Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25] Proszę o opinię
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 25] Proszę o opinię
Autor Wiadomość
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 21:45   [Rover 25] Proszę o opinię

Czy moglibyście rzucić okiem na ten egzemplarz, który podobno jest idealny. Ja pewnie nie dostrzegę braków jakiejś śrubki, nieoryginalnego czegośtam itp., a forum za dużo jeszcze nie zdążyłem przewertować :oops:

http://otomoto.pl/rover-2...-C30688959.html

Czy na tylnych słupkach nie powinno być znaczku Rovera?

Po rozmowie wyszło że niby ideał, gość wymienił tylko przednie klocki i zalał 10w40. (btw. Dziwiłem się czemu nie nadal full syntetyk skoro silnik był podobno całkiem suchy. Mechanik mu polecił że przy tym przebiegu w tym silniku warto juz lać półsyntetyk. Dla mnie herezja bo sam mam 15letnie auto z 220tys. i lata na syntetyku... w tym silniku działa to inaczej??)

Ile będzie kosztował rozrząd w tym silniku?

Z góry dzięki za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 21:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 21:51   

groohaa napisał/a:
Po rozmowie wyszło że niby ideał, gość wymienił tylko przednie klocki i zalał 10w40. (btw. Dziwiłem się czemu nie nadal full syntetyk skoro silnik był podobno całkiem suchy. Mechanik mu polecił że przy tym przebiegu w tym silniku warto juz lać półsyntetyk. Dla mnie herezja bo sam mam 15letnie auto z 220tys. i lata na syntetyku... w tym silniku działa to inaczej??)

O oleju to zbędny temat, tu masz w danych jaki powinien być http://www.roverki.pl/rov...techniczne.html a jak nie to poszukaj tematów na forum.
Ostatnio zmieniony przez szoso Czw Wrz 26, 2013 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:55   

tym przebiegu? on za wuj nei ma takiego przebiegu, ludzie dorosli jestescie a w bajki wierzycie...
olej z fabyrki zalecany to 10w40
rozrzad na dobrych czesciach 500-600zł + ew. robota
znaczka na tylnych słupkach w 2003 r nie powinno byc


[ Dodano: Czw Wrz 26, 2013 11:55 ]
w 2003 roku szly juz z czarnymi lampami 25ki tylko ze to moze byc jakas przejscówka, że jeszcze miała te stare, ale ja bym się przyjrzał w razie czego na oględzinach z przodu profilaktycznie czy jakiejs przygody nie było ;-) .
Ostatnio zmieniony przez szoso Czw Wrz 26, 2013 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 12:06   

bociannielot napisał/a:
tym przebiegu? on za wuj nei ma takiego przebiegu, ludzie dorosli jestescie a w bajki wierzycie...
to wszystko oczywiscie bedzie sprawdzane (bo samochod stary czy nowy, to bez porządnego trzepania w ASO/u mechanika nie kupuje nigdy!), podobno po stanie wygląda na taki przebieg, samochód podobno nigdy nie miał wymienianego rozrządu i nigdy w rekach handlarza nie był, podobno import prywatny od pierwszej właścicielki... zobaczymy, sprawdzimy, pieczątki w książce serwisowej tez postaram sie zweryfikować. Przy takim przebiegu wszystko musi być cacy i brak jakiegoś dokumentu nie wchodzi w grę.

Ja nie lubię wierzyć w takie bajki, ale nie chce samochodu skreślać, bo sam jeżdżę po 4k km rocznie i znam dziesiątki takich osób...

Czy w tym samochodzie przebieg realny się gdzieś jeszcze zapisuje i da się go sczytać po podłączeniu? czy nie te lata nie te technologie? :razz:

A jak sie spisują te silniki dieslowe? Jakieś problemy z nimi, na coś szczególni zwrócić uwagę? Jak jest taki temat na forum to będę wdzięczny za podesłanie, sam nic nie znalazłem konkretnego...

Czy coś poza tym wygląda w tym samochodzie na nieoryginalne? Te felgi sa od tej wersji? to sa 14' czy 15'?


Dzieki!
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 12:31   

Aso nie ma w kompie nie sprawdzisz :ok: .
Silnik dobry, troche muł teraz dla mnie ale moze Ci wystarczy :ok: .
Fele 15 :ok: .
 
 
 
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 13:48   

bociannielot napisał/a:
w 2003 roku szly juz z czarnymi lampami 25ki tylko ze to moze byc jakas przejscówka, że jeszcze miała te stare, ale ja bym się przyjrzał w razie czego na oględzinach z przodu profilaktycznie czy jakiejs przygody nie było ;-)
Sprawdze, ale wg VINu jest to rok modelowy 2002.

A cena sprzęgła tez sie przyda... choć w sumie to mam nadziej ze nie :razz:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 15:02   

groohaa napisał/a:
A cena sprzęgła tez sie przyda... choć w sumie to mam nadziej ze nie
no oby nie ;-)
groohaa napisał/a:
Sprawdze, ale wg VINu jest to rok modelowy 2002.
czyli moze miec starsza bardziej podatna na awarie sterownika pompe :ok: tzn ja tez taka mam ale lepiej bylo by miec ta nowsza ;-) .
 
 
 
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 16:26   

bociannielot napisał/a:
znaczka na tylnych słupkach w 2003 r nie powinno byc

czyli jak to jest jednak 2002 to znaczek na tylnym slupku powinien byc? Bo tu widze jakis minilift byl w 2003, tak? kiedy ten znaczek odpadl?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 07:47   

groohaa, nie tylko 2000 ew 2001 mialy ten znaczek
 
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 09:51   

Szczerze mówiąc jak robisz 4 tysiące km rocznie to zastanów się czy na pewno potrzebujesz diesla. Może benzyna np: 1,6 nie będzie odpowiedniejsza.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 09:57   

kzrr, i spali o ponad litr wiecej, i hgf moze sie przytrafic :ok: . Ale fakt mały przebieg roczny jak na diesla, ja jakbym tyle robil to pewnie na 3,o v6 by mnie bylo stac w utrzymaniu :D .
 
 
 
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 10:15   

Ale to samochód nie dla mnie tylko dla mojej siostry! Ja sobie jeżdżę celika st202 która mi pali 10-11 w mieście przy spokojnej jeździe i mam to gdzieś :mrgreen:
Dla niej tak naprawdę silnik różnicy nie robi, ważniejsze aby egzemplarz był zadbany (jedynie odrzucałem najmocniejsza i najsłabszą benzynę). Ona pewnie będzie robiła trochę więcej, z 8000km rocznie.
Sam rzeczywiście bym diesla nie chciał, ale ten silnik podobno jest bezawaryjny (w przeciwieństwie do uszczelek w benzynie). I uważam ze dobry moment w niższych zakresach dobry jest dla pan, z których 80% nigdy 5tys. obr w życiu (świadomie) nie doświadczyło :razz:

A właśnie, jak się rozkłada moment w tym motorze, bo widzę ze max 240Nm/2000, a w jakim zakresie "jest przyspieszanie"?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 10:28   

Od około 2000 idzie dobrze, do taki trochę muł jest ;) to nie CR ani nie ma turbo ze zmienna geometria, to stary dobry diesel z turbo dziura ;) .
 
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 11:23   

bociannielot napisał/a:
Od około 2000 idzie dobrze, do taki trochę muł jest


Chyba Twój :rotfl:
U mnie na jałowym jest taki kop że muszę go non stop na ręcznym trzymać :rotfl:
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:36   

No i samochód kupiony.
Został sprawdzony u p. Gawina we Wro. Byl on dość zaskoczony bardzo dobrym stanem samochodu, mówił ze wygląda nawet na to ze te 80tys. to niekoniecznie ściema, wiec to mnie cieszy :) Oryginalny lakier na całym samochodzie, bez malowania, bez szpachli.

Do roboty:
- rozrząd na już, bo z powodu wieku już tam komputer jakieś rozciągniecie pokazał.
- napinacz paska wielorowkowego (lekko już zszedł z osi)
- cieknie chlodniczka oleju, wiec niecieknącą używkę by sie przydało
- korek zbiornika wyrównawczego do wymiany bo syczy i wywala płyn
- odma do czyszczenia
- zerwany waz tylnego spryskiwacza i niedziałający czujnik otwarcia klapy.

Ale o szczegóły i porady w tych kwestiach to już będę pisał w odpowiednich tematach.

Dzieki wszystkim za pomoc!!
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:14   

To ja mam 250 tys i mniej usterek niz Ty masz na liscie :rotfl: .
 
 
 
groohaa 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:28   

No usłyszałem ze cieknąca chodniczka zdarza się często, i gdyby auto miało z 150tys, to by na 99% ciekło/pociło się w innych miejscach tez. Inna sprawa ze są to usterki które w żaden sposób nie są wyczuwalne podczas jazdy dopóki się pod osłonę nie zaglądnie to się o nich nie wie, wiec może tez masz :P A korek to chyba standard...

Ciekawi mnie ta klapa, ze i waz zerwany i krańcówka nie wykrywa otwarcia... może była wymieniana i byle jak osprzęt podłączony...

Nie chce pisać kolejnego tematu odnośnie odmy, a nie mogę znaleźć konkretnej odp. Czy jak z jej powodu chlapie lekko olejem, to wymiana tego http://sklep.landroverowy...-lln100140.html wystarczy, czy jeszcze coś trza ściągać i czyścic?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:44   

groohaa napisał/a:
Inna sprawa ze są to usterki które w żaden sposób nie są wyczuwalne podczas jazdy dopóki się pod osłonę nie zaglądnie to się o nich nie wie, wiec może tez masz
co ja mam w swoim R to ja bardzo dobrze wiem ;-) o to się nie martw ;-) .
groohaa napisał/a:
A korek to chyba standard...
otóż nie, nie jest to standardowa usterka ;-) .
Co do odmy to nie znam się, ale niektórzy wymieniali zdaje się na tą z Lublina :ok: . Poszukaj na forum powinno byc info :ok: .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [ROVER 45] Proszę o opinię
Gość Chcę kupić ROVERka 4 Pią Lip 30, 2010 10:19
seyfer
Brak nowych postów [Rover 620 SDi i 620 Di] Proszę o opinie
Kredens Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sie 11, 2011 08:42
claudii
Brak nowych postów [Rover 400] Proszę o opinię
tremendous. Chcę kupić ROVERka 17 Sro Maj 29, 2013 17:54
leszczu
Brak nowych postów [Rover 400] Proszę o opinię
QbaM Chcę kupić ROVERka 4 Nie Paź 23, 2016 15:13
QbaM



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink