Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Nietypowy problem z rozrusznikiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tronsek
Wto Gru 04, 2012 13:33
[R200] Nietypowy problem z rozrusznikiem
Autor Wiadomość
nonor 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 5



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 13:26   [R200] Nietypowy problem z rozrusznikiem
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1998

Witam,
przeszukałem tematy i wydaje mi się, że w żadnym nie ma opisanego takiego problemu (albo go nie zrozumiałem), a mianowicie:
wszystko działa, ale rozrusznik nie obraca kołem dwumasowym, czyli:
1. po przekręceniu kluczykiem silnik rozrusznika obraca się, bo słyszę go, ale nie kręci silnikiem spalinowym.
2. Napięcie na cewce rozrusznika pojawia się, bo uruchamia rozrusznik
3. przełącznik w cewce rozrusznika jest sprawny (bo jak wyżej)
4. Cewka jest sprawna bo sprawdziłem naocznie po wyjęciu (oraz jak wyżej)
5. W akcie rozpaczy nawet podgiąłem dźwignię sprzęgła żeby pewniej dociskała - bez żadnej zmiany
6. na kole dwumasowym nie widzę żadnych wyłamanych zębów
7. na zębatce napędzającej koło dwumasowe - nie widzę żadnych uszkodzeń
8. Po jakiś dwudziestu próbach NAGLE zakręci silnikiem (który odpala bez problemów)


Czy macie jakieś pomysły co się dzieje? Będę wdzięczny za info, bo już drugi tydzień życia zmarnowałem siedząc w kanale....
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 04, 2012 13:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 13:39   

Trzeba wyciagnac rozrusznik i go przejdzec ,winny jest bendix (albo uszkodzony albo nie wyrzuca go ,przez co mała zebatka nie zazebia sie z wiencem kola zamachowego )
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
nonor 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 5



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 09:48   

Wyciągałem rozrusznik i 'naocznie' podłączałem napięcie do cewy przekaźnika. Wyrzuca zębatkę tak solidnie, że paluchami ledwo daję radę ją przesunąć o jakieś pół centymetra.
Może zębatka się ślizga na osi rozrusznika?...ale wtedy by w ogóle nie zapalał...
Może rozrusznik jest od innego modelu i ledwo dotyka koła zamachowego...ale wtedy słychać by było trące o siebie zęby.
Będę wymieniał po kolei najdrobniejsze części i zacznę od bendixu jak mówisz (o ile się da), tylko muszę znaleźć miejsce gdzie dostanę takie drobiazgi zamiast całego rozrusznika.
Dam znać jak poszło.
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 10:27   

Jeżeli bendix jest wyrzucany to na 99% padło sprzęgiełko w bendixie. Zablokuj korpus bendixu i kręc zębatką w jedną idrugą stronę. W jedną stronę powinna się kręcić lekko a wdrugą wcale (kręci całym korpusem). Jeżeli kręci się w obie strony to sprzęgiełko nie trzyma. Naprawy nie polecam, lepiej od razu kupić nowe.
 
 
nonor 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 5



Wysłany: Czw Sty 03, 2013 10:31   

Załatwione. Winny bendix. Może komuś się przyda kilka info:
1. Wyjęcie rozrusznika wymaga kanału lub jemu podobnego ustrojstwa i zajmuje jakieś 15 minut.
2. Sprawdzane według prawdopodobieństwa uszkodzeń (według mnie), po wyjęciu rozrusznika:
(nie sprawdzałem styków pod kierownicą bo na 100% byłem ich pewny - za każdym razem słyszałem odgłos wyrzucanej cewki i chodzący rozrusznik)
a) czy nie są wyłamane zęby na wieńcu koła zamachowego.
b) czy działa 'wyrzucanie' zębatki (podłączenie 12V do cewy - należy zwrócić uwagę na własne palce i na styki, bo obok są wyprowadzenia styków włączających rozrusznik)
c) sprawdzenie czy bendix blokuje zębatkę w jedną stronę a pozwala na obroty w drugą - UWAGA! - wygląda na to, że próba poruszenia ręką jest absolutnie do kitu! Ręką za nic nie uzyskamy takiego momentu żeby się upewnić! Wydaje mi się, że wskazówką co do uszkodzenia bendixu może być to, że zębatka BARDZO swobodnie kręci się w jedną stronę (na nowym bendixe wyczuwa się lekkie, acz zdecydowane "szuranie", a w drugą stronę zdecydowaną blokadę)
3. Jeżeli już wiadomo o co chodzi to cała wymiana z wyjęciem i zamontowaniem rozrusznika zajmuje jakieś pół godziny. UWAGA: u mnie na ośce znajduje się tulejka ograniczająca wyskakującą zębatkę. Tulejka wewnątrz jest blokowana zawleczką z grubego, rozprężającego się drutu - zdjęcie tego ustrojstwa jest łatwe (przykładamy coś okrągłego i lekko stukając zsuwamy tulejkę w dół). Natomiast założenie tulejki na zawleczkę - koszmar. W końcu poświęciłem kombinerki i wyciąłem w nich półokrągły cienki kołnierz pozwalający na wciśnięcie zawleczki.
Nie polecam żadnego silniejszego pukania/stukania żeby przypadkiem nie uszkodzić szczotek lub uzwojeń wirnika.

Cena bendixu - 88 zł.
Zmarnowany czas, przekleństwa, obite i pokaleczone palce - bezcenne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200]problem z rozrusznikiem
rudealis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Gru 23, 2012 13:29
rudealis
Brak nowych postów [r200]problem z rozrusznikiem
rudealis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 26, 2013 12:57
robsson78
Brak nowych postów [R200]Problem z rozrusznikiem
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lip 07, 2011 23:17
kepor
Brak nowych postów [R200] nietypowy problem że wspomaganiem
Ludwik88888 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Sty 21, 2016 19:27
NoPE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink