Forum Klubu ROVERki.pl :: [r620] Nie jedzie na niskich obrotach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r620] Nie jedzie na niskich obrotach
Autor Wiadomość
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Pią Mar 23, 2012 21:25   [r620] Nie jedzie na niskich obrotach
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam mam nastepujący problem auto rusza z jedynki ale po chwile obroty spadaja i brak reakcji musze ponownie wcinsąć gaz to zaczyna ruszać ale nie zawsze, jak rusze z 2,2 tyś obrotów to idzie ok tylko na niskich jest problemi trzeba dodawać gazu pare razy, autem da się jechać tylko na obrotach powyże okolo 2 tyś. Co może być przyczyną? Przy pompowaniu gruszki na postoju wył. silnik nie twardnieje ona, wydaje mi się że powinna. Liczę na szybką pomoc gdyż jutro musze jechać w trase

[ Dodano: Pią Mar 23, 2012 21:25 ]
Auto nie dostaje paliwa gdyż gruszka nie twardniała po pompowaniu i podłączyłem bez niej ale nadal mam ten problem, ma ktoś jakies propozycje?
Ostatnio zmieniony przez szoso Wto Mar 27, 2012 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 23, 2012 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Pon Mar 26, 2012 00:24   [r620] Muli auto po dodaniu gazu
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam ma taki problem auto z początku rusza normalnie po czym zamula się i nie reaguje na gaz jak mam wciśniety obroty spadają ale tak że auto nie gaśnie tylko się turla i z 1.1 tys obrotów mam, po wduszeniu gazu parę razy auto jedzie normalnie. Dzieje tak się na obrotach przedziale1-2 tyś na wyższych dobrze idzie. Węże od intercolera puchną prawidłowo. Po dodaniu gaz nawet na postoju na luzie piszczy/brzęczy mi sterownik (patrz foto) i po chwili cichnie
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 26, 2012 09:43   

jackas5, twoje tematy zostały scalone, nie zakładaj nowych tylko kontynuuj poprzedni
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Pon Mar 26, 2012 11:28   

Oba tematy do zmknięcie poszperałem na forum i stawiam na czujnik pedału hamulca
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Pon Mar 26, 2012 22:34   

witam, mam problem z dodawaniem gazu, muszę go pompować by była reakcja. Przeczytałem już dość sporo tematów na forum i mam nadal problem. Wziąłem się za czujnik pedału hamulca i odczepiłem wszystkie kabelki. Posprawdzałem podpinając po dwa kabelki metodą prób i błedów na których stop zgaśnie i wypadło na czarno-żółty i zielono-fioletowy. Te dwa które nie wpiąłem w kostke czyli brzoskwiniowo-czarny i fioletowo-czarny zwarłem z sobą ale od wiązki która idzie do kostki a nie na kablach idących od kostki. Pytanie czy dobrze zrobiłem? Po wduszeniu pedału stop działa, ale nie ustaje problem z muleniem po wduszeniu gazu
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 07:47   

bo pewnie problem nie leży w tym czujniku to i reakcji nie ma po złączeniu kabli bo jest dobry
pisz w swoim temacie a nie w kilku ok, kolejne moje zwrócenie uwagi skończy się niestety ostrzeżeniem dla ciebie
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 12:43   [r620] Czujnik pedału hamulca
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam dodaje nowy temat gdyż naczytałem się już tego troche na temat tego czujnika ale mam nadal problem.

Auto muli przy dodawaniu gazu w zakresie 1-2tyś obrotów
Po pompowaniu pedału gazu odmula sie i idzie dobrze już
Ostrzejsze ruszenie na poł sprzęgle też czasami omija te mulenie
Najbardziej odczuwalne mulenie jest na obrotach w przedziale 1200-1500 na każdym biegu

Znalazłem temat do którego sie dostosowałem ale nic to nie zmienieło:
"zanurkuj pod pedały i zobacz czy nie masz czasem wyłącznika przy pedale hamulca (ten sam co od swiateł stopu) z 4rema wyjściami. Prawdopodobnie on jest zepsuty a dokładnie jego część odpowiadająca za wysyłanie sygnału do komputera. Trzeba zewrzeć dwa kabelki z tego wyłacznika i auto zacznie normalnie jeździć. Czujnik tego tuypu moze być ciężko dostac.
W roverkach chyba sa to przewody czarny i czerwony. U Ciebie może byc inaczej, dlatego nalepiej zrobic tak:
1. Przekręcić stacyjkę
2. Nacisnać hamlec
3. Wypinac kolejno przewody
4. Te dwa po wypięciu których zgasną światłą stop zostawić w spokoju
5. pozostałe dwa zewrzeć ze sobą
6. pojechac na jazdę próbną ;) "


Umnie w roverze są takie kolory kabelków jak na zdjęciu i na podłączonym czarnym i zielono-fioletowym światła stop zgasły czyli do zwarcia pozostały mi fioletowo-brzoskwiniowy i brzoskwiniowo-czarny. Zrobiłem tak ale nadal mam problem, chyba że coś źle jest. Kable zwarłem i te od kostki co idą i ten co od wiązki.

Dodam że wcześniej gruszka mi nie twardniała po pompowaniu nia i podłączyłem filtr bez niej na węzu. Proszę o pomoc gdyż 3 dzień siedze nad tym i nie wiem co może byc, albo poradzcie mi jakiegos dobrego mechanika z Poznania lub okolic.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 13:09   

jackas5, czy ja nie piszę po polsku że nie możesz zrozumieć? opanuj się z tymi tematami, jak ktoś ci nie odpowiada w poprzednim to zakładasz kolejny
niestety dostajesz ostrzeżenie
napisałem ci wyżej o tym czujniku
Cytat:
bo pewnie problem nie leży w tym czujniku to i reakcji nie ma po złączeniu kabli bo jest dobry
pisz w swoim temacie a nie w kilku ok, kolejne moje zwrócenie uwagi skończy się niestety ostrzeżeniem dla ciebie
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 13:50   

Ok nie mogłem ich znaleźć na szybko co pisałem już bede w tym kontynuował, to pytanie w czym może leżeć problem wybłyskałem sobie błedy i mam

nr 27 [Przepływomierz powietrza (MAF) - niskie napięcie Zwarcie do masy, przerwa w obwodzie, brak zasilania,brak masy, uszkodzenie MAF, uszkodzenie ECM] oraz

nr. 37 [ Czujnik pedału hamulca (BPP) - bardzo prawdopodobne uszkodzenie Bezpiecznik, Zwarcie do masy, zwarcie do zasilania, uszkodzenie zasilania, uszkodzenie BPP, uszkodzenie ECM]

Błąd 37 mogł wyskoczyć po wypieciu kostki? Jesli tak to błąd tkwi w odpieciu a nie uszkodzeniu tak jak pisaleś.

a co do błedu 27 to po odłączniu przepływomierza jak byłby zepsuty to powinno działac dobrze ?
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 15:09   

błędy przed swoją rzeźbą z kablami też sprawdzałeś czy dopiero teraz?
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 15:31   

No własnie nie i teraz nie wiadomo kiedy wyskoczyły a zakupiłem nowa gruszkę i podpiąłem ją i dałem przezroczysty przewód by widzieć co tam leci. Podczas duszenia na włączonym silniku idzie trochę bombelków takich małych a jak wraca to własnie wiekszę bomble idą, to może byc przyczyną? Bo jak mocniej i wiecej razy dusze tą gruszke bomble znikaja ale wracając rope to widać je
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 18:08   

a jak ktoś ma błąd 28, 29 a przepływką się nie bawił w ogóle to co to może oznaczać przepływka w kosz ? czy jeźdźić i się nie przejmować i czy ma to wpływ na jazdę w ogóle ?
( przepraszam za wtrącenie do tematu )
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 28, 2012 07:43   

jackas5, połącz wszystko jak było, skasuj błędy i sprawdź je jeszcze raz czy wyskakują
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Sro Mar 28, 2012 10:53   

OK, wczoraj jadąc na trasie ogolnie zobaczyłem że na jakims mocnym uskoku błysła mi lampka od dlugich świateł a jak dotarłem pod dom i chciałem zgaśić auto to przekreciłem kluczyk na wyłączony silnik, wyjąłem go i nic silnik nie zgasł dopiero jak go włozyłem spowrotem i wdusiłem stacyjke i cofnąłem kluczyk to się wyłączył. Czy to moze miec jakies powiazanie gdzies jakas wiązka może mieć spięcie i może to miec wpływ? Ide teraz skasowac te błedy
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 28, 2012 11:11   

stacyjka to odrębny problem, pewnie trzeba będzie ją wymienić
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Sro Mar 28, 2012 14:02   

Chyba jednak ma to wszystko jakies powiązanie i gdzieś musi być zwarcie. Skasowałem błedy i został tylko 37 czyli czujnik i podczas duszenia hamulca na postoju wyłączony silnik zapalają się wszystkie kontrolki i przejechałem się teraz kawałek i chce wyłączyć auto i znów nic, dopiero wyłaczył się wtedy jak nadusiłem pedał hamulca z dwa razy. Ma ktoś może dostępny schemat kabli które idą żebym mógł poszukać zwarcia na nich
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 28, 2012 14:48   

wiesz jak wygląda zwarcie? :wink:
by ci się bezpieczniki paliły bądź kable
 
 
jackas5 



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: znajomi



Wysłany: Pią Mar 30, 2012 12:20   

Wiesz o co mi chodzi że przebicie może gdzieś być lub kable nie stykaja,a wy na tym forum tylko sie czepiacie słów :mrgreen:

[ Dodano: Pią Mar 30, 2012 12:20 ]
Byłem u elektryka i powiedział "zwarcie z tyłu" naprawił wział 80zł i po bólu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Mulasty na niskich obrotach
balrog Rover serii 600, Honda Accord 13 Czw Wrz 09, 2010 10:14
balrog
Brak nowych postów [R620s] Brak mocy przy niskich obrotach
szags Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Maj 31, 2009 21:35
szags
Brak nowych postów [620] Silnik na niskich obrotach pracuje nierówno szarpie
mati54 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Lut 09, 2014 12:27
marthinez
Brak nowych postów [ 620Ti ]szarpie na niskich obrotach ciągnie dopiero od 4tys
drifter Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Maj 03, 2016 11:02
Markzo
Brak nowych postów [R620] Nie jedzie na benzynie
szags Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Paź 30, 2010 12:09
oprawca_1978



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink