Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620 SDI] zatrzymujący się klekot, błędy 29, 64, 82
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620 SDI] zatrzymujący się klekot, błędy 29, 64, 82
Autor Wiadomość
michallo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Łódź/Warszawa/Płock/



Wysłany: Pon Lip 29, 2013 21:25   [R620 SDI] zatrzymujący się klekot, błędy 29, 64, 82
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam,

Przy ostatniej dłuższej podróży popsuł mi się rover. Zaczął słabnąć, gasnąć, obroty skakać, strasznie wolna reakcja na wciśnięcie gazu nawet na luzie. Wyskakuje check engine i gaśnie po kilkukrotnym wciśnięciu gazu ale auto nadal nie przyspiesza i gaśnie po poszczeniu gazu. Myślałem, że to paliwo ale po problem jakimś cudem naprawił się sam, później ujawnił ponownie i nie tak naprawdę nie naprawił po wymianie filtra (wymieniłem dwa razy w przeciągu 4000 km). Przy przerwaniu czasami było widać ropny czarny piard z wydechu.

Dzisiaj wybłyskałem błędy. Dostałem
29 - Przepływomierz. Podobno w SDI bez znaczenia i błąd pewnie pojawił się bo kiedyś go odpiąłem

64 - nastawiacz pompy. Przerwa w obwodzie, uszkodzony czujnik, uszkodzony ECM. To już wygląda groźnie. Zresztą już od jakiegoś czasu delikatnie mi skakały obroty na luzie. Było to bardziej słychać (jakby zmieniały się nieco rytmicznie) niż wydać na obrotomierzu. Innych przypadłości jakoś specjalnie nie przyuważyłem.

82 - czujnik podniesienia igły wtryskiwacza, przerwa w obwodzie, zwarcie do masy, uszkodzony czujnik, uszkodzony ECM. Też wygląda groźnie. Jakiś przewód wydaje się być nawet jeszcze podłączony do pierwszego wtryskiwacza.

Myślicie, że jest nadal sens przypuszczać, że nadal filtry paliwa się zasyfiają, czy raczej od razu szukać czegoś z błędami 64, 82 (wiązki, uszkodzonej pompy lub wtryskiwacza). Zdejmowanie baku i wylewanie z niego prawie całego baku ropy do przyjemnych nie należy.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 29, 2013 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MpR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 59
Skąd: Firley !!!



Wysłany: Pią Sie 09, 2013 17:35   

jak dla mnie to ewidentna wina wiązki na obudowie rozrządu. U siebie miałem te same błędy i objawy
_________________
ROVER 600SDI;
 
 
 
Figlaq 




Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Czułów k. Krakowa



Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:08   Re: [R620 SDI] zatrzymujący się klekot, błędy 29, 64, 82

michallo napisał/a:
Witam,
Myślicie, że jest nadal sens przypuszczać, że nadal filtry paliwa się zasyfiają, czy raczej od razu szukać czegoś z błędami 64, 82 (wiązki, uszkodzonej pompy lub wtryskiwacza). Zdejmowanie baku i wylewanie z niego prawie całego baku ropy do przyjemnych nie należy.


Myślę że nie :-) Miałem bardzo podobne objawy już conajmniej dwukrotnie, za każdym razem pomogło czyszczenie (za pierwszym razem) i wymiana wtyczki przy pompie wtryskowej. Szczerze radzę od tego zacząć.

Korzystając jednak z okazji, chciałbym zadać pytanie, czy istnieje możliwość demontażu całej wiązki, zregenerowania jej poza autem (tudzież sprawdzenia każdej z żył), ponieważ problem wraca u mnie już 3 raz.
Zapewne czyszczenie/wymiana tych wtyczek pomogła by i tym razem, jednak chciałbym to zrobić już "na lata" i mieć swięty spokój.
Wiązka nie jest długa ani specjalnie nie wygląda na skomplikowaną. Patrząc od przodu po lewej stronie niknie wewnątrz auta przechodząc przez gumowy .. "rękaw"? Z klolei wewnatrz auta, jeżeli dobrze mi się wydaje, zapięta jest na dwie bordowe wtyczki gdzieś do sterownika, ale nie mam pewności czy to napewno ta wiązka.

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, jak oceniacie możliwość wyjęcia tej wiązki i całkowitej jej naprawy? Myślę że gdyby udało mi się cos takiego zrobić, mógłbym przygotować nawet jakiś poradnik z konkretnymi zdjęciami, ponieważ jest to problem bardzo uciążliwy dla mnie i często powracający na tym forum, taki poradnik mógłby wielu osobom znacznie ułatwić życie :-)


Serdecznie pozdrawiam :-)
_________________
Kto nie pyta pozostanie głupi na zawsze
Kto pyta, będzie głupim tylko przez chwilę ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r620 SDI] klekot po puszczeniu sprzęgła
bubas83 Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Lis 01, 2011 20:54
bubas83
Brak nowych postów [R620 SDi] Błędy 64 i 82
woziak Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Mar 06, 2012 13:43
thef
Brak nowych postów [R620] Błędy silnika
cygan8686 Rover serii 600, Honda Accord 11 Sob Lut 27, 2010 20:35
cygan8686
Brak nowych postów [R600Sdi] Błędy 37,64,81 Gaśnie
Marcin84 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Paź 29, 2014 09:30
Marcin84
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [600sdi]Jak wybłyskać błędy?
mmaarreecckkii Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lis 18, 2012 21:07
kadzaf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink