Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] Problem ze skrzynią biegow
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] Problem ze skrzynią biegow
Autor Wiadomość
wolwerin 



Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Świebodzin



  Wysłany: Sro Sie 15, 2012 14:40   [MG ZT-T] Problem ze skrzynią biegow
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Zmiana biegu z 4 na 5 lekki zgrzyt i biegi się skończyły niema ani jednego biegu pedał sprzęgła pracuje normalnie ale teraz biegi mogę zmieniać bez wciskania pedału sprzęgła i nic się nie dzieje żadnej reakcji a auto stoi. Czy możliwe jest że sprzęgło się skończyło jeśli tak to jakiej firmy proponujecie.( Półosie sprawdzone są ok ) pozdrawiam gorąco wszystkich roverzystów
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Sie 22, 2012 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 15, 2012 14:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 15, 2012 16:49   

spadły Ci wodziki - linki (przekazujące położenie gałki biegów na konkretny bieg) ze skrzyni i należy je założyć na swoje miejsce.
Zlokalizujesz je pod puszką akumulatora.
Wciska się je na taki niby przegub kulowy - taka wystająca kulka na mechanizmie zmiany biegów na skrzyni. Zdarza się, że guma na wodziku się oberwie, wtedy wymiana linek lub naprawa na jakimś patencie, bo inaczej znów wyskoczy.
http://forum.roverki.eu/v...p=446357#446357
 
 
 
wolwerin 



Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Czw Sie 16, 2012 17:18   

Auto na podnośniku jutro będzie sprawdzone odezwę się jak tylko sprawdzę i mam nadzieje naprawie tę usterke pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy roverków

[ Dodano: Czw Sie 16, 2012 17:18 ]
No i niestety to nie linki dziwigni siedzą na swoim miejscu może ktoś ma jakieś pomysły
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Czw Sie 16, 2012 18:15   

więc nie masz już na co czekać, tylko wymieniaj sprzęgło :razz:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 18:42   

Nie tam zaraz od razu sprzęgło mieniać, nie możliwe, żeby od tak sobie na już całkiem padło.

Jeśli linki nie spadły z ''jabłek'' to może spadły z uchwytów trzymających linki nieco niżej, wkładane są w takie widełki i zabezpieczane spinkami.
 
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 19:32   

Jedna osoba rusza dźwignią zmiany biegów a druga obserwuje czy poruszają się wodziki wychodzące ze skrzyni biegów.
_________________
Mistrz Mistrz Mistrz
http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 16, 2012 21:48   

kris-tofer napisał/a:
Nie tam zaraz od razu sprzęgło mieniać, nie możliwe, żeby od tak sobie na już całkiem padło.


mozliwe możliwe ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 22:00   

Brt, a konkretniej, co dokładnie mogło się stać?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 16, 2012 22:26   

ja tam stawiam, ze tarcza poleciała ... oczywiście należy sprawdzić wszystko co jest możliwe na zewnątrz skrzyni, ale sądzę, ze nie obejdzie się bez głębszego rozbierania. Sprzęgło różnie pada ... czasem natychmiast ... ciach i koniec jazdy, a czasem daje sie jeszcze jakoś jechać a sprzegło tylko się ślizga przy mocniejszym przyspieszaniu ... czasem też auto jedzie na okrągło i nie chce się zatrzymać :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 22:30   

Brt napisał/a:
Sprzęgło różnie pada ... czasem natychmiast ... ciach i koniec jazdy

przypuszczam, że wtedy, gdy mocno się strzeli ze sprzęgła, może się tarcza rozlecieć, ale tu było
wolwerin napisał/a:
Zmiana biegu z 4 na 5 lekki zgrzyt i biegi się skończyły

chyba, że tarcza była już mocno zajechana, ale wtedy by się ślizgała

z resztą
wolwerin napisał/a:
pedał sprzęgła pracuje normalnie ale teraz biegi mogę zmieniać bez wciskania pedału sprzęgła i nic się nie dzieje żadnej reakcji a auto stoi

jeśli podczas pracy silnika to dziwna sprawa, bez zgrzytów?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 16, 2012 22:52   

Wysokie biegi bardziej obciazają sprzęgło niż niskie, więc dla mnei to nic dziwnego, że między 4 a 5 coś się stało. W belli akurat tak miałem że tarcza się rozsypała, ale nie na tyle, zeby nei dało sie jechać i do domu dojechałem, ze ślizgajacym się sprzęgłem ... i to właśnie tylko na wysokich biegach. W roverze sprężynki w tarczy sie rozsypały i przyblokowały możliwość wysprzęglenia i auto jechało niezależnie od położenia pedału sprzegła. U kumpla w peugeocie sprzęgło strzeliło przy zmianie biegu z 2 na 3 i był koniec jazdy .... tarcza juz byłą cienka, ścięło luźne nity i skończyło sie lawetą. Nie ma na to reguły. Jesli się okaże, ze to rzeczywiście sprzęgło i skoro pedał działa "normalnie" to obstawiam, że uszkodzeniu uległa tarcza. Czy tak będzie to zobaczymy :) Oby się skończyło na linkach i wodzikach, czego koledze życzę, ale wtedy myślę, ze dźwignia zmiany biegów by pracowała jednak "inaczej" niż zwykle. A tutaj działa normalnie.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 23:04   

jak linki puszczą to gałka biegów lata jak chce i gdzie chce :)
zobaczymy co tam się rozleciało jak kolega nam coś więcej napisze.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 16, 2012 23:08   

Cytat:
zobaczymy co tam się rozleciało jak kolega nam coś więcej napisze.


nic innego nam nie pozostało :) :ok: i życzę koledze, żeby racja była po Twojej stronie :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wolwerin 



Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Czw Sie 23, 2012 17:21   

Witam kolegów niestety nikt nie miał racji nowa skrzynia już w drodze niestety:( myślałem że tego uniknę. W poniedziałek będzie wymiana wtedy się okaże co w skrzyni za czort siedzi. Napewno dam znać co tak naprawdę nawaliło. Pozdrawiam wszystkich roverzystów

[ Dodano: Czw Sie 23, 2012 17:21 ]
Witam kolegów roverzystów sprawdzona usterka i rozsypał sie mechanizm różnicowy skrzynia wymieniona a przy okazji sprzęgło bo tarcza była już cieniutka jak polsilwer
 
 
AdrianeQ88 



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 1



  Wysłany: Wto Gru 25, 2012 21:55   

Zanim najpierw kupimy jakąś część do naszego ukochanego roverka polecałbym najpierw ustalić co jest grane żeby nie narażać się na koszty. W moim roverku najpierw pękła linka.Po 2 miesiacach zaczęło się ślizgać sprzęgło >> ustalona diagnoza>>>skończyło się sprzegło zatem kupiłem komplet.Wymieniłem wszystko i nie mogłem spasować silnika ze skrzynią.Po 2 dniach składania samochodu wieczorami po pracy okazało się, że wysprzęglik sie zapiekł w skrzyni.Czyli taka tulejka z widełkami co wypycha łożysko.Wysprzęglik rozruszany i sinik spasował się ze skrzynia. Po złożeniu wszystkiego nie chcący urwałem jeden kabelek od czujnika wstecznego.Tak głęboko się urwał, że nie dało rady nawet rozwiercić delikatnym wiertłem, żeby dobrać sie do urwanego kabla.Kupiłem czujnik wymieniłem go i cały czas świeci się świato wstecznego. Okazało się że świato wsteczne gaśnie tylko i wyłącznie na 5 biegu ktory na lewarku jest naprzeciwko biegu wstecznego. Okazało się, że są wyrobione wodziki ;) i tak właśnie zaczęły się przygody ze skrzynią.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem skrzynia biegów.
Pemo09 Rover serii 75, MG ZT 27 Czw Lip 07, 2016 05:00
chrzanek611
Brak nowych postów [R 75] problem ze skrzynią biegów?
kamil900 Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Sie 08, 2017 15:14
kamil900
Brak nowych postów [R75] Problem ze skrzynią biegów
erg75 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Gru 17, 2009 20:20
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem ze skrzynią biegów
Kasa313 Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Paź 27, 2015 23:45
wellman
Brak nowych postów [R75] Skrzynia biegów problem
krzycho124 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 04, 2009 16:24
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink