Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620 Ti] diagnostyka bledow ECU
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: szoso
Wto Mar 05, 2013 12:40
[R620 Ti] diagnostyka bledow ECU
Autor Wiadomość
antonio3 



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 105
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 12:14   

Cześć;

miałem podobną przygodę z diagnostyką. Kupiłem od gościa na allegro kompa z RS-ami x 2 - stary jak świat z WIN 95. Podłączyłem pod mojego Ti cos tam widziało. Interfejs chyba Euroscan -z tego co pamietam.
Lezy mi to na półce - trzymam dla bezpieczeństwa.

Potem znalazłem gościa od którego kupiłem T1-kę. I diagnozowałem autko tym właśnie sprzętem - wszystko śmigało jak trzeba. Widzi wszystko co się chce. Jedyny problem to różne końcówki w samochodach.

DobryZiom też chciał zdiagnozować u siebie chyba ABS-y, ale nie mam takiej końcówki.
Mam ten sprzęt i mogę się jakoś podzielić jak ktos potrzebuje. Jestem z Siemianowic więc jak ktos ma po drodze, w okolicy, mogę pomóc.
Kiedyś oglądałem na ebay-u niemieckim sporo różnych końcówek do Roverów w śmiesznych cenach.

Darek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 12:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 14:24   

antonio3 napisał/a:
Cześć;

miałem podobną przygodę z diagnostyką. Kupiłem od gościa na allegro kompa z RS-ami x 2 - stary jak świat z WIN 95. Podłączyłem pod mojego Ti cos tam widziało. Interfejs chyba Euroscan -z tego co pamietam.
Lezy mi to na półce - trzymam dla bezpieczeństwa.

Potem znalazłem gościa od którego kupiłem T1-kę. I diagnozowałem autko tym właśnie sprzętem - wszystko śmigało jak trzeba. Widzi wszystko co się chce. Jedyny problem to różne końcówki w samochodach.

DobryZiom też chciał zdiagnozować u siebie chyba ABS-y, ale nie mam takiej końcówki.
Mam ten sprzęt i mogę się jakoś podzielić jak ktos potrzebuje. Jestem z Siemianowic więc jak ktos ma po drodze, w okolicy, mogę pomóc.
Kiedyś oglądałem na ebay-u niemieckim sporo różnych końcówek do Roverów w śmiesznych cenach.

Darek

Czy byłbyś go w stanie pożyczyć? oczywiście odpłatnie ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 21:15   

Muszę się pochwalić - udało mi się podłączyć i połączyć zakupionym na allegro euroscanem. Niestety po około 30 s zrywało połączenie - nie miałem niestety czasu by sprawdzić czy to wina pc czy też może coś w aucie. Ale skasowałem se kody błędów (trochę nie do końca to działa, miałem błędy między innymi "cruise control" i "hill descent control" :D ) i można było podejrzeć parametry pracy silnika...

Jednym słowem - działa
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 11:49   

Myślicie, że w 420 Si też zadziała? Niby ten sam sam silnik (seria T).
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 21:30   

Silnik jak silnik - ten sam mems (ecu silnika) - będzie działać
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 22, 2014 22:14   

Dobra.. Teraz kilka pytań ode mnie bo minęło troche czasu.. Wszyscy mieszkacie lata świetlne ode mnie i czas na serwisowanie Ti na dolnym śląsku haha ..

Co potrzebne ?

1. Interface + kabel ?
http://allegro.pl/interfe...4010680023.html

(Rozumiem ten kabel z aukcji pasuje do R i po kupieniu tego zestawu jestem na 90% przygotowany do diagnostyki auta)

2. Komputer z RS 232

I teraz pytanie co z przejściówką RS 232 na USB ? Mam 3 laptopy na chacie tylko żaden z RS 232 .. I nie chce kupować kolejnego lapka tylko po to aby lezał w Ti .. Bo wtyczka RS ma 7 pinów a z tego co sie orientuje USB posiada 4..

Jest jakaś kompatybilna przejściówka ? Nawet z oprogramowaniem typu:

http://allegro.pl/adapter...4060670972.html

Mówcie co i jak bo ABS mi daje po oczach.. Możliwe, że komputer ma inne błędy i to poważne bo mam problem z paleniem na 1 gar na benz jakby coś sie działo ze sterowaniem wtrysku pb a nie mam gdzie tego sprawdzić i jestem w czarnej d...e :|
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
sudiero 



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 14



Wysłany: Czw Mar 27, 2014 20:51   

Też miałem takie plany jak ty żeby samemu pobawić się w diagnostykę. Niestety sprawa z tym interfejsem nie jest prosta, jak pewnie zauważyłeś ten interfejs potrzebuje dwóch pełnoprawnych portów COM. O przejściówce z USB możesz zapomnieć. Główny problem jest taki że soft działa pod kontrolą MS-DOS a do tego porty muszą być w pamięci w odpowiednim zakresie. Najłatwiej i najpewniej to było użyć starego PC z dwoma portami. Jednak jest to na pewno uciążliwe cały taki zestaw podłączać. Dostanie starego laptopa z dwoma portami to rarytas na allegro. Jeśli jednak chcesz uparcie użyć któregoś z laptopów to mógłbyś kupić kartę PCMCIA z dwoma portami com, tylko że cena takiej karty odstrasza. Pamiętaj że musi to być karta z pełnoprawnymi portami COM i kombatybilna z systemem MS-DOS. Firma Silicom takie wypuściła. Koszt około 220zł. Jak coraz głębiej wchodziłem w temat to bardziej odchodziłem od pomysłu zabawy z tym. Na elektrodzie niektórzy mieli taki zestaw a nawet z nim nie mogli się połączyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Diagnostyka
plewiczek Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Sie 07, 2013 14:19
carlo
Brak nowych postów [R620] Problem z diagnostyką pojazdu
Marcin620si Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Cze 30, 2010 14:35
Tomek1212
Brak nowych postów [r620si] kody bledow silnika i ABS
piotrpg Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Sty 31, 2016 19:30
piotrpg
Brak nowych postów [Honda Accord] Diagnostyka
baniaczek136 Rover serii 600, Honda Accord 12 Sob Maj 23, 2009 17:08
Marko
Brak nowych postów [r620si] diagnostyka i zlacze abs
piotrpg Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Sty 13, 2016 21:50
piotrpg



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink