Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 75 2.0 v6] chłodnica nie nagrzewa sie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: apples
Pią Gru 21, 2012 13:40
[rover 75 2.0 v6] chłodnica nie nagrzewa sie
Autor Wiadomość
tupak20 



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 11



Wysłany: Sro Gru 19, 2012 17:30   [rover 75 2.0 v6] chłodnica nie nagrzewa sie
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam jeszcze raz, nie chce zakładać nowego wątku wiec pisze tu. mam następny problem grzeje mi sie auto ale chłodnica jest zimna jak auto trochę pochodzi to wentylator sie włącza i chodzi cały czas. jak jadę to temp jest ok (bo zimno na dworze) ale jak stoi to skacze. wymieniłem termostat ale to nic nie dało. co może byc tego przyczyna? dodam ze wydaje mi sie ze auto bardzo dymi. ale chodzi dobrze i równo a w wodzie nie ma oleju i w oleju wody ani żadnego nagaru. bardzo proszę o podpowiedz. jutro mam jeszcze sprawdzić chłodnice czy nie zatkana i pompę czy działa. ale może jakieś inne sugestie??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 19, 2012 17:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Gru 20, 2012 10:48   

Być może żle odpowietrzony układ chłodzenia (wachania temperatury mogą być tego przyczyną). Nie piszesz jaki kolor dymu, jeżdzisz na LPG to będzie przy obecnych temperaturach duzo białego dymu (para wodna).
Czy nie ubywa płynu? Początki HGF-u między tuleją cylindrową a płaszczem wodnym to też kupa białego dymu-pary wodnej.
_________________
rom
 
 
tupak20 



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 11



Wysłany: Czw Gru 20, 2012 11:04   

dzięki bardzo za podpowiedz. Dym jest bialy ale jest go bardzo dużo rano jak jest zimny. jak juz sie nagrzeje to jest mniej ale mimo wszystko więcej niz w innych autach. a powiedz mi czy czujnik temp. zewnętrze może mieć cos z tym wspólnego? bo od tego sie zaczęło. zaczęła mi wariować tem na wyświetlaczu raz -20 raz +20 co chwila inna tem. i oczywiście dmuchawa wariuje. wypielemy ten czujnik i dalej to samo(czy tem uszkodzony czy cos innego?)? a w miedzy czasie odkręciłem korek wlewu plynu . dodam tu jeszcze ze (chyba od zawsze mam tak ze jak go odkręcę to wywala wode na odpalonym silniku. ale ktoś mi powiedziała ze rover ma układ ciśnieniowy i tak ma byc ze jest tam duże ciśnienie i będzie wywalać.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Gru 21, 2012 06:52   

Czujnik temp. zewnętrznej ma wpłw na pracę dmuchawy tylko w czasie pracy w trybie automatycznym, nie ma wpływu na wskazania temperatury płynu chłodzącego i przy prawidłowej ilości płynu pokazuje temp. silnika.
Jeśli płynu jest za mało następują przerwy w opływie płynu w okolicy czujnika temp.,czujnik nagrzewa się w tym momencie bezpośrednio od metalu, następuje skok temperatury, w chwili gdy znowu trafia na niego płyn temperatura spada.
W układach chłodzenia stosuje się wysokie ciśnienie w celu podniesienia temperatury wrzenia płynu. Dlatego w momencie otwarcia korka następuje spadek ciśnienia i gwałtowne wrzenie które to jest właśnie przyczyną wyrzucania płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, gdy w tym momencie obroty silnika są wyższe ta tendencja jest nizsza.
_________________
rom
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 21, 2012 13:40   


Moderator apples informuje

tupak20 ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Wolno się nagrzewa
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sty 04, 2011 15:37
markozalko
Brak nowych postów [R75] Wolno się nagrzewa silnik
kerbi Rover serii 75, MG ZT 33 Pią Gru 11, 2009 16:56
apples
Brak nowych postów [rover 75] Chłodnica / przegrzewanie silnika
ravicq Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Wrz 16, 2013 21:31
ravicq
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie. Zbyt długo się nagrzewa.
prawnik30 Rover serii 75, MG ZT 24 Sro Paź 02, 2013 12:04
Punx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink