Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Elektryka zwariowała po całości. Klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Elektryka zwariowała po całości. Klimatyzacja

elektryka, elektronika, co się dzieje, zwawiowała
Autor Wiadomość
skorpion012 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 17
Skąd: Będzin / Sosnowiec



Wysłany: Nie Gru 16, 2012 16:32   

Witam wszystkich serdecznie. Wiem że kiepski ze mnie sympatyk ponieważ nie za bardzo się udzielam ale wynika to z mojej niewiedzy. Ta po raz kolejny dała się we znaki dzięki temu że poza 214 - tką zakupiłem właśnie pięknego, srebrnego Rovera 75 2.0 CDi
Samochód jednak spędza mi sen z powiek i czytam różne tematy na forum od kilku dni.
Po prostu jak już za niego zapłaciłem zaczęły się dziać dziwne rzeczy z raz działającą a raz nie elektryką. Dot. to w szczególności problemu z kierunkami na konsoli, ogrzewaniem tylnej szyby, radiem, alarmem, centralnym ( tylko zamykanie ) , błędem klimy na AUTO, oraz wyłączającym się wyświetlaczem na liczniku. Z wszystkich tych wątków które przeczytałem wynika że problem może leżeć w zawilgoceniu modułów. Po prostu te urządzenia nie chcą działać wszystkie na raz. Działają cały czas jedynie fotele i ich podgrzewanie, szyby, i raczej wszystko na zewnątrz. Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co to może być czy zacząć powoli wszystko rozkręcać ( na razie tylko do modułu świateł się dobrałem i wszystko na moje oko z nim ok ) ?

[ Dodano: Sob Lis 17, 2012 20:25 ]
Sorki że piszę sam do siebie ale może ktoś potem dzięki temu znajdzie szybciej awarię.

Odłączenie webasto - nic nie dało
Odłączenie BCU - nic nie dało aczkolwiek po odłączeniu środkowej wtyczki zaczęły działać kierunki ale tylko na chwilę

Jutro będę dalej kombinował.
W międzyczasie uszkodzeniu uległa przetwornica do Xenona... powoli zaczynam się wnerwiać że ktoś mnie naciął.

Stwierdziłem także puste miejsce i luźne wtyczki pod BCU - podobno znajduje się tam moduł NAVI ( czytnik w bagażniku mam więc sądzę że został wymontowany bo poprzedni właściciel też szukał przyczyny )

[ Dodano: Nie Lis 18, 2012 20:12 ]
Kolejna część monologu...

Test klimy - brak błędów - ale po włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyskakuje " er "
Test licznika - też ok.
Odpinałęm też panel klimy i radio i mimo kilku wolnych zaizolowanych przewodów któe znalazłem i nie wiem do czego były - nic więcej.
Zastanawiam się nad taśmą w kierownicy.

[ Dodano: Nie Gru 16, 2012 16:32 ]
A więc tak. Cuda były jeszcze większe gdy chwycił mróz ponieważ przestały działać kierunki na zewnątrz a światła świeciły od razu po przekręceniu kluczyka.

Więc przy mrozie postanowiłem zajrzeć do grodzi w której znajduje się komp i filtr kabinowy. Było czysto, parę liści i źle włożona rurka od odpływu. Ale coś mnie podkusiło i zacząłem rozbierać drugą stronę widząc że idzie tam na dole jakaś wiązka kabli. Nie ma dojścia ponieważ jest silnik wycieraczek oraz zbiornik płyny hamulcowego z całym ustrojstwem którego ruszyć się nie zaryzykowałem. Wyciągnąłem więc to co się dało - kupa gnoju jednym słowem a pośród tego leżały kable. Podwiesiłem je na taśmie izolacyjnej przyczepionej do zbiornika płynu żeby chociaż trochę wyciągnąć je z tego badziewia. Efekt - na drugi dzień jak poszedłem do auta działa absolutnie wszystko. Podczas jazdy jeszcze świruje ale częściej działa niż nie. Przypuszczam że albo coś jeszcze leje na wiązkę albo izolacja jest już w takim stanie że są przebicia od czasu do czasu. Jak zrobi się cieplej postaram się ruszyć ściankę która odgradza silnik od tej komory i zobaczę jak to wygląda. Wszystkim dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 16, 2012 16:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zangiew 




Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 35



Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 15:38   [R75] Problem z Elektryka

Potrzebuje informacji czy to naprawde wilgoc tak zadzialała jak w moim temacie? : http://forum.roverki.eu/v...p=793828#793828 i gdzie szukac tego modulu? bo zwątpiłem czy w okolicach recznego czy pod schowiekiem na miejscu pasazera gdzie jest skrzynka z bezpiecznikami?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Totalnie zwariowała elektryka
mimo66 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Kwi 16, 2014 16:56
SeniorA
Brak nowych postów [ROVER 75] Wtopa po całości..
cyborg Rover serii 75, MG ZT 17 Pią Cze 29, 2018 14:54
cyborg
Brak nowych postów [R75] Demontaż szyby czołowej - w całości
AdaskoC Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Sty 13, 2015 23:08
AdaskoC
Brak nowych postów [MG ZT] Elektryka ?
MaReK Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Sie 20, 2008 21:49
MaReK
Brak nowych postów [R75] elektryka
tomkos Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Mar 05, 2016 08:04
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink