Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] na wode
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] na wode
Autor Wiadomość
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Lip 25, 2012 18:01   [R75] na wode
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Hej wszyszy czy jest możliwe aby R75 np. diesel palił 4l on i 0,6l wody na 100km
Mój kolega wraz z ojcem zrobili instalcje która oddziela tlen i wodór z wody i zamontował to do freelandera z 12l zeszedł do 7 i 1 litra wody demineralizowanej z domieszka potaszu na 100 km tera ten wynalazek jest w w-wie i badaja go inżynierowie z polibudy świetokrzyskie z kielc i z polibudy warszawskiej chcą docelowo motnować te instalacje do tirów.
A w kieleckim parku technologicznym szykuje sie hala produkcyjna tej instalacji
Jak ona sie bedzie miała do maszych wszystkich R-ów i innych pojazdów?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 25, 2012 18:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 25, 2012 21:59   

michalie napisał/a:
Hej wszyszy czy jest możliwe aby R75 np. diesel palił 4l on i 0,6l wody na 100km
Mój kolega wraz z ojcem zrobili instalcje która oddziela tlen i wodór z wody i zamontował to do freelandera z 12l zeszedł do 7 i 1 litra wody demineralizowanej z domieszka potaszu na 100 km tera ten wynalazek jest w w-wie i badaja go inżynierowie z polibudy świetokrzyskie z kielc i z polibudy warszawskiej chcą docelowo motnować te instalacje do tirów.
A w kieleckim parku technologicznym szykuje sie hala produkcyjna tej instalacji
Jak ona sie bedzie miała do maszych wszystkich R-ów i innych pojazdów?



Oczywiście że możliwe. Jeśli spala się wodór a nie wodę to masz dodatkowe paliwo którego efektem spalania jest woda. Jak się to ma do silników pokażą dopiero lata użytkowania jeśli dopuszczą ten wynalazek do ekspoatacji.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 25, 2012 23:18   

Instalacje HHO są juz na rynku od jakiegoś czasu, sam miałem dylemat lpg czy woda. Wybrałem lpg ale żałuje bo z tego co się wypowiadają użytkownicy - rewelacja. Są nawet firmy, które zajmują się montażem tej instalacji u klienta z tego co pamiętam cena wynosiła około 2 tys zł :)
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Czw Lip 26, 2012 07:10   

Tylko czy nie poniesie sie w tedy temp. spalin i czy turbina to wytrzyma
wiem że zamontował to w UK do jednej z koparek i firmie budowlanej i chłop po 3 dniach zadzwonił żebu mu to zamontował do pozostałych :)) a toszt takiej instlacji szacuje na ok 500pln (tylko nie wiem czy to koszt produkcji czy koszt w detalu dla kolienta)
 
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Lip 26, 2012 07:32   

W Gorzowie jest gość który montuje instalacje HHO, koszt około 2000zł, tyle że nigdzie w okolicy nie ma dystrybutora z wodorem.
To gdzie można ten wodór zatankować?
Kiedyś, chyba w latach 90tych w TV pokazywali Polaka który w maluchu zamontował "wytwornicę" wodoru w miejscu pasażera i maluszek normalnie jeździł.
Później nie słyszałem już na ten temat nic.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 12:21   

mimo66 napisał/a:
tyle że nigdzie w okolicy nie ma dystrybutora z wodorem.


Wodór jest w tej instalacji pozyskiwany z wody poprzez elektrolizę o ile dobrze pamiętam z chemii :)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 18:12   

A nie można mieć Gazu i Generatora?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 27, 2012 00:24   

Można, ale wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 27, 2012 09:08   

na stronie producenta jest napisane, że generator potrzebuje 15 minut na adaptacje do 15 amper. Dlatego moje pytanie brzmi: czyli dopiero po 15 minutach pozwala nam oszczędzać czy od samego początku, tylko, że z mniejszą wydajnością ??

macie jakieś fora użytkowników na ten temat ?? bardzo mnie to zainteresowało, tym bardziej, że ja jeszcze gazu nie zakładałem

do tego jak to ma się w zimie ?? niby elektrolit pomaga w tym, aby woda nie zamarzała, ale jak to się ma w praktyce ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 01:53   

Szczerze wątpię czy ktoś z roverkowiczów założył HHO, jeśli założysz to będziesz prekursorem :) Także nikt na tak szczegółowe pytania nie będzie znał odpowiedzi :smile:

Musisz podzwonić do firm, które się tym zajmują i popytać co i jak, czy gwarancja jest itp.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 03, 2012 16:02   

a więc poczytałem, podzwoniłem i sytuacja wygląda tak:

w zimie dodaje się do wody więcej elektrolitu (ale nie znacznie więcej) i dolewa alkohol :mrgreen:

Dzwoniłem http://www.oho.waw.pl/ i wszystko fajnie, bo za 2100 mamy zainstalowany generator, tylko aby on działał jak należy trzeba podpiąć sterownik który sam kosztuje 900 zł, jest on potrzebny po to, że jak np. sonda Lambda zobaczy mniej tlenu w spalinach nie podała więcej paliwa, bo tak to wygląda w praktyce. Ogólnie sterownik jest podpięty do masy czujników w aucie, aby pokazywał komputerowi, ze wszystko jest OK.

Cena zestawu (generator + sterownik + wszystkie pojemniki, wężyki ) z instalacją 2700 zł

Jeszcze jednym aspektem jest. Urządzenia nie da się tak o podłączyć i jechać, długa trasa by mnie czekała aby w końcu dobrze wyregulować sterownik,

No i jakie jest teraz wasze zdanie ?? Opłaca się ??

[ Dodano: Pią Sie 03, 2012 16:02 ]
aha i nie ma obawy, że nawet jak się coś rozszczelni, to zje mam silnik, stężenie jest tak słabe, ze nie uszkodzi żadnego elementu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wysoka temp.wywala wodę
EUROPA21 Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Lip 23, 2018 16:47
Jasiu
Brak nowych postów [R75] Wywala wodę z tyłu pompy wodnej.
sylwesterd Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 13, 2010 18:36
sylwesterd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink