Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Dziwna sprawa z autem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Dziwna sprawa z autem.
Autor Wiadomość
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 18:23   [R200] Dziwna sprawa z autem.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Hejka, ostatnio doświadczam czegoś dziwnego z moim Roverkiem, otóż od jakiegoś czasu (około 2-3 tygodni) zdarzało się raz na jakiś czas, że podczas odpalania zachowywał się tak jakby nie miał wystarczającej mocy do odpalenia, ale jakoś odpalał (wyszło trochę masło maślane, ale chyba zrozumiałe :razz: ). Akumulator mam nowy, ale i tak sprawdziłem prostownikiem i było ok. Kilka dni temu, podczas jazdy zdarzało mu się co jakiś czas zadławić (kilka razy trwało to nawet chwilę). Dojechałem gdzie miałem dojechać, zostawiłem na parkingu. Podczas powrotu już było wszystko ok i tak do przedwczoraj. Wsiadam, odpalam z oporami, odpalił i zaczął chodzić dosłownie jak ciągnik, myślałem, że jakoś się ustabilizuje, ale nie, więc go zgasiłem. Dzwonię do ojca zapytać się czy wie od czego może się tak dziać (jest to mój pierwszy samochód także jeszcze się uczę), ale nie wie :bezradny: . Myślę sobie, spróbuję jeszcze raz odpalić, odpalam i teraz najdziwniejsze :shock: : wszystko ok. Pojechałem, wróciłem, bez żadnych problemów. Wczoraj i dzisiaj też normalnie.
Teraz pytanie do was: czy ktoś wie od czego może tak się dziać?
Moja wiedza ogranicza się do tego, że podejrzewam świece albo przewody, ale może to coś innego więc wolę się poradzić.
Ostatnio zmieniony przez KNA Pon Lut 27, 2012 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 27, 2012 18:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 19:35   

Tak jak piszesz świece przewody, do tego kopułka i palec. To są podstawy. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bobo_kozak 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 30
Skąd: Tychy

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 21:50   

U mnie była taka sytuacja, głównie w czasie mrozów, że po dłuższym postoju na parkingu powiedzmy powyżej 6h, czy przed jazdą rano do pracy, raz lub kilka razy odpalał na niecałą sekundę i zaraz gasł. A przy np drugim, trzecim odpaleniu już zaskakiwał, wtedy przez pierwsze minuty jazdy trochę się dławił, jakby dostawał za mało paliwa. Jak temperatura na plusie to ustało. Też jestem laikiem w tym temacie.. Mechanik wytłumaczył mi, że wina w instalacji gazowej, gdzie możliwie coś przymarzało i nie chciało dopuścić paliwa (chyba we wtryskach). Zalecił przeczyścić wtryski jeśli nie ustanie, ale na razie jest ok więc olałem temat.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 22:03   

bobo_kozak napisał/a:
Mechanik wytłumaczył mi, że wina w instalacji gazowej, gdzie możliwie coś przymarzało i nie chciało dopuścić paliwa (chyba we wtryskach).


ma rację, przy mrozach przed odpaleniem w listwie wtryskowej (gazowej) masz ciśnienie z poprzedniej jazdy, wtryski przy mrozie nie są szczelne i popuszczają, przy odpaleniu mieszanka się robi za bogata (gaz+paliwo) i auto zdycha, potem zapala ale kulawi, bo wtryski cały czas popuszczają, pierwsze przełączenie na gaz może też być upośledzone (przy zimnym silniku).
Ja temat rozwiązałem przez wyłącznik, przed zgaszeniem auta wyłączałem cewki na parownikach (mam 2), auto dopalało gaz i przełączało się na benzynę, gasiłem i z rana czy po dłuższym postoju odpalanie było jak najbardziej ok.
Możesz zrobić test, przed zgaszeniem auta ściąg z cewki od gazu wtyczkę, auto przełączy Ci się na benę, wtedy wyłącz auto wyciąg kluczyk, potem już cewkę możesz podłączyć i pierwsze odpalenie powinno być ok bo w listwie wtryskowej nie ma ciśnienia ;) więc i nie mają co wtryski popuszczać ;)
Jakie masz wtryki, instalację gazową i parownik?
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Gucjan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 158
Skąd: Bych

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 23:08   

mozna jeszcze sprawdzic rozrusznik w jakim jest stanie.
jest jakas różnica między jazda na gazie a na bezynie

a co do gazu to wydaje mi sie jeśli to sekwencja to wtryski startują dopiero przy odpowiedniej temperaturze i nie ma możliwości żeby podały gaz jak odpala np rano zimny silnik. Mozna odpalić na gazie ale to juz w sytuacjach awaryjnych.
_________________
Gucjan
 
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 28, 2012 02:54   

Tylko jest jedno ale, otóż w ostatnie największe mrozy z autem nic się nie działo, odpałało bez problemów, a cały problem zaczął występować dopiero niedawno jak już temperatura trochę wzrosła. Z gazem też żadnych problemów nie było bo auto odpala na benzynie, a po rozgrzaniu przełącza się na gaz.
_________________
KNA - R200
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 28, 2012 06:27   

KNA, przyglądnij się dokładniej cewce a najlepiej woź ze sobą zapasową, mi podobnie kiedyś 1.4 plewił, spontanicznie głupiał, w penwym momencie zgasł i musiałem go zaholować do domu, dobrze że było 5km

KNA napisał/a:
a cały problem zaczął występować dopiero niedawno jak już temperatura trochę wzrosła


a cewka zawilgotniała...

może to być strzał w płot ale przyglądnij się, ja po tej awarii zamontowałem cewkę jaką akurat miałem czyli z golfa III (dużo kombinowania z podłączeniem). Jeśli dzieje Ci się to często to po prostu podmień cewkę na inną i zobaczysz czy jest poprawa, jeśli dzieje się tak rzadko to będzie ciężej wydumać
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 2,0SDi 99r] dziwna sprawa z hamulcami
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Cze 07, 2008 15:35
piter34
Brak nowych postów [MG ZR] dziwna sprawa
gawcio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sie 05, 2013 20:48
Julek
Brak nowych postów [streetwise] olej - dziwna sprawa
shrek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Wrz 08, 2011 20:25
shrek
Brak nowych postów [214si] Dziwna sprawa z hamulcem bębnowym
Raju Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Cze 10, 2011 12:54
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink