Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nagrzewnica, ogrzewanie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nagrzewnica, ogrzewanie...
Autor Wiadomość
occrew 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 46



  Wysłany: Sob Sty 14, 2012 17:25   [R75] Nagrzewnica, ogrzewanie...
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam!

troche czytalem na temat dzialajacego ogrzewania tylko z jednej strony, tak jak u wiekszosci prawa strona mi nie grzeje, a lewa jest zaledwie tylko ciepla przy nagrzanym silniku... pisal ktos, ze moze to byc nie domykajacy sie kanal z zimnym powietrzem - sprawdzilem to, przy zmianie temperatury na panelu z LOW na 16* na zdjeciu ktory dolaczam przesowaja sie 2 prowadnice - zielona, ktorej z tej perspektywy nie widac i zolta wraz z ta kratka powyzej, nagrzewnica jest chlodna...

czy to dziala wlasciwie...
jakie moga byc inne przyczyny dzialajacego tak ogrzewania...
gdzie moga byc bespieczniki, przekazniki, cokolwiek co moze odpowiadac za ten problem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 14, 2012 17:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 14, 2012 19:13   

może trzeba dolać płynu, odpowietrzyć , wypłukać nagrzewnicę
http://forum.roverki.eu/v...p=439195#439195

[ Dodano: Sob Sty 14, 2012 19:13 ]
occrew napisał/a:
gdzie moga byc bespieczniki, przekazniki, cokolwiek co moze odpowiadac za ten problem?
tym sterują moduły klimatyzacji i komfortu.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
occrew 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 46



Wysłany: Nie Sty 15, 2012 12:05   

przy odpowietrzaniu nalezy odkrecic korek od wlewu do chlodnicy, zapalic silnik i dolewac co chwile brakujacego plynu?

[ Dodano: Nie Sty 15, 2012 12:05 ]
czy termostat tez ma znaczenie przy nie dzialajacym ogrzewaniu kabiny? jezeli tak to w jaki sposob moze sie to objawiac, albo jak mozna go sprawdzic?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sty 15, 2012 14:10   

occrew napisał/a:
przy odpowietrzaniu nalezy odkrecic korek od wlewu do chlodnicy, zapalic silnik i dolewac co chwile brakujacego plynu?
do odpowietrzania służy śruba na cieńszym przewodzie chłodnicy, którą trzeba odkręcić.Odpowietrzanie jest opisane na forum.
occrew napisał/a:
czy termostat tez ma znaczenie przy nie dzialajacym ogrzewaniu kabiny?
nie, jak płyn jest gorący układ powinien grzać , nagrzewnica powinna być też gorąca.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
occrew 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 46



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:19   

rozumie ze nagrzewnica to jasne pudelko z ciemno-szarym obiciem na boku, ktore jest widoczne jest na zdjeciu (przy nagrzanym silniku jak dotykalem palcami to byla chlodna...)
tak sie zastanawiam czy przy zapowietrzonym ukladzie chlodzenia silnik nie powinnien lapac temperatury powyzej 90*?
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:37   

occrew napisał/a:
rozumie ze nagrzewnica to jasne pudelko z ciemno-szarym obiciem na boku, ktore jest widoczne jest na zdjeciu (przy nagrzanym silniku jak dotykalem palcami to byla chlodna...)
tak sie zastanawiam czy przy zapowietrzonym ukladzie chlodzenia silnik nie powinnien lapac temperatury powyzej 90*?


To pudełko na zdjęciu powyżej to jest parownik klimatyzacji.

Nagrzewnica jest od strony kierowcy. Naprawiałem 2 Roverki ostatnio gdzie połowicznie działało ogrzewanie. Problem leżał w zakamienionej nagrzewnicy. Wystarczy wyciągnąć zalać gorącą wodą i octem, zostawić na pół godzinki. Przepłukać powtórzyć ewentualni i sprawdzić nagrzewnice zalewając ją gorącą wodą. powinna być cała ciepła.

Idzie to zrobić nawet bez wypuszczania płynu z układu chłodzenia. Bo z układu przy wyjęciu nie wylewa się dużo płynu. Ważne żeby w trakcie wymiany nie odkręcić korka zbiorniczka :) bo niestety jeden z klientów akurat chciał zaglądnąc do zbiornika i cały płyn wylądował mu na dywaniku :)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
Ostatnio zmieniony przez 7Tomi Pon Sty 23, 2012 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 20:43   

occrew napisał/a:
rozumie ze nagrzewnica to jasne pudelko z ciemno-szarym obiciem na boku, ktore jest widoczne jest na zdjeciu
nie, to jest parownik klimatyzacji.Dojście do nagrzewnicy jest z drugiej strony panelu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 09:35   

Witam.U swojego R75 miałem identyczny problem.Od strony kierowcy grzało jak trzeba a od pasażera ziąb.Temat jest już na forum.U mnie wystarczyło wyczyścić nagrzewnicę bo jest tak zbudowana że zapycha się od prawej strony.Nagrzewnica jest jedna na obydwie strony.Demontaż trwa 15min.Jeśli tylko uda się ją udrożnić(ja używałem chyba wszyskiego co możliwe) to potem wszysko śmiga jak trzeba.Jeśli trzeba to służę pomocą przy opisie demontażu i czyszczenia.
 
 
joannak25 




Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 09:11   

Hehe i u mnie to samo. Zimy nie było to jakoś jeździłam, w końcu siedzę z lewej strony. A teraz przyszły mrozy, a u mechanika kolejka... Czekamy do poniedziałku. On mnie straszył, że to jakaś poważniejsza sprawa, ale chyba poproszę go na początek o odkamienienie nagrzewnicy, skoro u wiekszości to tam tkwił problem.
 
 
sopel86lodz 



Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 13:55   

witam, posiadam Roverka 75 2l v6. Wczoraj poczulem zapach plynu chlodzacego w srodku samochodu. Wydaje mi sie ze moze to byc wina nagrzewnicy. Prosilbym o informacje gdzie ona sie znajduje i jak ja wymontowac. Dodam jeszcze ze bardziej mi smierdzi z przodu od strony pasazera
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Lis 01, 2012 18:50   

sopel86lodz napisał/a:
Prosilbym o informacje gdzie ona sie znajduje i jak ja wymontowac
tu pisze o tym http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=61590
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Pią Lis 02, 2012 18:52   

Witam. Miałem taki sam problem, nie grzała prawa strona, wlałem płukacz do chłodnic a następnie przepłukałem wodą układ chłodzenia ( wyleciało trochę syfu) i działa, prawa strona grzeje, ale mam pytanie czy na tył idzie tylko zimne powietrze?
pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 02, 2012 19:08   

kaisor1 napisał/a:
ale mam pytanie czy na tył idzie tylko zimne powietrze?
tak, tylko zimne
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nagrzewnica
666wojtas Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 14, 2009 21:30
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Nagrzewnica
pieknylolo Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Wrz 21, 2011 09:44
manuel
Brak nowych postów [ Ankieta ] [Porada LPG-Nagrzewnica]
vega79 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Lut 13, 2019 07:35
dawidd
Brak nowych postów [R 75] Nie działa nagrzewnica
Padzer Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Sty 07, 2016 22:42
sknerko
Brak nowych postów [R75] nagrzewnica od innego auta
czort Rover serii 75, MG ZT 14 Pią Lut 07, 2014 01:02
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink