Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]kehtron 11 - AUS DEUTCHLAND
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]kehtron 11 - AUS DEUTCHLAND
Autor Wiadomość
kehtron11 




Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 55
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 19:57   [R75]kehtron 11 - AUS DEUTCHLAND

Witam miłośników i sympatyków marki ROVER
Mam na imię Mariusz, pochodzę z Podkarpacia. Marka Rover dawniej nic mi nie mówiła. Nie była przecież popularna w naszym kraju. Na pierwszy model trafiłem przypadkowo u klienta, będąc u niego służbowo. Starszy Pan wrócił kilka lat wcześniej z USA, kupił dom, , a ponieważ chciał zapewne się ,,pokazać" nabył w bardzo krótko prosperującym salonie (miał siedzibę w reprezentacyjnym hotelu w mieście) samochód Rover 620 Si. Znalazłem go gdy miał 7 lat i 8 tysięcy przebiegu. Pachniał jeszcze fabryką, na fotelach miał ceraty, był przykrywany kocykami a staruszek co roku wymieniał jeszcze olej, filtry. Taka okazja zdarza się raz. I rzeczywiście przez następne 10 lat nie miałem z nim żadnego problemu. Zdjęcie tego samochodu zamieściłem kilka lat temu na stronie Roverków w zakładce tuning/600 - ten dodany jako pierwszy. Szczęście skończyło się w zeszłym roku. Samochód dachował i poszedł na żyletki. Zaszła potrzeba kupna i jak myślicie czego szukałem...
I znów w kupnie pomógł szczęśliwy los. Byłem w kilku miejscach lecz zawsze coś było niedopowiedziane lub przemilczane we wcześniejszych rozmowach. A pomógł kolega któremu w trasie popsuł się samochód i przypadkowo zatrzymał się na poboczu w pobliżu którego ktoś wystawił Rover 75 V6 2.0. Kolega wiedział iż szukam czegoś takiego, dał mi znać, pojechałem ( 250 km ) i kupiłem. Okazało się iż sprzedawca pracuje w Niemczech, legalnie na kontraktach a samochód przywiózł dla syna. Ten nie dając mu znać kupił wcześniej VW stąd samochód był wystawiony przy drodze. A egzemplarz okazało się przy oględzinach był bardzo zadbany. Czyściutki, błyszczący bez stuku, puku, wgnieceń z pełną książką serwisową. Każda drobnostka udokumentowana fakturami zakupu i wymiany. Jak na polskie warunki całkiem nowy-90 tyś , niepalony, użytkowany przez samotną Panią adwokat. Mam nadzieje iż tak jak poprzednio będę sie nim długo cieszył.
Do dnia dzisiejszego założyłem sekwencyjny gaz, zmieniłem seryjne radyjko na radio 2 din, zamontowałem też uchwyt na napój od strony kierowcy. Przeglądając angielskie forum Rovera natrafiłem na wątek o nakładkach drewnopochodnych na różne części wyposażenia wnętrza. Gość z Bułgarii robi takie nakładki i jest popularny na tamtym forum.
http://www.the75andztclub...ht=walnut+parts
Zamówiłem nakładki na klimę, przyciski otwierania szyb i przełącznik świateł. Dostałem ładnie wykonane, proste do przyklejenia, może tylko troszkę za drogie - ale to kaprys i jak trzeba zapłacić to trzeba. Znalazłem też bardzo dobrego lakiernika, który pięknie odnowił 18" felgi ( w oryginale od MG ).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kehtron11 Sro Lis 05, 2014 19:36, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 19:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:17   

kehtron11, Witam z Rzeszowa :wink: No fajny 75 i życzę bez awaryjności oraz zapraszamy na spoty :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 09:43   

heh powodzenia w użytkowaniu :) Jak bede zmieniał auto to sie odezwę i wybierzesz za mnie bo masz farta ;p
 
 
 
danka1 




Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 3



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 09:59   

Cześć
kehtron11 - super autko, pięknie wygląda z tymi felgami. Wnętrze jak w klasie ,,biznes". Możesz dołączyć więcej fotek ze środka ? A czerwona 600-tka podoba mi się jeszcze bardziej.
Pozdro
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 12:03   

Ładnie utrzymane autko :) Życzę bezawaryjności :grin: Z tą kierownicą auto prezentuje się naprawdę elegancko. Wklejka na panelu włącznika świateł - wygląda fajnie, niestety na panelu klimy rzuca się w oczy że to plastikowa naklejka a nie oryginalny panel. Ale oczywiście to kwestia gustu ;) Panel instalacji gazowej - tak jak i u mnie - w miejscu niemal idealnie stworzonym dla niego przez konstruktora :lol:
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
tasior214 




Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 296
Skąd: okolice Rzeszów

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 12:17   

Ładna 75 ale 620 też była piekna :razz: zapraszamy na Spoty :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kehtron11 




Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 55
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 13:58   Nalepki

Witam
Ktoś napisał o nalepkach imitujących drewno. Nie jestem pewien lecz chyba tylko w roku 1999 występowały egzemplarze z elementami z prawdziwego drewna - jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Wszystkie z pozostałych lat mają oklejane elementy. Można je kupić na ebay.uk po wpisaniu - walnut parts rover 75 ( komplet za 40 funtów ). Gość z Bułgarii robi te elementy na 5+ i ciągle rozszerza zestaw.
Mam jeszcze pytanie dotyczące ustawienia sterowania radiem z kierownicy. Przy wejściu w panel <<nauki, zapamietywania ustawień>> mam zablokowane dojście kodem. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem ? Pisałem do Chińczyków lecz nie odpowiadają.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kehtron11 Pon Lis 10, 2014 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
danka1 




Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 3



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 19:41   

Cześć
Możesz mieć problem z tym kodem. Ja w swoim miałam kiedyś zagwozdkę z kodem do radia. Trzeba było rozebrać radyjko i wyciągnąć z niego pamięć. I elektronik radyjkowy odzyskał z niej potrzebne dane.
A wnętrze śliczne, zadbane.
Szerokiej...
 
 
kehtron11 




Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 55
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lis 05, 2014 19:43   

Witam

[ Dodano: Sro Lis 05, 2014 19:43 ]
Angielski i nasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink