Forum Klubu ROVERki.pl :: R25 zdjęcie listwy z kokpitu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R25 zdjęcie listwy z kokpitu.
Autor Wiadomość
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 12:01   

kkkubekkk napisał/a:
Podoba wam sie to? chodzi mi tylko o panel nawiewu i listwe?

Jak dla mnie, to tak sobie. :neutral:
A może jak nie chcesz folii carbon, to może zwykła czarna folia ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 14, 2012 12:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kkkubekkk 




Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 43
Skąd: Koło



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 12:06   

no właśnie nie wiem czy czarna nie posmuci wnętrza, dlatego chciałbym coś w kolorze takiego aluminium bo też planuje aluramki na pokrętła założyć, także chciałbym w tym kierunku żeby to pasowało.. srebrny taki mat by był myśle ładniejszy, bez połysku
 
 
The_Baca 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Hrubieszów

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 14:00   

A myślałeś o lakierze w sprayu? Są z połyskiem, matowe, metaliczne i wiele kolorów do wyboru. Wyjdzie taniej i nie będzie się fałdować po jakimś czasie
 
 
kkkubekkk 




Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 43
Skąd: Koło



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 14:15   

tak tak, właśnie w sprayu myślałem, a pytalem dlatego o kolor auta bo mam troche takiego w sprayu :P i wydaje mi sie że mimo wszystko akurat srebrny kolor nie powinien wyglądać jakoś wiejsko.. rozumiem jakbym jakoś wymyślnie chciał umalować ale chodzi mi najbardziej o kolor właśnie aluminium, także no nie wiem.. nie chce pogarszać stanu wizualnego tylko polepszać także muszę sie zastanowić :D albo zaryzykować i pomalować a potem ewentualnie oklejać :twisted:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 14:20   

kkkubekkk, to ja myślę że alu folię raczej spoko znajdziesz, a lakier pod kolor auta będzie rzucał się od razu w oczy - to jest połysk a alu nie jest takie połyskliwe. Miałem srebrnego r to wiem jak on wygląda :ok: .
 
 
 
kkkubekkk 




Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 43
Skąd: Koło



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 14:23   

ok to w takim razie tak chyba zrobie
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 14:33   

kup sobie folie o wzorze szczotkowane aluminium

[ Dodano: Czw Cze 14, 2012 14:33 ]
http://www.gjkstyling.pl/...rny-ca-421.html
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 14:39   

kkkubekkk napisał/a:
najbardziej o kolor właśnie aluminium

sa spraye do "lakierowania" felg, one sa srebrne ale takie jakby troche matowe, moze takim sprobuj
 
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 21:34   

Cześć, odkopię stare śmieci
Czy ten panelik gdzie są pokrętła od nawiewu itp ten drewno podobny można zdjąć bez poluzowywania całego panelu środkowego? bo niby jest tam jakaś szczelinka, ale boję się żeby czegoś nie połamać
już zamówiłem folię - aluminium szczotkowane i jak tylko przyjdzie to do roboty :)

Jeszcze nie wiem jak zdjąć te rączki od drzwi - nie klamki tylko uchwyty powiedzmy do zamykania - wierzchnią część można podważyć i zdjąć, a tę drugą? te śrubki co są wewnątrz to od boczka czy od tych plastików? myślę również o ich oblkejeniu :)
Ostatnio zmieniony przez adison300 Nie Maj 12, 2013 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 22:12   

Dołączę się do pytania o wymontowanie panelu sterującego, ponieważ wpadłem na pewien pomysł.

Planuję uzbierać kilka stówek na używane, skórzane (czarne) wnętrze do mojego r200 i myślę, co zrobić z tymi drewnopodobnymi plastikami. Mam jakiś zmysł artystyczno-rzemieślniczy i tatę stolarza oraz warsztat piętro niżej. Co byście powiedzieli na dorobienie do prawdziwej skóry elementów z drewna orzechowego lakierowanego na wysoki połysk? Odcień podobny do seryjnych wstawek.

Zastanawiałem się nad: panelem sterującym, listwą, wstawkami w rączkach drzwi, popielniczką/zapalniczką.

Jedynym problemem jest tu naprawdę dobrze grające radio Pionieera, które może się po prostu gryźć z taką elegancją. :D
Z drugiej jednak strony mam w nim do naprawy uniwersalną gałkę sterującą, która jest nieco przekrzywiona przez eksploatację. Wtedy to dałoby może radę jakoś okleić to ustrojstwo, by się ładnie wkomponowało w kokpit.

Tak BTW, co do al'a carbonu:
Owszem, do małych autek bardziej pasuje taki nowoczesny styl zamiast chromu i elegancji, ale z drugiej strony... Kurde, nie róbmy naszych autek na modłę wieśvagenów, R200 to według mnie indywidualista, wyróżniający się obok innych, niewielkich samochodów z lat 90.
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 22:30   

Kozik, może Ty mi podpowiesz o tych uchwytach z drzwi bo widziałem że je wymontowałeś - jak?

MD, skóra fajny pomysł zawsze fajniej wygląda niż plastik czy co tam, ale z drewnem to nie wiem czy nie za dużo zachodu co? a może jasna skóra? co prawda mi się utarło że jasne wnętrze jest na maksa nie funkcjonalne(wszystkie samochody w rodzinie ciemne,czarne, szare "bo po co jasne, tylko się będzie brudzić i w ogól"), ale przez przypadek trafiłem na jasnoskórzanego roverka w środku i szczerzee bardzo fajnie wygląda i miłe w dotyku, jak się trochę dba i patrzy czy ma się czyste ręce/buty to da się je dobrze utrzymać, a wyglądem powala :wink:
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 22:35   

Wszystko fajnie, szaleję na punkcie jasnej skóry, ale musiałbym wtedy wymieniać kokpit i wykładziny (ostatecznie podsufitka i słupki mogą zostać), a poza tym... Naprawdę widzi Ci się British Racing Green z jasną skórką? Takie połączenie w aucie koloru takiego, jak ma Leszczu, srebrnym czy czarnym - ok. Ale z zielenią?

Co do zachodu. Ja myślałem, by nawet pokrętła zrobić z drewna, a w miejsca tych pomarańczowych plastików wstawić opiłowane, naturalne bursztyny. Jestem osobą, która nad jednym rysunkiem spędza do 20h i nie ma z tym problemu. Na skórkę choruję, toteż wolę najpierw zmienić wnętrze i jeździć wygodnie, a później dopiero kupić dokładki do zderzaków i progów + lusterka poliftingowe.

Edit:
Myślałem też nad drewnianą obudową pilota i okładziną kluczyka w wysokim połysku. To byłby dopiero szpan. :D
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 00:07   

Wiem bo sam mam ciemny granat i ładnie taki budyń pasuje :)

No wiesz zależy od podejścia, bo nawet na googlach grafika znajdziesz jakieś zielone roverki z jasnym wnętrzem, ale rozumiem, że wymiana wszystkiego + Twoje zawachanie a propos pasowania kolorów skreśla ten pomysł, tak więc trzymam kciuki za czarną skórkę :wink:

to widzę stworzysz prawdziwą perełkę z tym drewnem i bursztynami, ważny jest smaczek i perfecto wykonanie, a już ilość i zakres modów to rzecz każdego inna, ja planuję dodać smaku(co powoli robię) i ukrytych drobiazgów, ładne oświetlenie renowacja fotela ramki i takie tam drobiazgi :wink:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 19:17   

Żeby wyjąć ten panel trzeba konsole wysunąć do przodu, a najlepiej w ogóle wymontować.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
adison300 




Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 49
Skąd: Wwa

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 19:33   

leszczu, dzięki, jak przyjdzie folia aluminium to się zacznę bawić :)
dziś w ramach nauki i pierwszego w zyciu klejenia ogarnąłem laptopa, bo był porysowany, a miałem folię carbon a o to efekt ;-)

[ Dodano: Czw Maj 16, 2013 01:04 ]
dziś doszła folia i na próbę okleiłem folią ten plastik znad airbagu sprzed pasażera :wink:

niestety panel środkowy będzie musiał poczekać, bo miałem dziś stłuczkę i muszę zająć się mocowaniem lampy i zderzkiem z prawej przedniej strony :| skubaniec mi cofnął i łup :evil:

mam nadzieję że mimo jasnego środka aluminium podpasuje :P

[ Dodano: Sro Maj 22, 2013 21:30 ]
Witam znowu :)
Panelik środkowy już oblkejony i dodane aluramki :wink:
Jedyne co mnie martwi to nie wiem jakie tam żarówki dać tzn wie że T5 ale są dwie moce 1,2W i 2W wiem że to mała różnica, ale jeśli było 1,2 to czy 2 może mi opalić te plastiki które tam są dookoła?
czytałem żeby diód nie dawać, bo jest ciemno, po lekturze artkułu Tomackiego (?) w faq chyba jednak walne 1,2, oby nie było za ciemno
Postaram się jutro wrzuć fotki ;-)

[ Dodano: Wto Maj 28, 2013 19:33 ]
Oto efekt, beżowo-czarne wnętrze plus plastiki w aluminium :P nie jest źle, ale...zawsze może być lepiej, jak mi się opatrzy ta folia to wjedzie czarny połysk, chyba lepiej do budyniu będzie pasował
A fotka poglądowa z trochę zmienionymi kolorami ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów listwa kokpitu
NN93 Tuning wizualny 4 Sro Wrz 21, 2011 00:41
FatMatic
Brak nowych postów kolor kokpitu ?
kamilosbos Tuning wizualny 36 Czw Maj 05, 2011 10:35
leszczu
Brak nowych postów [R400] Okleina kokpitu
lukas-g15 Tuning wizualny 9 Nie Gru 19, 2010 21:42
tronsek
Brak nowych postów R400 OKLEINA KOKPITU
okleina drewnopodobna, nowy mieszek zmiany biegów, nowe podświetlenie zegarka
camaro17 Tuning wizualny 28 Sob Gru 18, 2010 23:09
FatMatic
Brak nowych postów Okleina kokpitu w r 200 (okrąglaku)
paka_88 Tuning wizualny 18 Czw Sie 12, 2010 17:35
Nowal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink