Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 620 SDI ] ZAWIESZENIE TYŁ
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 620 SDI ] ZAWIESZENIE TYŁ
Autor Wiadomość
KWIATEKPK 



Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: FG



  Wysłany: Sro Lut 15, 2012 18:20   [ROVER 620 SDI ] ZAWIESZENIE TYŁ
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam zakupiłem właśnie rovera 620 sdi 95 rok silnik igła i inne sprawy tez oprócz pierdółek jak termostat, nie pokazuje mi tep. w środku myślę ze to termostat :) a największy mankament to tylne zawieszenie cos nie tak bo dziwnie płynie zarzuca na boki byłem na trzepakach i wszystko ok z amortyzatorami kurcze nie wiem co mu dolega ale dziwnie sie prowadzi czasami jak by Cie tył wyprzedzał może geometria hmm wymienię tylne górne wahacze (sworznie może to pomoże ) a jak ktoś wie co tu jest grane będę wdzięczny za pomoc :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 15, 2012 18:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 20:53   

Silet blocki przednie dolnego wzdłużnego wahacza , do tego górne wahacze wybite mam to samo i będę jutro to robił
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Czw Lut 16, 2012 00:20   

Mnie też rzuca na boki tyłem :???: Ja niby do wymiany mam amortyzatory, może u ciebie też to może byc przyczyną, kumpel też miał tak kiedyś w vectrze b, że mu zarzucało, na przeglądzie nawet na to nie natrafili a miał je luźne czy coś w tym stylu i się rylały na koleinach
 
 
KWIATEKPK 



Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: FG



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 14:57   

Powiem tak zaczyna mnie to troszkę denerwować :) wymieniłem wahacze opony sprawdzili zawieszenie igła :) pojechałem na ustawienie geometrii a tam jej nie idzie ustawić ! wszystko do zrobienia kurcze tylko ile na to kasy idzie :) takie fajne autko gdyby nie latało tak:) podobnież jak wymienię jakiś łączki z Tyłu do regulacji geometrii coś to da niby :) hihi kto na ochotnika mi to naprawi tak żeby nie latał po tej drodze :) znacie jakiś dobry warsztacik co ogarnie ten temat w tej Polsce za rozsądną kasę :) a jak nie to go sprzedam za parę złotówek hihi
 
 
v_chu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 42
Skąd: Marklowice



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 23:01   

Za dosłownie "parę złotówek" bym kupił bo dwie znalazłem w kieszeni...

A tak poważnie mówiąc to zaczynamy tak:
chciałbym żebyś zwrócił uwagę przy hamowanie i zatrzymywaniu się na skrzyżowaniu czy samochód nie wykonuje takiego dziwnego ruchu:
-jedziesz i wciskasz hamulec
-zatrzymujesz sie
I czy w tym momencie trzymając na hamulcu samochód nie buja się do przodu i do tyłu?

Ostatni dzięki temu choremu zjawisku wyleczyłem z rzucania tyłem mojego Peugeota.
Miałem luz w tulei dolnego przedniego wahacza. Koło po prostu zmieniało sobie geometrię zależnie od tego czy auto przyspieszało czy hamowało.

Bez kitu! Zajrzyj też w przednie zawieszenie... bo samochód zachowywał się jaki pijany zając i byłem pewien że to kwestia tyłu a okazało się że jednak przód.


Co dalej... sprawdź z tyłu.... czy na dolnym kielichu amortyzatora nie masz przesuniętej lub przeskoczonej sprężyny. Głupio brzmi. Rzadko się dzieje. Ale jednak się dzieje.

No i jeszcze jedno mi przychodzi na myśl... zobacz czy nie masz wykrzywionych sanek... i z przodu i z tyłu... albo czy nie były robione jakies kombinacje w stylu "spawane sanki" bo takie rzeczy też oglądałem.
 
 
daceka 



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Sro Lut 22, 2012 14:38   

Wymiana tych tulejek do ustawiania zbieżności powinna załatwić sprawę. Nie wiem tylko czy da się kupić same tulejki, czy całe wahacze, ale koszt wahaczy chyba nie jest porażający. Miałem podobny problem jak ty i regulacja zbieżności pomogła.
 
 
KWIATEKPK 



Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: FG



Wysłany: Sro Lut 22, 2012 15:47   

Dzieki Panowie za pomoc :) ale już nie aktualne sprzedałem autko :) choć przyznam z żalem bo to naprawdę dobry samochód :) a przede wszystkim wygodny ale za dużo przy nim do zrobienia było a tak z głowy się użeranie i pakowanie kasy w sumie nie wiele mnie samo autko kosztowało ale swoje z nawiązka zarobiłem :) pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 600/Accord] Zawieszenie problem
mateooo25 Rover serii 600, Honda Accord 3 Czw Sty 26, 2012 07:26
mateooo25
Brak nowych postów [Rover 618] jak podnieść zawieszenie? Rover 618
Pioko75 Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Sie 05, 2012 08:54
Pawkaz
Brak nowych postów [R600] Zawieszenie
gucwiz Rover serii 600, Honda Accord 14 Pią Lis 21, 2008 14:14
bolasek
Brak nowych postów [R618] Zawieszenie tył
WojtekD Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Cze 02, 2008 14:46
maciej
Brak nowych postów [R600] Zawieszenie
rover600 Rover serii 600, Honda Accord 7 Wto Lut 22, 2011 03:18
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink