Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana radia - brak stacji radiowych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana radia - brak stacji radiowych
Autor Wiadomość
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Nie Maj 20, 2012 17:08   [R75] Wymiana radia - brak stacji radiowych

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, mam problem z odbiorem stacji radiowych. Oryginalne radio to Alpine Symphony które bez żadnych problemów odnajduje stacje i działa idealnie. Nowe praktycznie nic nie znajduje. Na allegro znalazłem " separator antenowy " który w takich sytuacjach niby pomaga ( chodzi o radia które podają zasilanie na antene ) ale czy faktycznie oryginalne symphony podaje zasilanie na antene i dlatego bez problemów działa. Czy ten separator załatwi sprawę czy może jest coś innego?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 20, 2012 17:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 20, 2012 21:07   

żadnego separatora nie kupuj , nie wiem jakie tam radio kupiłeś ale wystarczy zasilanie podlączyć do wzmacniacza ant. , na pewno w nowym radiu będziesz miał kabelek do zasilania anteny oznaczony będzie pewnie ant. , możesz też wykożystać kabelek z oznaczeniem amp.(różnie to w radiach oznaczają) i do niego podłączyć trzeba kabelek do zasilania wzmacniacza antenowego, który to jest kabelek to napiszę jak sprawdzę.

[ Dodano: Nie Maj 20, 2012 21:07 ]
jest to fioletowo-żółty kabelek pin nr.5 szara kostka
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Pon Maj 21, 2012 21:22   

No tak, o tym to nawet nie pomyślałem ale to też nic nie dało. Zero reakcji. Nadal żadnej stacji nie udało mi się znaleźć. Udało mi się sprawdzić że po podłączeniu oryginalnego radia na dwóch pinach występuje napięcie około 6,5V ( jeśli dobrze pamiętam na 7 i 8 pinie) na trzech jest około 12V ( czyli zasilanie, stacyjka i właśnie ta niby antena ). Po podłączeniu nowego radia ( raczej nikt nie będzie go znał EONON E0857 - bo nawet manuala do niego nie mogę znaleźć ) 12V jest na dwóch pinach, stałe 12V i stacyjka. Połączenie 12V pod antenę nic nie daje. Podanie nawet zasilania na dwa piny które przy oryginalnym radiu pokazywały 6,5V też nic nie daje. A co najlepsze przy podłączonym oryginalnym radiu wystarczy delikatnie dotknąć gniazda anteny i już coś łapie a w nowym nic. Łapało np: muzyczne radio jak złapałem kabelek który jest przylutowany do gniazda w radiu ale podłączenie anteny nic nie dawało. Proszę pomóżcie bo jeszcze trochę a radio będzie miało bliskie spotkanie ze ścianą lub chodnikiem.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 08:59   

wingregor, a próbowałeś podpiąc radio do innego auta moze radio ma walnięty tuner.......
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 00:09   

no dokładnie sprawdź najpierw radio , a jak dziłało będzie to zdecydowanie nie jest zasilany wzmacniacz antenowy dlatego nie działa, z tego co napisałeś, to nie ma żadnego specjalnego kabelka w tym radiu do podłączenia wzmacniacza? zerknę jeszcze u siebie dokładnie jak to wygląda, może coś wyniucham :wink: bo miałem dokładnie ten sam problem ale dawno i mogę czegoś nie pamiętać, wiem ze na bank chodziło o wzmacniacz
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 08:25   

dafit napisał/a:
z tego co napisałeś, to nie ma żadnego specjalnego kabelka w tym radiu do podłączenia wzmacniacza?

ja widziałem ze jest opisany jako AUTO ANTENNA
poniżej link do tego radia
http://www.chrisdr.com/875%281%29.htm
wiec wszystko powinno byc ok
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:54   

Więc tak, podłączyłem radio w innym aucie i oczywiście taka sama sytuacja. Radio nie łapało żadnych stacji tylko szum. Sprawdziłem kabel antenowy i okazało się że przy samej wtyczce był lekko naderwany. Przelutowałem całość na nowo i tu niespodzianka ale tylko malutka. W tej chwili radio łapie stacje ale tylko przy wyszukiwaniu manualnym. Z automatu nic nie znajduje. Poza tym podczas jazdy stacje raz zanikają a raz grają dobrze. Da radę wyszukać tylko cztery lub pięć stacji. Może chodzi o sam sygnał podawany z anteny, może jest za słaby? A i oczyście okazało się że jednak kabel od zasilania anteny faktycznie musi być podłączony. Bez niego nic się nie znajdzie.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pią Maj 25, 2012 13:24   

wingregor, jezeli podłączyłesdo innego samochodu i to samo to wina ewidentna radia.... jak mozliwość to oddaj na gwarancje
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Wto Maj 29, 2012 16:45   

Oddanie na gwarancję odpada. Na obecną chwilę radio coś tam wyszukuje, ale są to stację o bardzo mocnym sygnale. Wychodzi na to że sam sygnał podawany z anteny jest za słaby. Postaram się podłączyć jakąś inną antenę ze wzmacniaczem ale podejrzewam że większych efektów nie będzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Brak modułu radia w bagażniku
arletan99 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Nie Sty 16, 2022 18:46
arletan99
Brak nowych postów [R416] Kable - brak kabli do radia
szyszka1714 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Sie 10, 2010 21:42
zimek-1985
Brak nowych postów [R75] Wymiana Radia
sapper87 Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Sro Maj 22, 2013 19:19
sapper87
Brak nowych postów [R75] Wymiana radia
Matty Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pią Sie 12, 2011 14:56
Matty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink