Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 220SDI] Raz Pali raz nie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 220SDI] Raz Pali raz nie.
Autor Wiadomość
klavius 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 3



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 09:45   [ROVER 220SDI] Raz Pali raz nie.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witajcie!

Posiadam Roverka 220 SDI 2.0 rok 1998, I mam następujące problemy:
Rover nie odpala był za stary aku, Kupiłem nowy, i normalnie odpalał, ale raz na tydzień trzeba było naładować akumulator. Teraz po jakiś 2 MC jest dalej problem.
Otóż kręcę nim nie odpala patrze kontrolka rozł aku, to dobra ładuję naładowany nie odpala za 1 razem i żeby go odpalić muszę pokręcić go za 1 razem około 1 min i wtedy go łapie i odpala jak go już raz odpale jest dobrze i normalnie go idzie odpalać , zostawiam go na noc, rano około 8 che go odpalić ta sama sytuacja kręcę nim prawie odpala ale już coś za słabo i wyskakuje kontrolka słabego aku, patrze faktycznie słaby. To ładuje go znowu kręcę około 1 min i odpala. Do tego wyskakuje kontrolka przy dłuższym kręceniu "ABS" - wydaje mi się wyskakuje ponieważ przy takim odpalaniu strasznie grzeje się plusowa i minusowa klema.

Ps. Podczas odpalania, Pompa chodzi, Paliwo daje, wydobywa się spalinowy dym(nawet jak nie chce odpalić), Przy odpalaniu świeci się (SRS, ABS,Hamulec, Nagrzewanie świec, olej,aku i coś w kształcie kompurera, ale po chwili wszystko gaśnie i zostaje sam hamulec) znak że można go normalnie odpalić.


Prosiłbym o pomoc bo naprawdę nie wiem co może być, akumulator ma 2 miesiące, jest nowy, alternator ładuje bo jest napięcie w granicach 14.10v, bezpieczniki wszystkie sprawdziłem - sprawne, To nie wina alarmu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 09:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:21   

Kolego zwarcie w rozruszniku najprawdopodobniej i to ci rozładowuje aku skoro masz klemy gorące to na 99% rozrusznik. A jak na zimnym nie chce palić to sprawdź świece żarowe i druga sprawa czy ci paliwo z przewodów nie ucieka i zanim sie odpowietrzy to go musisz pomęczyć.Jaki masz aku?
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
klavius 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 3



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:39   

Miałem 74Ah - ten sam problem, Obecnie mam 62ah Też to samo, pożyczyłem aku od ojca 74h nowy, też to samo.Paliwo nie ucieka, sprawdzałem już.

Edit:
Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadem , powiedział że może byc to pompa, ale kurde czy to jest możliwe? Bo skoro raz go, odpalę to potem odpala odrazu. Zamówiłem już nowy rozrusznik, jutro przyjdzie zdam relację z tego. Durga rzecz, wyczytałem że może być zwarcie gdzieś, można by było jakoś to sprawdzić?
 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 17:56   

Bierzesz zwykły multimetr,ustawiasz go na ikonkę diody prostowniczej i między plus i minus. a druga sprawa to miernik tak samo i jeden kabel na minus a drugi do karseri gdzieś gdze masz masędobrą(sruba od amorka np) i jak ci wyskoczą same zera to znaczy że ci nic prądu nie żre.jak ci wywai jakieś duże wartości to masz gdzieś pobór prądu i to ci aku rozładowuje. Sprawdź jeszcze jedną rzecz. Pokręć rozrusznikiem trochę najlepiej rano i zobacz czy jest gorący. Następna rzecz wyczyść sobie wszystkie kable ważne (na rozruszniku i alternatorze),klemy na aku i sprawdź sobie to paliwo czy ci go nie cofa. Zdarza się uwalony elektrozawór na pompie wtryskowej i zamiast paliwo zostać w pompie to wraca do kociołka. Jak coś zamieszałem niech mnie ktoś poprawi.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 07:58   

Jak 1 min. kręcisz rozrusznikiem, to nic dziwnego, że klemy się grzeją. Taki rozrusznik to z 80 A może pobierać. Sprawdź czy odpala na plaka i do kontroli kat wtrysku.
 
 
klavius 



Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 3



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 11:52   

Na plaka, czyli psiknąć do rury gdzie idzie do silnika? , Mam te auto jakieś 3 msc, i nie bardzo orientuje się w tym gdzie to jest;/


Edit:(Sprawdzanie spięcia)



To tak Obrazek - 1- alternator,+/-(klemy plusowa i minusowa),2 - amor)

Podpinam na diodę - wszystkie opcje nic.
Podpinam miernik na volt:
+ i karoseria =0;
+ i śruba od amora jakieś tam 9v;
+ i alternator =0;
- i karoseria =0;
- i śruba =0;
- i alternator jakieś 9-13v;

Dzisiaj dałem plaka odpalił, ale też odłączyłem aku na noc. Możliwe jest to że jak ma napięcie podłączone to jest zwarcie i coś chodzi nie wiadomo co, co powoduje rozładowanie i jakieś objawy że nie odpali rano?


Ps. po odpaleniu auta, nie chodzi mi również nie wiem czemu wentylator od chłodnicy ani przedni ani tylni , ale jak np podłącze kabel - i + i 1 wczepie do gniazda w przednim wiatraku to chodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów rover 220SDi 98r
półosie
wrsdz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Gru 17, 2007 21:49
Wojtek
Brak nowych postów [Rover 220SDi 97r] Podłącznie SRS
kamax_19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Maj 22, 2010 22:40
kamax_19
Brak nowych postów [Rover 220SDI] Zwrotnica rover 220 SDI czy pasuje z 25
Kefir_85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Maj 24, 2014 09:21
Kefir_85
Brak nowych postów [rover 220SDi]problem z alufelgami
badek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Nie Lis 29, 2009 21:07
Franki28



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink