Forum Klubu ROVERki.pl :: problem z zarejestrowaniem samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
problem z zarejestrowaniem samochodu
Autor Wiadomość
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 08:39   problem z zarejestrowaniem samochodu

Witajcie... jak część z Was pamięta, mam odwieczny problem z rejestracją samochodu... (ostatnia skończyła się wyrokiem sądu karnego)

Teraz znów mam kolejne problemy.

2 lata temu, zakupiłem samochód marki renault clio (ten z avatara) no i żal mi było wydać 170 na tablicę i dowód (czy ile się tam płaci za to). W dowodzie było miejsce na 2 pieczątki, więc akurat 2 lata brzmiało ok - przed sprzedażą przerejestruję i będzie GIT :D

A więc pojechałem sobie na SKP - przegląd przeszedł - dostałem taką kartkę i z nią do urzędu po tablice (mam KNT a powinienem mieć SH) - no więc wziąłem dokumenty z auta - całą teczkę - i jakież było moje zdziwnienie jak Pan w urzędzie powiedział:

- Ja Panu tego auta nie mogę przerejestrować.

pytam dlaczego?

- ponieważ wy systemie mam zapisane, że Pani Monika Ś. sprzedała samochód firmie ASCAR

myślę: no to brawo, celna uwaga, przecież mam umowę między mną a ascarem.
mówię: no to w czym problem, tutaj ma Pan umowę między mną a firmą ASCAR + wszystkie inne dokumenty wyceną, zaliczką itp. itd.

- nie ma Pan umowy między Panią Moniką Ś. a firmą Ascar - nie ma ciągłości umów, nie zarejestruję auta.

No i poszedłem. Wysłałem na adres Pani z dowodu pustą umowę, za potwierdzeniem odbioru z wyjaśnieniem całej sytuacji, że potrzebuję taką umowę - ale niestety wróciła zwrotka - adresat zmienił miejsce zamieszkania.

Więc runda 2 - udałem się z znów do urzędu - znów z tablicami - i tłumaczę, że nie mam z tą Panią kontaktów i nie mam jak nawiązać tego kontaktu, aby taką umowę dać. I pytam go:

ale po co Panu ta umowa, skoro ma Pan w systemie, że Pani Monika Ś. zgłosiła sprzedaż auta, to raczej z umową sprzedaży przyszła to zgłosić.

Pana urzędasa to nie interesuje - auta nie zarejestruje.

Pojechałem więc do firmy ASCAR - która najpierw zrobiła mi awanturę, że 2 lata nie rejestrowałem auta, a później wciskała mi kit, że umowę mi dała.

Jestem pewien, że umowy takiej nie otrzymałem, bo wszystkie papiery z CLIO trzymam u siebie teczce otrzymanej przy zakupie auta.

Po wielu awanturach - dostałem ksero kopii tej umowy. Jednak w urzędzie interesuje ich albo oryginał, albo ksero potwierdzone notarialnie. Auta nie chcą zarejestrować.

Temat nie jest mega pilny, ale po zakupie ZT, chciałem clio sprzedać a w takim stanie papierowym bez możliwości rejestracji nie będę znów się sądził.

Co mogę zrobić ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 08:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 10:14   

memphisto napisał/a:
w urzędzie interesuje ich albo oryginał, albo ksero potwierdzone notarialnie. Auta nie chcą zarejestrować.

powiedziałes mu ze to jest ksero ? skad wiedzial ze to nie jest oryginal ?
jak masz ksero tej umowy to zeskanuj ją i w paintcie wymarz podpisy kupujacego oraz sprzedajacego, wydrukuj umowe i niech sie ktos podpisze NIEBIESKIM długopisem .....
w bytomiu rejestrujesz ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 10:31   

Ciufa napisał/a:
memphisto napisał/a:
w urzędzie interesuje ich albo oryginał, albo ksero potwierdzone notarialnie. Auta nie chcą zarejestrować.

powiedziałes mu ze to jest ksero ? skad wiedzial ze to nie jest oryginal ?
jak masz ksero tej umowy to zeskanuj ją i w paintcie wymarz podpisy kupujacego oraz sprzedajacego, wydrukuj umowe i niech sie ktos podpisze NIEBIESKIM długopisem .....
w bytomiu rejestrujesz ?


Chorzów - zmieniłem miejsce zameldowania.

skąd wiedział - na umowie pisze oryginał/kopia - i oryginał jest przekreślony - skan jest całkiem fajny, no ale niestety przekreślone jest oryginał.

Boję się zmienić podpisy.. za R200 mam jeszcze rok zawiasu za podobną sprawę.... :\ za duże ryzyko.. :P chciałem bardziej legalnie to ogarnąć :mrgreen:

Dla niezorientowanych z R200 miałem taki przpadek:

Sprzedałem auto bez przeglądu (nie byłem świadom) - wyszło to przy spisywaniu umowy sprzedaży ale kupujący powiedział - dobra, to 200 PLN mniej i sam sobie zrobię - więc się zgodziłem.

Do umowy wpisaliśmy, ze auto z przeglądem itp. itd.

po 6 mc chyba, dostałem wezwanie na policję - gdzie dowiedziałem się, że kolejny właściciel auta zgłosił sprawę na policję bo cośtam cośtam - okazało się, że w dowodzie rej. jest podrobiony podpis i pieczątka z przeglądu.

Pech chciał, że data z przeglądu była sprzed spisania umowy sprzedaży - co doprowadziło do tego, że prokuratura postawiła mi akt oskarżenia :(

no i mimo prawnika, nie udało się mnie wybronić. Tamci się wyparli, tłumacząc, że podpisałem umowę w której pisze, że przegląd jest - a skoro w dowodzie jest podrobiony z datą wstecz - to musiałem to być ja. Nawet grafologa nie chciał sąd. Po prostu winny - 2 lata zawiasu i koszty sądowe.

ale to taki offtopic - dlatego chciałbym teraz załatwić sprawę clio jak najbardziej legalnie :D :D:D
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 10:48   

memphisto napisał/a:
chciałbym teraz załatwić sprawę clio jak najbardziej legalnie

trzeba bylo myslec o tym dwa lata temu :D
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 11:03   

mądry polak po szkodzie :P :mrgreen:
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 11:53   

u Ciebie powiedzenie nie zadziałało widac ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 20:20   

mialem dokladnie to samo... sprawa rozbila sie o radce prawnego urzedu miasta i jakos zarejestrowalem ale cudem
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 22:46   

sam się do niego zgłosiłeś czy jak się takie coś załatwia ?
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 11:08   

A ta firma nie udostępni tobie oryginału? później możesz go przecież oddać, a jak zarejestrujesz autko to następny właściciel już tego nie będzie potrzebował. Ja bym tak spróbował, postawić im dobra flaszkę i tyle.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 13:23   

memphisto napisał/a:
mądry polak po szkodzie :P :mrgreen:

Raczej niezbyt mądry :P
memphisto napisał/a:
sam się do niego zgłosiłeś czy jak się takie coś załatwia ?

Radca prawny sam do ciebie nie przyjdzie przecież.
Normalnie ręce mi opadają na to jak ty sprawy załatwiasz, sam sobie problemy stwarzasz, poprzednio to samo było, myśl trochę co robisz, bo cię w końcu zamkną, wtedy może się nauczysz rozumu ;)
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 15:14   

żeby było bardziej wesoło dziś mi skradziono przednią tablicę rejestracyjną....

1) dzwoniłem na 112 - powiedzieli, że jakby dwie zniknęły, to by była kradzież, ale jak jedna zniknęła, to pewno ją zgubiłem

2) byłem w urzędzie to zgłosić, chciałem nowe (na wkręta szedłem z dokumentami) no i dupa, nawet świstka papieru nie dostałem, że tam byłem

3) zostałem bez jednej tablicy z autem, którego nie mogę przerejestrować....

4) zatrzymała mnie oczywiście policja - od nich się dowiedziałem, że nie mam blachy z przodu - i też wydziwiali, musiała mi żona przywieźć dokumenty zakupu auta - te z którymi później byłem w UM

ogólnie masakra. Ja nie wiem, skąd się mnie trzymają takie przeboje...

Teraz zostało mi już chyba tylko jechać i odszukać gdzieś w polsce tą Panią Monikę Ś. Co sprzedała auto do firmy ascar..

Może ktoś z okolic nowego targu mógłby mi to załatwić? ;) z chęcią zapłacę 100zł + 50 na dojazd za załatwienie jej podpisu na duplikacie umowy - bo tyle mnie wyniesie paliwo aby dotrzeć pod adres z dowodu.

Jeździć autem bez tablicy nie wolno, no po prostu masakra jakaś.

[ Dodano: Wto Wrz 03, 2013 15:14 ]
slax napisał/a:
A ta firma nie udostępni tobie oryginału? później możesz go przecież oddać, a jak zarejestrujesz autko to następny właściciel już tego nie będzie potrzebował. Ja bym tak spróbował, postawić im dobra flaszkę i tyle.


firma twierdzi, że nie ma :(
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 16:55   

memphisto, a żeś zaoszczędził... zamiast dwa lata temu wydać tą kasę to ją teraz wydasz więc gdzie tu zysk?

Ja na Twoim miejscu bym nawet rowerem już nie jeździł, tylko piechotą na urzędów chodził bo skończy się tam tym że Ci auto na parking policyjny zgarną i wtedy zabulisz... ;d
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 17:13   

memphisto napisał/a:
Jeździć autem bez tablicy nie wolno, no po prostu masakra jakaś.

grozi za to mandat 100 zł.
Znam osoby co nie maja naklejki na szybie, odkrecają przednią tablice i jada np z Wawy nad morze.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 19:22   

pocieszające :P :P

ale tak 5x wyjadę, to będę 5 stów w plecy hahah :P nieźle :P

a mandat można dostać np 5x jednego dnia czy raz na jakiś czas hahah
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 22:35   

To kupując auto nie zdziwiło cię ,że sprzedaje ASCAR a w dowodzie jest Monika ?

Firma jest winna bo jeśli nie przerejestrowali auta na siebie to mają obowiązek wydać ci oryginał umowy między nimi a Moniką . Gdybyś poszedł dwa lata temu do WK to miał byś ten sam problem- niezgodność umowy z danymi w dowodzie.
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 04, 2013 17:40   

A podatek za auto zapłaciłeś? Bo jak nie to przez 2 lata ładne odsetki urosną :) Do US musisz zgłosić do 14 dni od zakupu.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Paź 05, 2013 09:48   

Alexi, jak znam memphisto, i jego patenty to na 120% nie zapłacił :D .
 
 
 
bioly 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 226
Skąd: Wierzawice

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 16, 2013 15:53   

I jak sytuacja ?
 
 
PiotrPION 



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 25



Wysłany: Pon Paź 21, 2013 15:26   

bociannielot napisał/a:
Alexi, jak znam memphisto, i jego patenty to na 120% nie zapłacił :D .


musi ale jeżeli "zapomniał" to lepiej samemu się zgłosić z podaniem wyrażającym tzw "czynny żal" w ten sposób przyznając się do błędu.
Odsetki nie będą aż tak wysokie , za 2 lata zapomnienia kolega zapłaci pewnie ok. 200zł. :smile:
Lepiej się zgłosić samemu niż czekać aż oni kolegę znajdą, wtedy będzie drożej :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów sprzedaż samochodu
potrzebuje porady prawnej
DJAUGUST Prawo i ubezpieczenia 13 Czw Sie 27, 2009 18:23
Mayson
Brak nowych postów Przywłaszczenie samochodu.
mimo66 Prawo i ubezpieczenia 11 Pią Sie 17, 2012 09:50
mimo66
Brak nowych postów Zwrot samochodu ?
buakaw Prawo i ubezpieczenia 3 Sob Lip 09, 2016 15:56
AdaskoC
Brak nowych postów [PoRD] Przegląd samochodu
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 15 Pią Sty 22, 2010 23:29
pajda
Brak nowych postów Spóżnione przerejestrowywanie samochodu
Julek Prawo i ubezpieczenia 13 Pią Maj 24, 2013 23:17
demin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink