Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] OBDII + Garmin ecoRoute
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] OBDII + Garmin ecoRoute
Autor Wiadomość
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lut 26, 2012 15:16   [MGF] OBDII + Garmin ecoRoute
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witajcie, przeglądając pierdoły w internecie natknąłem się na nawigacje firmy Garmin modele Nuvi. Poczytałem troszkę o tym i wydaje się to bardzo fajną sprawą tym bardziej że przymierzam się do zakupu nawigacji. Na stronie producenta piszą, że do portu OBDII podpinamy kosteczke z nadajnikiem bluetooth, która do urządzenia przesyła dane o aktualnych parametrach silnika (RPM, prędkość, prąd akumulatora, aktualne spalanie itp. itd.) Jest również informacja że wszystkie auta po 1996r. produkcji (Europa) są wyposażone w ten port OBDII tylko moje pytanie brzmi... Jak myślicie, czy w autku typu MGF pod tym portem są dostępne dane typu aktualne spalanie, położenie pedała gazu lub inne, ciekawe dane? Nie znam się na tym więc nie wiem jak to jest, czy każde auto poprzez ten port może pokazać nam takie informacje czy np. niektóre to mają a niektóre nie. No i oczywiście najważniejsze pytanie... gdzie w MGF jest ten port ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 26, 2012 15:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lut 26, 2012 21:44   

Niestety chyba nie skorzystasz z tego dodatku (samą nawigację garmina polecam jak najbardziej - jedna z najlepszych na rynku). Interfejs zgodny z obd pojawił się w autach Rover MG mniej więcej na przełomie 2000/2001 jeśli dobrze pamiętam. Wątpię by w twoim aucie to podłączenie ecoroute dało jakieś efekty pomimo że złącze diagnostyczne wygląda jak obd (ale ma inny protokół transmisji) - znajdziesz je w okolicy bezpieczników:



Jak chcesz więcej poczytać o garmin ecoroute polecampclab.pl
 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Sob Mar 03, 2012 20:12   

Na wstępnie muszę się przywitać po dłuższej nieobecności na forum ;)

A teraz coś w temacie: Ktoś się orientuje jak się diagnozuje eM-Dzika? Jaki sprzęt trzeba mieć i program? Obecnie posiadam wiedzę na temat diagnostyki grupy VAG (Audi, VW...), mam w sumie 3 kabelki, zwykły niebieski do VAG-COM, inny do VCDS i jeszcze jeden :) czy ta się z takim sprzętem wogóle ruszyć coś z w MG? W końcu to też OBDII ;)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Mar 03, 2012 21:52   

Niestety OBD pojawiło się tak jak pisałem wyżej i z tych kabelków które posiadasz nic nie wykorzystasz.

Jedyne sprawdzone co dział z ECU MEMS (u ciebie chyba będzie 2J) to "euroscan visa" - niestety potrzebny do tego jest jeszcze jakiś komp z 2 sprzętowymi portami com - a takiego laptopa ciężko znaleźć
Przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/interfe...2103505992.html
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sro Mar 21, 2012 12:21   

Czyli mój TF z 2002 ma już OBD II i wspomniany moduł z Bluetooth ma szansę zadziałać? Gdzie / jak mogę to sprawdzić?
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Mar 21, 2012 21:41   

Kup tani fejsik na ELM327 - inwestujesz poniżej 50pln a jeśli zadziała tzn że masz OBD.

Można jeszcze przyjrzeć się naklejce na ECU (ponoć ma na naklejce może pojawić się napis OBD - oznacza to wówczas że jest zgodne z obd - informacja ta niestety nie jest potwierdzona)
 
 
gacek189 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 125
Skąd: Wieluń



Wysłany: Sro Mar 21, 2012 22:11   

Ja mam właśnie ELM i z R75 2.0 benzyna z 2000r. Łącze się fakt tylko z silnikiem ale błędy czyta :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink