Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Okresowo kiepski odbiór sygnału radiowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Okresowo kiepski odbiór sygnału radiowego
Autor Wiadomość
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:39   [R75] Okresowo kiepski odbiór sygnału radiowego

witam Forumowiczów!
Mam problem z radiem i liczę na Waszą pomoc, ewentualnie sugestie gdzie szukać rozwiązania.
Otóż mam w Roverku 75 radio Becker który nawet dobrze gra, ale ma okresowe problemy ze strojeniem stacji.
Po przekręceniu kluczyka bez uruchamiania silnika, radyjko odbiera wszystkie stacje i to bez najmniejszych zakłóceń jednak po uruchomieniu silnika odbiór stacji staje się prawie niemożliwy. Właściwie z trudem można słuchać tylko tych najmocniejszych.
Jednak po pewnym czasie, po kolejnych uruchomieniach silnika w pewnym momencie nie ma już problemu i radio gra idealnie również w trakcie pracy silnika.
Zakłócenia nie wynikają (jak się wydaje) z zakłóceń elektromagnetycznych ale wygląda jakby wzmacniacz antenowy nie działał.
Jadąc rano do pracy nie mogę słuchać radia a później jest OK.
Co może wpływać na taką sytuację?!
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 18:02   

wieslaw_b., Sprawdź wzmacniacz antenowy który jest pod osłoną tylnego słupka. Może też przewód nie mieć dobrego styku i zależy jak się ułoży to raz odbiera a raz nie
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 21:42   

ja zauwazyłem u siebie ze kompletnie nie odbiera zadnej stacji gdy mam właczone ogrzewanie tylniej szyby. Upewnij sie gdy to sie dzieje ze masz je wyłaczone
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 10:15   

Wzmacniacz antenowy wymieniłem na inny i nie pomogło, przewody są dobrze osadzone.
Ale ta sugestia nitta ma sens, bo faktycznie może sie to zbiegać z grzaniem tylnej szyby. Jutro sprawdzę i dam znać czy tak jest.

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 10:15 ]
Sprawdziłem, faktycznie zakłócenia są w czasie podgrzewania tylnej szyby.
Dzięki nitta.
Ale w czym, jedno drugiemu przeszkadza. Jak naprawić tą usterkę :?:
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 10:23   

Paski w tylnej szybie do podgrzewania służą jako antena, a cały ten wzmacniacz pełni również funkcję separatora, aby oddzielić elektrycznie prądy do grzania szyby i odebrany sygnał radiowy.
 
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 07:35   

Miałem przekonanie, że paski podgrzewania szyby i paski anteny są osobnymi układami. Muszę się przyjrzeć.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
shakesbeer 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Czw Cze 03, 2010 02:04   

a ten wzmacniacz/separator da się naprawić czy tylko wymiana wchodzi w grę?
bo u mnie dokładnie taki sam problem
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 11, 2013 21:30   

Podepnę się pod temat.
Mam u siebie to samo. Czasami już mnie coś trafia jak nie idzie posłuchać spokojnie radia. Gubi fale a czasami jak już coś znajdzie to nie jest to czysty sygnał tylko z trzeszczeniami. Nie mam problemu z włączonym/wyłączonym ogrzewaniem tylnej szyby. Czy jest włączone czy nie jest tak samo. Podmieniłem wzmacniacz antenowy z innego R75 - w którym radio nie trzeszczało i ładnie odbierało i nic nie pomogło to. Moja 75 stała obok tego drugiego ustawiliśmy tą samą stacje radiową i u mnie trzeszczało a w drugiej 75 nie... :/ Sprawdziłem fizyczne połączenia pasków z tylnej szyby do wzmacniacza antenowego i wszystko było OK. sprawdzałem to mirnikiem.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lut 12, 2013 13:22   

Co onacza wszystko OK? sprawdziłeś czy styk jest dobrze zgrzany z szybą w obu autach? bo może przewodzi z jakimś oporem a powinien lepiej przewodzić chyba że było wszystko bez grama oporu.

[ Dodano: Wto Lut 12, 2013 13:22 ]
Może kabel antenowy od wzmacniacza do radia jest nie halo np. zardzewiały wtyczki na kablu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Lut 12, 2013 22:13   

sknerko napisał/a:
Co onacza wszystko OK?

Wiesz moje umiejętności i wiedza pozwalają jedynie na sprawdzenie miernikiem czy jest przepływ pomiędzy czymś a czymś. I tyle... :/
Na chwile obecną nie mam możliwości sprawdzenia w innej 75 jak tam powinny iść prawidłowo przewodzenia sygnału przez te paski w szybie. Chyba musiałbym rozrysować cały układ tych pasków na szybie. Może wtedy coś się wyjaśni...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 13, 2013 09:31   

Zmierzyć opór przez paski, chyba ze tam idzie tylko jeden przewód do szyby i porównać z drugim autem. Zmierzyć czy nie ma oporu na masie przewodu antenowego wtyk-wtyk i obejrzeć czy wtyczki są zarobione ładnie jak fabryka chciała.
Zgrzanie styku do szyby czasem daje się zmierzyć dotykając jedna elektrodą miernika styku a druga pola w którym jest zgrzany styk, pomaga czasem na te styki spryskanie obficie sprayem do styków KONTAKT.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bidi 




Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Sro Lis 27, 2013 21:36   

witam i ktoś rozwiązał problem z tym radiem i ogrzewaniem tylnej szyby??:) pozdrawiam
 
 
rikoplus 



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 6



Wysłany: Pią Lis 29, 2013 11:07   

Bidi napisał/a:
witam i ktoś rozwiązał problem z tym radiem i ogrzewaniem tylnej szyby??:) pozdrawiam


Witam
Nie wiem czy rozwiązałem, ale na razie zrobiłem tak , że odłaczyłem kabel antenoway od filtra i radio gra.
Tak wyszło, że w tym samym czasie pojawiły sie dwa podobne wątki mój i kolegi w którym Ty zaistniałeś.
Link do mojego wątku:http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=91437
Pozdrawiam
rikoplus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wzmacniacz sygnału antenowego.
pineska Car-audio, nawigacje, radia CB 28 Sob Lis 25, 2017 12:41
thekotlet



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink