Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 25 mr_iwo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 25 mr_iwo
Autor Wiadomość
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 01, 2013 11:35   Rover 25 mr_iwo

Jako, że po długich i wytrwałych poszukiwaniach udało się znaleźć samochód w stanie niebezpiecznie bliskim ideału :razz: to czas się nim pochwalić i zacząć dokumentować jego historię :wink:

Podstawowe dane:
- 1,4 105KM
- 2003r
- klimatyzacja
- elektryczne szyby przód
- elektryczne lusterka
- 2x air bag
- 119kkm (stan na 12.2012 wg niemieckich papierów to 117kkm)

Pierwsza rejestracja 23.12.2003 - ktoś se zrobił prezent pod choinkę ;)
Rejestracja w Polsce 21.05.2013.

Póki co mogę powiedzieć, że autko prowadzi się bajecznie - idealnie zwarty, nie roztrzepany, wewnątrz perfekcyjna cisza. Wnętrze jak nowe, nic nie wytarte, nie uszkodzone, działa wszystko poza prawym głośnikiem i częściowo zewnętrznym lusterkiem (ruch góra-dół, prawo-lewo chodzi).
Dzięki temu mogli śmiało cofać licznik nawet i do 60kkm - też bym uwierzył :razz: :wink:
Delikatne ogniska korozji przy zawiasach klapy już usunięte i zabezpieczone. Oczywiście była też standardowa usterka w postaci pękniętego wężyka tylnego spryskiwacza ale i to już naprawione :wink:
Filtr powietrza wymieniony, filtr oleju oraz olej leżą i czekają na rozrząd - w przyszłym tygodniu będzie wszystko zrobione.
Ponieważ tak naprawdę jest to samochód mamy to cudów w nim nie będzie - ja mam swoją zabawkę, w którą wkładam każde możliwe pieniądze ;-) ale ten i tak taki całkiem zwykły nie zostanie - na pewno pomaluję mu listwy i klamki w kolor nadwozia bo te czarno-szare są paskudne i dostanie prawdopodobnie owalną (ewentualnie okrągłą) końcówkę wydechu żeby ta śmieszna rurka nie straszyła pod zderzakiem. Do przemyślenia zostaje obniżenie bo zawieszenie wygląda jak ze Streetwise, ale z drugiej strony dzięki temu można nim bez obaw parkować w mieście...
No to tyle jak chodzi o wstęp, a teraz kilka zdjęć z dzisiaj :mrgreen:



[ Dodano: Sob Cze 01, 2013 11:35 ]
No i wszystko zrobione ;) Nowy rozrząd, filtry i olej.

Z dodatków to jadą do mnie halogeny, ramki, włącznik, przekaźnik i tylna popielniczka, którą ktoś wcześniej jakimś cudem połamał na kawałki :roll:
Są już upatrzone felgi 16" i nie wiem czy się od razu nie zdecyduję ;-)
No i jak pisałem wcześniej - malujemy wszystko w kolor :smile:

Zdjęcia będą niebawem :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 01, 2013 11:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 01, 2013 18:21   

No to czekamy na fotki po modyfikacjach.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:54   

Przyszły wszystkie niezbędne gadżety, oraz odwiedziłem lokalną mieszalnię lakierów samochodowych :wink:
Teraz tylko czekać na pogodę i walczymy :mrgreen:



Była też końcówka wydechu ale okazała się krótsza niż w opisie aukcji i nie do końca dało się ją zamontować tak jakbym chciał więc poleciał zwrot. Także szukam dalej :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 13:43   

Zdejm sobie ten listek, bo nawet jeśli nie palisz narażasz się na porządne trzepanie auta, a jeśli palisz to tym bardziej go zdejmij ;-) . Fura całkiem, kolor ładny szerokości i pozdrowienia ;-) .
 
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 15, 2013 20:56   

Nie moje auto, ja tym jeżdżę tylko czasowo ;) Jak chcą to niech trzepią - jest czysty :razz:

Dzisiaj przyszły felgi - czy będą do niego czy do mojego to się okaże po przymiarkach i stwierdzeniu gdzie lepiej pasują :wink:
Tak czy tak ten dostanie 16" na przyszły sezon, a widocznie na zdjęciach 15" zostają na zimę.

A zakupiłem to:



Trochę w stylu MG ZR, ale mniejsze i z cieńszymi ramionami :wink:

[ Dodano: Sob Cze 15, 2013 20:56 ]
No to dorzucę zdjęcie z "przymierzonymi" felgami :wink:

1) Team Dynamics Jet



2) Speedline SL716 Porsche (koła z mojego samochodu, które właśnie na te szprychy planuję wymienić :wink: )

 
 
szusak 




Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 44
Skąd: Sękocin Nowy

Rover 25

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 12:14   

zostaw seryjne.
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Paź 05, 2013 22:46   

Zostaną na zimę :razz: Są dosyć ładne jak na seryjne ale małe. 15" to nie felga :twisted: :razz:

Właśnie poświęciłem mu pół dnia ;) Kompletne sprzątanie, mycie + twardy wosk.

Pomalowałem też ramki do halogenów i jak tylko się lakier utwardzi to zakładam wszystko. Listwy muszą poczekać aż drugie auto wróci do domu, żeby tego móc rozebrać.

[ Dodano: Sob Paź 05, 2013 22:37 ]
Dawno nic nie pisałem ale nie było czasu zająć się autem... No ale doczekało się przynajmniej części z obiecanych gadżetów :mrgreen:

Halogeny, felgi 16" i końcówka wydechu. Listwy i klamki też się doczekają ;-)

 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Czw Paź 10, 2013 20:25   

No te felgi Speedline świetnie wyglądają.
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 15:14   

teraz gleba :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Paź 15, 2013 06:49   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
Ostatnio zmieniony przez mr_iwo Sro Kwi 09, 2014 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bioly 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 226
Skąd: Wierzawice

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 07:11   

To pokaz :P
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 12:10   

bioly, nie jeżdżę Roverem tylko Volvo - nie będę zaśmiecał forum inną marką ;-) Na pw masz link do mojego tematu na jednym z for.

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2014 12:10 ]
Zmian może i żadnych ale przy 127kkm zaczęła minimalnie puszczać uszczelka pod głowicą - tak więc wymienione wszystko co trzeba :) I co ciekawe po tej naprawie coś chyba jest inaczej poskładane bo silnik zaczął pracować idealnie równo, dziwne klikanie zniknęło i jest jakiś taki bardziej chętny do współpracy - przez ostatni miesiąc zrobił 2000km w poszukiwaniu drugiego samochodu i tak się "przedmuchał", że 170km/h leci bez problemu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink