCW, to system SRS ma tzw. samodiagnostykę, czyli jak usterka zostanie usunięta to kontrolka nie będzie mrugać i system będzie wtedy sprawny.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:33   

Dziś rozmontowałem poduchę pasażera i gdy nią potrząsam słychać jakby przesypywał się w niej proszek, czyli wniosek jeden mam rozumieć? Że poducha do wymiany,a to co siedziało w kokpicie to wystrzelony już szmelc?

edit
wymiana poduchy pomogła :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420 LPG] Szukam dobrego serwisu do R420 pod Warszawą
orzechvip Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Maj 05, 2009 15:36
Raptile
Brak nowych postów [R420] ABS
rtworek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Mar 09, 2009 23:40
rtworek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R420 si]
3_roverki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Cze 03, 2015 18:52
Adrian
Brak nowych postów [R420 98] aku
artokolos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sty 24, 2010 11:08
staf
Brak nowych postów [R420] Czy mam ABS?
Ad_ams Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pią Lis 02, 2012 12:51
bizon



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink