Forum Klubu ROVERki.pl :: wyjazd do anglii pytania...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Nie Sty 13, 2013 12:23
wyjazd do anglii pytania...
Autor Wiadomość
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 12:00   wyjazd do anglii pytania...

Witam, zastanawiam się nad wyjazdem do Anglii, tylko nigdy tam nie byłem i mam parę pytań, bo na różnych stronach w necie są sprzeczne albo niepełne informacje.
Czy potrzebuję paszportu żeby wyjechać i znaleźć pracę?
Czy jest potrzebna wiza by pracować dłużej niż 6 miesięcy?
Czy lepiej jechać do Niemiec za robotą? (jeśli będą Niemcy mój R nie pójdzie pod młotek)
_________________
Pozdrawiam Kozik
Ostatnio zmieniony przez Kozik Nie Sty 13, 2013 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 13, 2013 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 12:26   

http://www.myukinfo.com/p...elkiej-brytanii
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 13:06   

Ad.1 Nie
Ad.2 Nie
Ad.3 Nie wiem ale Niemcy mi się źle kojarzą.

Do UK możesz spokojnie jechać swoim autem. Po zdaje się miesiącu (teoretycznie) trzeba je przerejestrować na UK. Ale ubezpieczenie wtedy cię zje i prawda jest taka że jeździ się do czasu kiedy się do ciebie nie przyczepią i albo auto a opuścić kraj albo się ta zarej.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 14:33   

szoso, czytałem to i właśnie stąd moje pytanie o wizy bo:
"Obywatele państw niepodlegających obowiązkowi wizowemu, przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii na okres dłuższy niż sześć miesięcy potrzebują wizy."

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 14:33 ]
alexi, skąd wiesz że nie trzeba wizy? chodzi mi o pracę legalną i dłuższą niż 6 miesięcy
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 14:43   

Kozik byłem na wyspach ponad 2 lata. Pracowałem jako barman w agencji kateringowej która zajmowała się organizacją eventów na terenie całych wysp, nie tylko w Anglii. Praca była w pełni na biało. Odprowadzanie składek, później zwrot podatku. Nie potrzebujesz paszportu. Jest UE, dowód osobisty wystarcza do załatwienia wszelkich formalności. Żeby pracować legalnie powyżej kilku miesięcy (praca sezonowa), potrzebujesz NIN (National Insurance Number) i Home Office (WRS). Rzuć okiem na poniższy wpis:

http://londynek.net/jobs/...news_id=2255258

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 14:43 ]
P.S. Wiza do UK? Pierwsze słysze :) To nie Australia czy Nowa Zelandia :)
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 14:46   

Bo sam pracowałem
,bo jest tam teściowa, teść, bracia mojej narzeczonej. Wszyscy na legalu.

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 14:44 ]
Jedno z nich już 7 lat (bez wizy oczywiście)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 14:46 ]
pistolet dobrze pisze o NIN i WRS ale pracodawca jak dobry sam za ciebie praktycznie te papierki załatwi.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 14:57   

NIN idzie załatwić wyjątkowo szybko, ale aplikacja do WRS kosztuje 90GBP z tego co pamiętam. Jest to koszt jednorazowy. Tylko później przy zmianie pracy trzeba znowu aplikować, ale już się nie płaci. Ale po roku przepracowanym u jednego pracodawcy można normalnie się już o benefity starać :)
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 16:38   

a jeśli chodzi o pracę i płacę to jak się to opłaca? w Niemczech z tego co słyszałem to zarobki legalne od 8euro/godzinę w górę a w Anglii?

pistolet, czemu wróciłeś? bardziej tutaj Ci się opłaca?
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 17:31   

Hmm aż mi się łezka w oku kręci na samą myśl o tamtych czasach :)
Zarobki te kilka lat temu miałem na poziomie 8-12£/h. Zaczynałem jako kelner, później head-waiter, później bar-tender, a na samym końcu bar-manager. Jako manager baru miałem pod sobą kilku barmanów i runnerów, płaca 12£/h. Do tego zawsze dochodził pełny dzbanek tipów. Jeśli chodzi o pieniądze, to nigdy nie narzekałem. Ale nie pojechałem tam odłożyć, tylko żyć... I z ręką na sercu mogę powiedzieć, że poziom życia jaki miałem na Wyspach był 10x wyższy niż tutaj na codzień w Polsce. Na nic nie żałowałem i na nic mi nie brakowało. Po 2 tygodniach kupiłem samochód, żeby dojeżdżać do pracy - Renault Laguna chyba z 1996r w sedanie z klimatyzacją którego jedynym mankamentem było to, że dostał z bejsbola w bagażnik i dlatego gość tanio sprzedawał. Zapłaciłem chyba 500£ za niego jak dobrze pamiętam :) Do Polski i tak przywiozłem masę pieniędzy których tutaj bym nigdy nie odłożył, a tam nie odkładałem a i tak zostało... Zrobiłem za to remont i prawo jazdy bo w UK go jeszcze nie miałem, tylko PDL (provisional driving licence), którego używałem jako normalnego :)

Czemu wróciłem? Bo jestem chyba pieprzonym patriotą i tęskniłem za tym krajem, za ludźmi, za tą szarą, polską codziennością...

W Niemczech byłem w 2011 roku od maja do sierpnia. Pracowałem przy realizacji projektów ogrodów - układanie kostki, wylewki, ocieplenia, sadzenie drzewek i inne duperele Polska firma w Niemczech. Zarabiałem koło 8€/h, zależy od roboty. Pojechałem tam bo wymagała ode mnie tego sytuacja mimo, że nienawidzę Niemiec, Niemców i j. niemieckiego. Zdecydowanie bardziej podobało mi się w UK. Tam się czułem jak w domu, za każdym razem jak lecę do Londynu to wspomnienia wracają i jestem tam jak u siebie :)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 17:31 ]
Teraz jestem w Polsce, pracuje jako kurier, studiuje, jeżdżę starym Roverem 200 z 1998r, ale jestem u siebie i wiem, że na stałe raczej nie wyjadę, bo znowu zatęsknie za tym co tu mam :)
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wyjazd do USA na leczenie
shilus82 Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Paź 11, 2010 15:19
maciej
Brak nowych postów [Inne] Wyjazd za granicę bez martwienia się, że R padnie :)
spitz Prawo i ubezpieczenia 11 Sob Lip 31, 2010 11:52
Kozik
Brak nowych postów Ręka w gipsie. Pytania
greg-si Prawo i ubezpieczenia 7 Sro Maj 20, 2009 18:53
greg-si
Brak nowych postów Kodeks Pracy i pytania
lelek11 Prawo i ubezpieczenia 1 Sro Lip 06, 2011 12:07
zetes



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink