Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Korodujące felgi a brak ciśnienia w oponach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pon Lis 26, 2012 21:16
[MG ZT] Korodujące felgi a brak ciśnienia w oponach
Autor Wiadomość
cinothc 



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 2



Wysłany: Pon Lis 26, 2012 18:35   [MG ZT] Korodujące felgi a brak ciśnienia w oponach
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam! Mam pewien dziwny problem z kołami a raczej z ciśnieniem w przednich kołach. Jakiś czas temu zauważyłem że mam mało powietrza w kołach więc je napompowałem po tygodniu znowu było mało więc podjechałem na wulkanizacje ... Majster zdjął koło i powiedział że mam już opony do wymiany i nie opłaca się nic robić więc kupiłem nowe , jak zdjął oponę to powiedział że najprawdopodobniej winą są felgi i muszę je naprawić za dodatkową opłatą . Majster zdrapał starą farbę szczotką drucianą i pomalował czarną farbą wewnątrz felgi w miejscu gdzie styka się opona . minął tydzień a ja znowu nie mam powietrza w kołach pojechałem do reklamacji a on powiedział że muszę dać felgi do naprawy bo felgi od Rovera i MG mają tą wadę że korodują i przepuszczają powietrze . Czy miał ktoś z was użytkowników tych marek taki przypadek ?? ?
Dzięki z góry za poświęcony czas :ok:
Ostatnio zmieniony przez cinothc Pon Lis 26, 2012 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 26, 2012 18:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kranik01 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 181
Skąd: Ruda Śląska

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 26, 2012 18:50   

Możliwe, że wentyle są do wymiany lub masz krzywe felgi ale to by raczej wyszło na wyważaniu.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lis 26, 2012 21:23   

cinothc napisał/a:
a on powiedział że muszę dać felgi do naprawy bo felgi od Rovera i MG mają tą wadę że korodują i przepuszczają powietrze .
Dobre :mrgreen: Jak skrobał to nie widział. :mrgreen: Czyli pomalował skorodowane felgi, "powiedział" że to było winą ale on naprawił i oddał sprawne auto ale jednak okazuje się że naciągnął Cię na koszta i spartolił robotę bo naprawiał felgi które mają wadę fabryczną i jedynym wyjściem jest ich wymiana, a nie naprawa. Naraził Cię na niebezpieczeństwo i przyznaje się sam do tego bo oddał Ci niesprawne auto. Prokurator :mrgreen: Zmień mechanika. :wink:


kranik01 napisał/a:
Możliwe, że wentyle są do wymiany
Najprawdopodobniej.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lis 27, 2012 08:51   

Co tu dużo gadać,apples wyczerpał temat dodam tylko od siebie ze miałem taką alufelgę w polonezie i gumiarz powiedział, że "te typy tak mają" ale on ma sposób na to i po wyczyszczeniu szczotką drucianą (taką na wiertarce) do czystego metalu, pomalował czymś i dał jakiś klej który przykleja oponę do felgi i problem zniknął. Ubytki powietrza występowały tak od 2,0 do 1,8 spadało po roku na kole (miałem opony całoroczne)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Lis 27, 2012 11:38   

Ciekawa teoria,że felgi Rover i MG mają wadę fabryczną bo korodują :shock: .
Wszystkie koroduja, a rozwiązanie jest proste, dokładne usunięcie korozji i zastosowanie specjalnego uszczelniacza w miejscu styku stopki opony i rantu felgi.
Uszczelniacz ma tą właściwość,że praktycznie nie wysycha przy braku powietrza zachowując elastyczność. Dodatkowo wypełnia wszelkie nierówności i wgłębienia (do około 1mm) co pozwala na zachowanie szczelności.
Wulkanizator prawdopodobnie żle zweryfikował felgę lub po prostu nie przyłożył się do pracy.
_________________
rom
 
 
cinothc 



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 2



Wysłany: Wto Lis 27, 2012 15:42   

Tak jak myślałem że ten dentkarz to ściemniacz jakiś .Pojadę jeszcze do innego ...
Jeszcze raz dzięki :ok: :ok: :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] v6 2,5l brak cisnienia paliwa
sk1ba Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Kwi 17, 2012 20:55
sk1ba
Brak nowych postów [R75 Tourer] Nie odpala -Brak ciśnienia.
konstantin997 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Kwi 17, 2012 10:29
kalafior
Brak nowych postów [R75] Wypluwa płyn chłodniczy, ale brak ciśnienia w układzie
CoCu Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Wrz 19, 2019 23:05
kalafior
Brak nowych postów [R75] Ile powietrza w oponach
lukasz5992 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Maj 23, 2010 16:14
dukat11
Brak nowych postów [R75] Ciśnienie w oponach
piotr1972 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 28, 2009 16:31
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink