Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75 Poznań] + Pytanie do/o ludzi z Zielonej Góry :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75 Poznań] + Pytanie do/o ludzi z Zielonej Góry :)
Autor Wiadomość
te 



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 10



Wysłany: Wto Mar 19, 2013 17:53   [Rover 75 Poznań] + Pytanie do/o ludzi z Zielonej Góry :)

Czesc

Od jakiegos czasu przegladam forum po tym jak zakochalem sie w 75 :)

Plany byly takie by zbierac na polifta (ok 20 tys rok 2004) w dieslu - chodz robie malo km (aktualne auto od nowosci - 99 rok i 105tys). Nie jest jednak komfortowe wiec czas na jakas limuzyne.

Jako ze sie tu przywitalem najistotniejsza sprawa dla mnie to:
Czy jest ktos z Zielonej Gory (bo pare aut w miescie widzialem) i przyszlosciowo powie mi o jakims sprawdzonym warsztacie/mechaniku. Moze przy okazji moglibysmy sie umowic i zobaczylbym autko na zywo - bo nigdy w zadnym nawet nie siedzialem (poluje na taxowke z miasta), a mozliwosc zrobienia malego kursu i sprawdzenia jak sie te silniki zachowuja to w ogole bylaby bajka.

Jak pisalem chcialem dieselka po lifcie ale narazie slabo z funduszami i wpadlo mi cos takiego w oko:
Rover-75-super-stan-okazja - 2,5 okolice Poznania


Wydaje mi sie bardzo tanio jak na takie wyposazenie i nie wyglada na zniszczone.
Wiadomo chcialbym czarny, bo jest najpiekniejszy i na full wypasie, ale temu wiele nie brakuje i z czasem moglbym dalej odkladac i podnosic wyposazenie (koncowo pewnie wyszloby tyle samo $ ale nie za jednym zamachem). Czy Roverki maja problem z rdza ?

Dziwi mnie tylko, ze niby ma tempomat a nie ma sterowania radiem, chyba ze zle widze- wydawalo mi sie pozatym, ze kazda 75 ma sterowanie przy kierownicy (moze dlatego taka ladna kierownica, bo wymieniona?)

Nie wiem czy zrobilbym odrazu rozrzad, bo widzialem ze cena jest okropna, ale marzenia mam poki co wielkie takze :) - jesli jest cos czego moge sie spodziewac (duze koszta - dajcie znac - przy czym ?)

Jakie jest realne spalanie w miescie przy tym motorze ? bede w stanie uzyskac okolice 11-12 ? Robie jedynie trase praca i silownia, czyli odcinki okolo 3km w jedna (moze idesel by to zmienil, ale pewnie nie na tyle bym zauwazyl to w kosztach a pewnie frajda beda duzo wieksza).

No i pytania odnosnie modyfikacji, czy podzespoly typu:
- drewniana kierownica
- Soczewki
- Wymian Navi na pelnowymiarowa

Dzialaja na zasadzie plug & play ?

Wiem, ze sporo pytan ale samo czytanie na forum to nie to samo co uzyskanie odpowiedzi bezposrednio od was :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 19, 2013 17:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 18:26   

cena jak to full wyposażenie, to naprawdę niska. Brakuje tylko drewnianej kierownicy.

Jeżeli pytasz o soczewki i masz na myśli xenony, to lampy podchodzą plug & play, ale wypada przełącznik świateł zmienić , ponieważ xenon ma automatyczną regulacje i do tego trzeba czujniki na wahaczach założyć, a do tego raczej instalacji nie ma. Ale powiem ci tak: nikt tego nie będzie sprawdzał więc nawet bym do tego uwagi nie przykładał.

Co do większej nawigacji, to spokojnie włożysz coś większego, ale jeszcze nie do końca wiadomo jak to jest gdy jest nawigacja z dużym wyświetlaczem, tak jak w tym modelu. Podobno odpowiednia wtyczka jest za wyświetlaczem, ale na 100% nikt tego nie potwierdził
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 19:06   

te napisał/a:
Czy jest ktos z Zielonej Gory (bo pare aut w miescie widzialem) i przyszlosciowo powie mi o jakims sprawdzonym warsztacie/mechaniku. Moze przy okazji moglibysmy sie umowic i zobaczylbym autko na zywo - bo nigdy w zadnym nawet nie siedzialem (poluje na taxowke z miasta), a mozliwosc zrobienia malego kursu i sprawdzenia jak sie te silniki zachowuja to w ogole bylaby bajka.

Pogadaj z xROnx`em
;)
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 20:02   

Jesli chodzi o dobry warsztat w ZG, ale taki naprawde dobry i sprawdzony, w kwestii Roverow, to sam bym chetnie cos uslyszal :)

Poczatkowo bardzo dobre wrazenie zrobil na mnie Czejur na Dabrowskiego, ale ostatnio maja problem z poradzeniem sobie z pewna przypadloscia mojego R45 i zaczynam w nich watpic.

Btw ja bez 20-25 tys raczej bym nie podchodzil do R75, ale zaraz koledzy mnie tu zjedza :twisted:
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 20:39   

Nie wiem czy znad jeszcze sobie sprawę, że wymiana rozrządu, to koszt ponad 2tys. zł
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
te 



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 10



Wysłany: Wto Mar 19, 2013 21:02   

Tak jak pisalem, zdaje sobie z tego sprawe wg. FAQ 1660 zł + robocizna 500 a znajac moje miasto i ilosc warsztatow moze byc jeszcze drozej i niekoniecznie dobrze, dlatego odezwalem sie zakladajac pierwszy temat :)

Pocieszam sie tez, ze ze wzgledu na to oraz spalanie te silniki ciezko sie sprzedaja, takze moze jest szansa jeszcze cos urwac z teoretycznie niskiej ceny (bo nie wiadomo z czego ona na zywo wynika), a w moim przypadku napewno OC tez nie bedzie niskie i dlatego poki co jestem na etapie kalkulacji (moze dopiero dwa miesiace po kupnie zrobilbym rozrzad biorac go jako priorytet i nie biorac pozyczki), a moze w koncu trzeba w zyciu zaryzykowac i mala wziac juz na starcie: majac w zyciu jakas radoche- tylko boje sie jak kazdy, ze moge z moim szczesciem zle trafic :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 22:15   

marcinZG napisał/a:
ale taki naprawde dobry i sprawdzony, w kwestii Roverow, to sam bym chetnie cos uslyszal

A byłeś tam gdzie Ci pisałem? Czy to nie Tobie pisałem? :D
A wracając do auta:
te napisał/a:
Dziwi mnie tylko, ze niby ma tempomat a nie ma sterowania radiem, chyba ze zle widze

Źle widzisz. Tak są porobione kadry że słabo widać sterowania radia ale coś tam jest. Poza tym wszystkie 75 miały sterowanie z kierownicy.
te napisał/a:
moze dlatego taka ladna kierownica, bo wymieniona?

Jest różnica w odcieniu poduszki a koła kierownicy... ale ja bym obstawiał to że kierownica była obszywana bo kierownice w R75 bardzo szybko się wycierają i przy przebiegu 100.000km są już dość dobrze powycierane.
te napisał/a:
Czy Roverki maja problem z rdza ?

75? Nie.
te napisał/a:
Jakie jest realne spalanie w miescie przy tym motorze ? bede w stanie uzyskac okolice 11-12 ? Robie jedynie trase praca i silownia, czyli odcinki okolo 3km w jedna (moze idesel by to zmienil, ale pewnie nie na tyle bym zauwazyl to w kosztach a pewnie frajda beda duzo wieksza).

Jeśli robisz takie krótkie odcinki do diesel chyba odpada. Nawet nie zdąży się nagrzać silnik a Ty już dojedziesz do celu. W benzynie jest inaczej. Nagrzewa się raz dwa i szybciutko robi się ciepło w kabinie i jest super... szczególnie zimą gdy jedziesz rano do pracy stoisz na światłach patrzysz na inne auta jak to kierowcy siedzą w czapkach rękawiczkach futrze i leci im para z ust a Ty dostojnie prawie że na golasa :)
11-12l/100km w mieście? W automacie? Hmmm... no może Ci się uda :)
Mój pali 13-14 Pb
te napisał/a:
ale temu wiele nie brakuje

W tej omawianej R75 brakuje do fulla(jak w pokerze ;) )
- czujnika deszczu
- systemu audio H&K
- el składanych lusterek(ale ogólnie w 75 to jest na prawdę rarytas)
- drewniana kierownica
i chyba tyle... to w sumie nie dużo :mrgreen:
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 23:55   

Egzemplarz dobrze wyposażony....ale...(sorry gdy ktoś ma ten kolor)...ten kolor uwazam za najsłabszy w całej palecie kolorystyki R75 :sad:
Wiadomo o gustach się nie dyskutuje ale ma to niestety znaczenie przy odsprzedaży późniejszej... :P
jeżeli chodzi o rozrząd to ja zaryzykowałem po zakupie go nie robic i tak już jeżdżę 3 lata (ale teraz to już tylko na własne ryzyko :| jeżdżę) ... czekam na wiosnę to go wreszcie zrobię...jak zdążę :/ ...więc rozrząd uważam za temat trochę przesadzony z ryzykiem... :grin: (ale to jest tylko moje prywatne zdanie)
Ja na twoim miejscu przemyśłał bym inne oferty w tej samej albo trochę wyższej cenie (a są...przeglądałem :mrgreen: ) ale w innym kolorze... przyjemnośc patrzenia na samochód z zewnątrz ma również kolosalne znaczenie...nie zawsze będziesz siedział w środku :mrgreen: (i to też jest tylko moje zdanie odnośnie koloru żeby nie było niejasności :kłótnia: )
Automat super sprawa...ale spalania zbytnio nie obniżysz sam :cry:

Po za tym auto rewelacyjne...można się zakochac bezgranicznie <zakochany>
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 20, 2013 12:41   

xROnx napisał/a:
- systemu audio H&K

kolego, ja widzę, że ma
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 20, 2013 13:18   

rafalmis1 napisał/a:
kolego, ja widzę, że ma

OK. założyłem okulary, przyjrzałem się i masz rację :)
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 20, 2013 22:24   

xROnx napisał/a:
A byłeś tam gdzie Ci pisałem? Czy to nie Tobie pisałem? :D


Jeszcze nie mialem okazji, bo musze pomarudzic, zeby skonczyli porzadnie tam, gdzie zaczeli grzebac. Ale pamietam i dzieki za cynk ;)
Poza tym musze jeszcze odwiedzic Jowiego jak bede w okolicach Poznania, bo prawie juz pol roku czekam na moje czesci :P
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 20, 2013 22:37   

Kolor nie jest zbyt ciekawy to prawda,ale mysle ze wazniejszy jest stan techniczny auta i wyposazenie niz kolor. Sterowania radiem z kierownicy nie ma to auto,nie widac przelacznikow na zdjeciach,skoro jest widac tempomat to i powinno byc widoczne sterowanie pomimo skreconej kierownicy
_________________
Stanislaw
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 20, 2013 22:47   

marcinZG napisał/a:
bo prawie juz pol roku czekam na moje czesci

tia... skąd ja to znam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 200] Ocena. Osoby z okolic Zielonej Góry i Bydgoszczy
Staniol Chcę kupić ROVERka 6 Sro Mar 09, 2011 08:41
shilus82
Brak nowych postów MG ZS 180 z zielonej gory
borek88 Chcę kupić ROVERka 8 Nie Maj 29, 2011 10:46
borek88
Brak nowych postów Rover 75 Poznań
Boha Chcę kupić ROVERka 27 Wto Gru 22, 2015 08:42
sknerko
Brak nowych postów Rover 25 Poznań 2001 rok diesel
monika2424 Chcę kupić ROVERka 5 Czw Kwi 15, 2010 21:50
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink