Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG F / TF] Prośba o opinię nt. ofert + pytań kilka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG F / TF] Prośba o opinię nt. ofert + pytań kilka
Autor Wiadomość
jabarij 



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 8



  Wysłany: Sob Maj 05, 2012 13:41   [MG F / TF] Prośba o opinię nt. ofert + pytań kilka

Witam,

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu MGF. Kasa już prawie cała uzbierana, za niecały miesiąc wyruszam na łowy :mrgreen:

Interesuje mnie tylko wersja VVC i najlepiej w skórze. Wpadły mi w oko dwie oferty, jedna tania (może zbyt tania):
mg mgf cabrio VVT 146KM

Sprzedający niedawno wystawiał go za 9999zł, a że nikt nie kupił, to obniżył cenę - to mnie nie dziwi. Dziwi mnie natomiast skala obniżenia tej ceny - 1500zł ot tak sobie? Trochę dużo jak na jedną obniżkę.

Druga oferta poniżej:
MG MGF - Wa-wa

Jak widać wyposażenie to samo, silniki te same, rocznik ten sam, przebiegi podobne, a w drugim przypadku jest duuuużo drożej. Oczywiście wiadomo, że każdy ustala cenę z zapasem do targowania się, ale nie sądzę żeby gość zszedł do poziomu pierwszego wspomnianego w tym poście egzemplarza.

Z drugiej strony jestem w stanie dać więcej za ten drugi, bo skóra i lakier są dokładnie takie jakie chcę!

Pytania:

1) w tej drugiej aukcji, sprzedający wspomina o "udokumentowanym" przebiegu. Do tej pory info nt. przebiegu zawsze traktowałem z przymrużeniem oka, bo uważałem to za absolutnie nieweryfikowalny i łatwy do sfałszowania parametr oferty. Czym musiałby być udokumentowany ten przebieg, żeby było to w miarę wiarygodne?

2) również w drugiej aukcji zastanawia mnie fakt, że zdjęcia zrobiono autu z mokrym lakierem (jakby po deszczu/myciu). To dość stara sztuczka mająca na celu ukrycie wszelkich uszkodzeń karoserii i malowań. Stąd pytanie drugie: na jakie elementy najbardziej zwracać uwagę przy oględzinach auta na żywo? Gdzie w tym modelu najczęściej pojawiają się ogniska korozji?

3) trzecie pytanie trochę poza konkurencją: zauważyłem, że dopłacając ok. 2-3 tys. zł mogę mieć MG TF. Czy lepiej poszukać za większe pieniądze dobrze utrzymanej F-ki, czy ryzykować kupno jednej z tańszych TF-ek?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 05, 2012 13:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Maj 05, 2012 20:47   

Co do drugiego auta to jest na allegro minimum od lipca 2011 r
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
tomura83 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 46
Skąd: Krynica- Zdrój



Wysłany: Nie Maj 06, 2012 00:51   

niebieski ma tył kiepsko spasowany... przyglądnij się uważnie ;) zderzak z przodu tez

zielony z tyłu piękny a z przodu zderzak nie równo siedzi (nie musi to świadczyć o wypadkowości wiadomo )

Na mój gust skłaniałbym się ku zielonemu, śliczny kolor nadwozia oraz skóry ;)

przy okazji mam pytanie, część mgf widuje z siedzeniami takimi jak ma ten zielony egzemplarz, a część z takimi jak ten niebieski (nie chodzi mi o kolor tylko "krój" foteli)
powtarzalność jest duża wiec rozumiem że oba warianty są oryginalnie. Jest jakaś zależność? tj jasne wnętrze więc taki typ (krój) foteli?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Kilka pytań i prośba o ocenę
ArekL Chcę kupić ROVERka 9 Nie Kwi 18, 2010 16:56
ArekL
Brak nowych postów Rover 25 1.4 kilka ofert. Proszę o radę.
Lannister Chcę kupić ROVERka 14 Czw Kwi 26, 2012 16:50
leszczu
Brak nowych postów MG ZT 190KM V6 - parę pytań i prośba o opinię :)
Mateusz_V6 Chcę kupić ROVERka 8 Sro Lip 31, 2013 15:30
Markzo
Brak nowych postów Rover 214 - proszę o opinie 2óch ofert
8szymon8 Chcę kupić ROVERka 9 Pią Paź 29, 2010 14:01
8szymon8
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę o opinie nt. podanych ofert z Allegro.
TyskiDaro Chcę kupić ROVERka 10 Sro Mar 24, 2010 15:34
TyskiDaro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink