Forum Klubu ROVERki.pl :: [Honda Accord] Problem z obrotami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Honda Accord] Problem z obrotami
Autor Wiadomość
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 23:38   

rtoip24 napisał/a:
Na pierwszym miejscu wyczyściłbym elektrozawór przy pompie -mniej skomplikowana operacja. U mnie po czyszczeniu tego ustrojstwa falowanie obrotów ustało.
thef napisał/a:
Przyczyn może być wiele, od wiązki przewodów idących do pompy, po zabrudzony nastawnik dawki paliwa. Może być to też kwestia brudnego elektrozaworu odcinającego paliwo w pompie. Ja radzę na początek wlać do baku jakiegoś specyfiku czyszczącego wtryski, a nuż wystarczy ;) .
;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 17, 2008 23:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rtoip24 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 65
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 10:49   

thef dobrze radzi.

Ja na pierwszym miejscu wyczyściłbym elektrozawór przy pompie -mniej skomplikowana operacja i nie wymaga wkładu finansowego. U mnie po czyszczeniu tego ustrojstwa falowanie obrotów ustało.

PS. Ja tylko Popieram radę Kolegi - konkretnię tę część wypowiedzi, którą mogę poprzeć swoim skromnym doświadczeniem. :oops:
Pozdro thef
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 12:57   

rtoip24 napisał/a:
PS. Ja tylko Popieram radę Kolegi - konkretnię tę część wypowiedzi, którą mogę poprzeć swoim skromnym doświadczeniem. :oops:
Pozdro thef
Hehe, ok :D
 
 
Skorpion81 



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 18:41   

przepraszam za moją niewiedzę, ale gdzie dokładnie szukać tego elektrozaworu, i jak się zabrać do tego czyszczenia?
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 18:54   

Skorpion81 napisał/a:
przepraszam za moją niewiedzę, ale gdzie dokładnie szukać tego elektrozaworu, i jak się zabrać do tego czyszczenia?
 
 
Osamboch 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 43
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 00:41   

rtoip24 napisał/a:
Na pierwszym miejscu wyczyściłbym elektrozawór przy pompie -mniej skomplikowana operacja. U mnie po czyszczeniu tego ustrojstwa falowanie obrotów ustało.



rtoip24 Czy mógłbyś mi podpowiedzieć (tu lub na prv), gdzie się to ustrojstwo dokładnie znajduje i jak się do niego bezpiecznie dobrać???
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 09:32   

Osamboch napisał/a:
rtoip24 Czy mógłbyś mi podpowiedzieć (tu lub na prv), gdzie się to ustrojstwo dokładnie znajduje i jak się do niego bezpiecznie dobrać???
Masz nad swoim postem rysunek z opisem ;)
 
 
rtoip24 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 65
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 10:56   

Osamboch rysunek wysłany przez thef to w zasadzie strzał w "10" -analizując go znasz kolejność działania i budowę elektrozaworu.
Jeśli masz pytania odpal GG masz tam wiadomość ode mnie.
Pozdrawiam
 
 
Osamboch 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 43
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lis 20, 2008 11:22   

thef napisał/a:
Masz nad swoim postem rysunek z opisem

Dziwne...dlaczego ja wczoraj tego nie widziałem??? :???: (Podobnie jak 3 ostatnich postów przed moim :/ ) dziwne...może ta wódeczka co mnie stary poczęstował była jakaś szemrana :razz:

Buhahaha :mrgreen: ...właśnie odkryłem powód pominięcia paru postów...wstyd się przyznać, :oops: dlatego zwale wszystko na wspomnianą wódeczkę :razz:
Po prostu nie zauważyłem, że ten temat ma jeszcze drugą stronę :razz: :lol:


Tak czy siak bardzo dziękuję :mrgreen:


rtoip24 napisał/a:
Jeśli masz pytania odpal GG masz tam wiadomość ode mnie.

rtoip24 Podeślij ją jak możesz jeszcze raz bo przy uruchomieniu mi się gadu sypnęło i wyczyściło wszystkie nieodczytane wiadomości... :cry:
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Lis 19, 2011 16:51   

Odgrzeje kotleta - bo mam ten sam problem.

wydaje mi się, że to troszkę inaczej jest - w momencie falowania obrotów dzieje się coś z podciśnieniem w układzie EGR, map sensor, serwo hamulca - jak wciskamy hamulec serwo zabiera całe podciśnienie i obroty nie falują, miałem duże skoki obrotów - znalazłem usterkę, sparciała popękana wtyczka na mep sensorze na przewodzie od EGR'u i na przewodzie idącym do tego trójniczka, zaworku na przewodzie od serwa.

uszczelniłem układ, falowanie się ograniczyło do 3-5mm max wskazówki obrotnika, ale nadal jest, oczywiście jak nacisnę leciutko hamulec jest idealnie... nie znalazłem do tej pory rozwiązania.

czujnik ham sprawdziłem obroty na 3tys, wciskam pedał robi sie twardy i obroty spadają do 1200 mimo trzymanego gazu
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
luzik2oo6 



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 3



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 17:07   

Witam . miałem falujące obroty w swoim roverku . Problem rozwiązałem poprzez naciągnięcie paska rozrządu. Paska nie zmieniałem a tylko naciągnołem i wszystko gra a ponadto pięknie odpala w mrozy -20 stopni C. Prawidłowo co 20 tyś km trzeba regulować napięcie paska rozrządu. Jeśli chodzi o wolne wkręcanie się na obroty należy poluzować pompę i troszkę przestawić na pracującym silniku efekt zauważysz przy minimalnym przesunięciu pompy. Wtedy dokręcasz pompę i się cieszysz.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 27, 2013 17:09   

który pasek napiąłeś? ten od strony pompy?
bo tego od strony rozrządu przecież nie napniesz, jest sprężyna na napinaczu, sama napina pasek i to od niej zależy napięcie paska, samonapinacz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Accord] Problem z obrotami silnika
gaber Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Sty 07, 2009 00:17
phuss
Brak nowych postów [Accord 2.o TDI] Problem z obrotami i dławieniem
olo321 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Maj 23, 2018 09:10
olo321
Brak nowych postów [accord 2.0 TDI] problem z obrotami na jałowym - POMOCY!!
lysymlk Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Mar 23, 2012 08:28
lysymlk
Brak nowych postów [Honda Accord] Problem z odpaleniem
frodo_1981 Rover serii 600, Honda Accord 11 Nie Sty 27, 2008 21:07
frodo_1981
Brak nowych postów [Honda Accord] Problem z odpaleniem
maciej1 Rover serii 600, Honda Accord 18 Pon Lis 21, 2011 13:38
maciej1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink