Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] 2.0 V6 - moje poszukiwania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] 2.0 V6 - moje poszukiwania
Autor Wiadomość
Qrka_Wodna 



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 6



Wysłany: Sob Paź 27, 2012 23:58   [R75] 2.0 V6 - moje poszukiwania

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Znalazłem pewną ofertę w moich okolicach. Poszukuję Rovera 75 w benzynie - najlepiej V6.
znalazłem taką ofertę:
http://allegro.pl/rover-7...2747694312.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 27, 2012 23:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzychu.b 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 28, 2012 07:55   

Nie ma sie jakoś szczególnie do czego przyczepić poza przebiegiem :wink: .A obroty to pewnie wina krokowca ,przeczyścić i śmigać.
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Nie Paź 28, 2012 08:00   

ładny, zadziwiająco tani, przyzwoicie wyposażony...
Warto zobaczyć, nic nie tracisz....
Co do przebiegu, to książka kończy się 5 lat temu, więc wszystko się mogło dziać później.
Chociaż kierownica i nabłyszczone siedzenia wyglądają na mało wyeksploatowane.
Silnik trochę za czysty jak dla mnie :???:

Pozdrawiam,

v.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
Oskar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 28, 2012 22:00   

samochód należy do naszego forumowicza, tu masz link do jego ogłoszenia na forum:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=82744
 
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 29, 2012 20:37   

Ze zdjec to autko wyglada na bardzo zadbane,ma chyba uszkodzony uchwyt na napoje ale to drobiazg,w/g mnie na ten rocznik to przebieg troche maly no i cena troche chyba niska-dlaczego?
Co do zbyt czystego silnika jak pisze jeden z kolegow,ja w swoim aucie silnik mam jeszcze czystszy dbam o cale auto nie tylko o karoserie i nie widze w tym nic zlego,wyjatkiem moga byc tylko chyba zdjecia silnikow w autach handlarzy z Plocka,ci to maja silniki czystsze niz fabryka wypuscila.
Autko bardzo fajne i mysle ze warte zainteresowania po obejrzeniu i oczywiscie sprawdzeniu
_________________
Stanislaw
 
 
Qrka_Wodna 



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 6



Wysłany: Pon Paź 29, 2012 21:08   

Podejrzewam że cena jest taka ze względu właśnie na tą nie równą prace silnika. W jaki sposób można sprawdzić przyczyne będąc na miejscu? Bo przyczyn nie równej pracy chyba może być wiele... świece, przewody, silniczek krokowy. Sprawdzać metodą odłączania wszystkiego po kolei? Czy jak?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 29, 2012 21:34   

świece, przewody i cewki sprawdzisz za jednym zamachem, po prostu je odpinając po kolei. korkowiec trzeba przeczyścić wiec raczej, za to się nie zabierzesz, jak będziesz oglądał. Może jeszcze szczelność odmy warto zobaczyć ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Paź 30, 2012 12:55   

Sprzedający napisał: "auto nie równo pracuje na wolnych obrotach", mogą to być zatem drobne wahania prędkości obrotowej silnika jak i bardzo duże ;)
Do sprawdzenia jest naprawdę bardzo wiele elementów, jak wcześniej wymieniony układ WN, cały układ dolotowy (uszczelka obudowy silnika krokowego często pęka), mocowanie przepustnicy, uszczelnienie kolektora, szczelność visów i oczywiście odma. Tą ostatnią łatwo wykluczyć bo wystarczy wypiąć "gruby" przewód co wchodzi do przepustnicy i z gniazd w silniku.
Do poszukiwań nieszczelności (za zgodą sprzedającego) pomocny jest tzw samostart, ew. plak do czyszczenia tapicerki.
Silnik krokowy - pozostaje jedynie czyszczenie ew. wymiana na sprawny.
Warto zwrócić uwagę na ustawienie przepustnicy i jej cięgna.

Powodzenia i udanych zakupów bo auto ładne :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 30, 2012 17:19   

krzychu.b napisał : ''A obroty to pewnie wina krokowca ,przeczyścić i śmigać."
jakby to było to , to pewnie sprzedający by to zrobił.

Co było już robione i z jakim efektem napisał honziu tu http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#751330
problem może być głębszy
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 30, 2012 22:50   

Czemu cena jest 10k ?
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 30, 2012 23:24   

podrożało :D może przebieg zmalał :lol:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Qrka_Wodna 



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 6



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 13:07   

Słuchajcie planuje podjechać obejrzeć auto. Jednak chciałbym sprawdzić możliwie jak najwięcej "domowymi sposobami" tą nie równą prace silnika. oczywiście będę wypinał po kolei świece i słuchał czy jest różnica w pracy silnika. Rozumiem że odpinając wtyczkę od krokowca powinno być tak samo?

[ Dodano: Nie Lis 04, 2012 13:07 ]
OK byłem wczoraj oglądać auto.
Więc tak auto wygląda lepiej niż na zdjęciach. Stan tapicerki wydaje się potwierdzać przebieg jaki ma. Klimatyzacja działa, wentylator działa, kolektor nie klekocze. Elektryka działa.
Jedynym minusem jest właśnie ta nierówna praca silnika na biegu jałowym. Auto odpala normalnie i podczas jazdy jest wszystko OK. Odpinałem po kolei wszystkie cewki i jest różnica słychać że auto inaczej chodzi po odpięciu cewek. Wypiąłem też trzy przednie wtryski(tylnch nie dałem rady bo kolektor przeszkadzał) i też było słychać różnicę w pracy silnika. Odłączyłem też kostkę od silniczka krokowego i nie było różnicy w pracy silnika(czy to znaczy że silniczek uszkodzony czy tak ma być?). Tak samo odpiąłem kostkę z jakiegoś czujnika w kolektorze ssącym - ten taki wystający taki jakby grubszy długopis, i też nie było różnicy w pracy.
Nie wiem co o tym sądzić...
Umówiłem się wstępnie ze sprzedającym że w poniedziałek lub wtorek podjadę z mechanikiem żeby zobaczył.
Co o tym sądzicie?
Aha. Jeśli bym się zdecydował na zakup to musiałbym go zarejestrować. Orientuje się ktoś jaki jest koszt takiej pierwszej rejestracji w kraju?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 04, 2012 16:45   

nie jestem pewien, ale raczej nie musisz zaraz po zakupie samochodu zarejestrować. Co do kosztów, to tak jak podaje sprzedawca na aukcji do 1500 zł
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 21:10   

Qrka_Wodna napisał/a:
Jedynym minusem jest właśnie ta nierówna praca silnika na biegu jałowym. Auto odpala normalnie i podczas jazdy jest wszystko OK.
sprawę wyjaśniłby pomiar ciśnienia sprężania ( kompresji ) w poszczególnych cylindrach bo nieregularna praca na biegu jałowym może być spowodowana niską kompresją (sprzedający wspomina o dziwnym cykaniu z lewej strony silnika co może być związane z mechanizmem zaworowym a to już z kompresją).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Qrka_Wodna 



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 6



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 21:28   

SeniorA napisał/a:
sprawę wyjaśniłby pomiar ciśnienia sprężania ( kompresji ) w poszczególnych cylindrach bo nieregularna praca na biegu jałowym może być spowodowana niską kompresją (sprzedający wspomina o dziwnym cykaniu z lewej strony silnika co może być związane z mechanizmem zaworowym a to już z kompresją).

ok rozumiem. jeśli okazałoby się że jest jednak niska kompresja na jednym cylindrze to jaki by był orientacyjny koszt naprawy? Pytam bo w razie czego musiałbym wiedzieć ile próbować zbić z ceny wyjściowej...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lis 04, 2012 22:59   

Qrka_Wodna, w poradnikach dla kupujących auta piszą : " jeśli słyszysz podejrzany dźwięk z pod maski, uciekaj ". Być może sprzedający odwiedził serwis i dowiedział się ile musi przygotować kasy za naprawę i dlatego sprzedaje.Ale jak chcesz kupować to najlepiej by było znaleźć najpierw warsztat który podejmie się diagnozy i naprawy, bo może się okazać , że lepiej wymienić silnik niż naprawiać, a to koszt nawet do 5 tyś.Są na forum opisy podobnych przypadków.
A co z rozrządem ? , był robiony i kiedy ? , może to wina rozrządu.Silnik jest z 2000 roku więc paski już dwa razy do wymiany.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pią Lis 23, 2012 21:27   

i jak ma się sprawa z autkiem oglądał ktoś jeszcze ??
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lis 24, 2012 10:30   

Balas87 napisał/a:
jak ma się sprawa z autkiem
jest wstępna diagnoza zgodna z tym co pisałem wyżej tzn. brak kompresji na jednym cylindrze i przypuszczenie , że zawieszony jest zawór wydechowy drugiej głowicy, ale moim zdaniem mogą to być też pierścienie .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Sob Lis 24, 2012 14:16   

czyli będziemy obserwować widzę że gościu zchodzi z ceny :)
 
 
sobekmistrz 



Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 26



Wysłany: Pią Gru 07, 2012 18:16   ;(

Aha Dzięki Senior za ten link ! Okazuje sie ze ja stałem sie jeleniem biorąc to auto i czekając tydzień za mechanikiem który powiedział mi to samo co jest napisane powyżej i co napisał Senior ;( Pomocy co mam zrobić ?
Całe zycie siedzialem w prludach wiec to dla mnie nowy temat :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ZR/R25] Poszukiwania
szop Chcę kupić ROVERka 2 Wto Sty 31, 2017 01:00
lukasgo
Brak nowych postów [rover 75] poszukiwania
bajon11 Chcę kupić ROVERka 0 Pią Cze 15, 2012 22:06
bajon11
Brak nowych postów [R75] Rozpoczynam poszukiwania
raynor Chcę kupić ROVERka 23 Wto Mar 13, 2018 09:31
bociannielot
Brak nowych postów Rover 75 - zacząłem poszukiwania
Gość Chcę kupić ROVERka 26 Nie Maj 23, 2010 21:24
apples
Brak nowych postów [MG ZT-T, MG TF, R75 LIFT] Zaczynam poszukiwania :)
Revolt Chcę kupić ROVERka 27 Sro Gru 21, 2016 11:56
Revolt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink