Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] parapety zewnętrzne w drzwiach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] parapety zewnętrzne w drzwiach
Autor Wiadomość
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 11:54   [R400] parapety zewnętrzne w drzwiach
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam, mam pytanie odnośnie zewnętrznych parapetów w drzwiach. Ma ktoś z Państwa pomysł jak uszczelnić (jak docisnąć je) do szyby gdy ta jest zamknięta? Już od dłuższego czasu badałem sytuację z powietrzem w drzwiach (wokół drzwi) i jestem na 200% przekonany że wina leży po stronie kiepskich parapetów. Podczas większych prędkości powietrze wpada przez te niemałe w sumie szczeliny i powoduje "zawirowanie" wewnątrz drzwi przez co szum jest okropny.
Pewnym rozwiązaniem jest oczywiście opuszczenie szyby na "pół sekundy" wtedy szyba bardziej dociska do parapetu ale to jeszcze nie to, nieszczelność lekka pozostaje i jeszcze troszkę te powietrze wpada jednak już znacznie mniej. Poza tym chciałbym bardziej profesjonalne rozwiązanie.

W fordzie mojego ojca podniesione szyby idealnie dociskają do parapetów, chciałbym też tego w naszych kochanych Roverkach. Ma ktoś pomysł na bolączkę tych aut? Może jakiś "zamiennik" pasuje z innego auta, wg mnie poprawienie w ten sposób komfortu podróżowania jest warte zachodu by coś w tym kierunku pokombinować.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 04, 2012 11:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lip 05, 2012 08:06   

Szyba jest pod koniec zamykania wypychana na zewnątrz z dużą siłą - to powoduje że uszczelka po latach odstaje.
W innych samochodach przylega idealnie, bo nie ma tam tego systemu.
To przypadłość R400 i Hondy Civic, nie słyszałem żeby ktoś znalazł na to rozwiązanie.
Praktycznie każdy egzemplarz na to cierpi.

Natomiast nie zgodze się, że do wnętrza drzwi wpada przez to powietrze.
Dopóki nie otworzysz szyby uszczelka przylega ściśle i nic do wnętrza drzwi nie leci, tyle że trochę niżej niż powinna i między szybą a parapetem zbiera się brud.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 08:50   

Dostaje się powietrze, bo w R200 jest to samo i w czasie jazdy gdy będziemy lekko opuszczać lub domykać szybę to usłyszymy zmianę natężenia szumu.
Jak będę miał nowego R i tam okaże się że jest stary system to będę to badziewie przerabiał.
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:36   

Zgadza się, niestety powietrze wpada w ten lufcik i robi nie mały szum, wiadomo to z prostej autopsji wystarczy docisnąć szybę do uszczelki spuszczając ją pół sekundy z maksimum. I wyraźnie widać jak naprężona szyba dociska do parapetu, wtedy ten szum jest o jakieś 80% niższy.
Prawdę mówiąc nie wiem co to za magik wymyślił taką technologię jak w prawie w każdym innym aucie, parapet zbierający wodę jest gumowy. Nawet w samochodach 20 letnich widzę ładnie przylegającą zewnętrzną gumową uszczelkę do szyby, a w roverach musi być oczywiście inaczej, zresztą w hondzie civic to samo.

Tak myślę czy w nowszych modelach hondy civic nie poprawiono tych parapecików które jednocześnie pasowały by do 400/45/ZS
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lip 05, 2012 12:22   

Z tego co wiem chodziło o to, by szyba nie rysowała się o parapet/uszczelkę.
Dlatego na czas opuszczania szyba chowa się do środka.
Niestety wygląda na to, że ten pomysłowy patent spowodował więcej problemów niż rozwiązał.
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 21:56   

Tak czytałem ten temat http://www.civicklub.pl/f...zybach-bocznych i są różne opinie, podobno to też może być wina już rozregulowanego mechanizmu domykania. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale w wolnym czasie rozbiorę drzwi i zacznę majstrować.
Przyjrzę się regulacji szyby oraz samym tym listewkom i tym materiałem wewnątrz listewki który się z czasem mocno spłaszcza. Może to jakoś mocniej rozepchać ? Zobaczę .
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 22:04   

Miałem ten sam problem, dodatkowo słabo ściągało mi wodę z szyby, poradziłem sobie hmm dość domowym sposobem, na całej długości włożyłem pomalowany na czarno wężyk ok 5mm, dzięki czemu szyba lepiej dociska do parapetu.
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 22:06   

Ciekawe, ale to jakoś zamocowałeś "na stałe" ?
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 22:10   

Nie samo się docisnęło włożyłem to pomiędzy parapet a ten welur co ściąga wodę. Z góry wydaje się ze jest to jednolita konstrukcja ale jak sie rozbierze to okazuje się, że jest to w kształcie "U" tylko mocno sprasowane razem, przez ząb czasu :)
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 22:42   

Ciekawe rozwiązanie, bo tam faktycznie brakuje typowej gumy która by rozpychała ten "materiał" który właśnie nie jest elastyczny jak guma :)
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 22:44   

Wpadłem na to jak zdjąłem do malowania na chrom tych parapetów :)
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 07, 2012 09:24   

Kolego KATwawa czy mógłbyś dołączyć jedno chociaż zdjęcie jak to wygląda od strony kierowcy ? Czy przy chowaniu i potem wysówaniu szyby nie wypada ta guma na zewnątrz ?
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 07, 2012 09:47   

Całość niestety już złożona, a nie pomyślałem aby zrobić fotkę. Nie ma możliwości aby wężyk się wysuwał ponieważ jest on w kanaliku parapetu i nie ma styczności z szybą. Jego zadaniem jest tylko rozpierać tą część parapetu odpowiedzialną za zbieranie wody z szyby. Jak zdejmiesz parapet to sam będziesz wiedział o co biega.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Lusterko zewnetrzne
des Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Kwi 20, 2008 23:18
des
Brak nowych postów [R400] Kostka w drzwiach
zychMajster Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Mar 15, 2016 19:03
Adrian
Brak nowych postów [R400/R45/MGZS] Stuki w drzwiach
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Mar 09, 2012 09:44
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [r400] wiązka kabli w drzwiach
dax Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Mar 29, 2012 09:39
bizon
Brak nowych postów [R400] Mały problem z imitacjami drewna w drzwiach?
AndrzejekA8 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Sty 30, 2009 22:31
AndrzejekA8



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink