Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] Wybór prostownika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Wybór prostownika
Autor Wiadomość
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 31, 2013 09:45   

hertz25 napisał/a:
auto sporo stoi w garazu ostatnio i jesli bym podlaczyl ten prostownik moze byc np podlaczony caly czas :?: bo chyba podtrzymuje napiecie jesli naladuje

Ja panowie mam kilka sztuk UPS-a. Jeden jest jako zasilacz awaryjny do C.O. i podłączony jest akumulator kwasowy 80Ah [oryginalnie żelowy 7Ah]
Drugi mam do innych celów, a jeszcze inny używam do ładowania akumulatorów/odśiarczania/podtrzymywania. Wszystko się sprawdza.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 31, 2013 09:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
19bizon08 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 76
Skąd: okolice Szczercowa



Wysłany: Nie Mar 31, 2013 11:31   

Witam, odnośnie prostownika ja mam kilkudziesięcio letni radziecki i ani razu mnie nie zawiódł, oczywiście ma wszystkie regulacje napięcia. Raz zostawiłem go na dworze, zmoknął, wysuszyłem go przy piecu i hula dalej :D Mój sąsiad kupił jakiś nowy za 150zł , pochodził mu kilka miesięcy i sie zepsół. Znowu pożycza ode mnie :D
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 21:12   

hertz25 napisał/a:
ten prostownik moze byc np podlaczony caly czas bo chyba podtrzymuje napiecie jesli naladuje


dokładnie tak to działa :ok: p&z czyli podłącz i zapomnij ;) ... tego z aukcji nie znam i się o nim nie wypowiem ... sprawdzone mam te z lidla i podobnej konstrukcji ale dużo droższe ładowarki firmy C-TEK ... masz na tą 2 lata gwarancji więc ryzyko niewielkie :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:41   

Jestem na etapie zakupu prostownika. Wybrałem sobie 3 modele, które moim zdaniem są warte zainteresowania, jednak nie mogę się zdecydować, który będzie najlepszy. Czasami będę podładowywać akumulator 74 Ah a czasami w 45 Ah.

1. BASS POLAND Wygląda solidnie, metalowa obudowa. Regulacja "wolno/szybko". Zastanawiem się, czy to rzeczywiście Polski produkt, czy tylko taki chwyt, bo na innej aukcji oznaczenie modelu jest inne: http://allegro.pl/prostow...3590817357.html

2. HERTZ Też niby produkcja Polska, do tego manualna regulacja prądu ładowania, ale obudowa nie wygląda zbyt solidnie.

3. ROMSTAN Mój faworyt. Również produkcji polskiej, z manualną regulacją i solidna obudową.

Do zastosowań "garażowych" lepszy będzie z manualną regulacją natężenia prądu ładowania, czy z automatyczną ??

Może ktoś ma (lub miał) do czynienia z tymi prostownikami, to proszę o opinie lub polecenie jakiegoś dobrego urządzenia w kwocie do 150zł.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez tronsek Wto Paź 15, 2013 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:44   

Od 17 października ponownie będą w Lidlu te ładowarki automatyczne.
http://www.lidl.pl/cps/rd...wDetail&id=2554
Ja polecam zdecydowanie spokojnie naładuje akumulator do 120A i to nawet taki mocno rozładowany.
Co więcej to ładowanie impulsowe więc potrafi zregenerować stary akumulator.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Paź 15, 2013 22:51   

trzeba będzie kupić na firmę :ok: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 16, 2013 08:35   

SyntaX napisał/a:
ponownie będą w Lidlu te ładowarki automatyczne.
Teściowa taki miała i długo się nim nie nacieszyła.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 16, 2013 09:43   

jak ma paragon, to niech idzie to jej wymienią ... bez problemów wymieniają albo kasę oddają.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 16, 2013 11:16   

tronsek napisał/a:
Teściowa taki miała i długo się nim nie nacieszyła.

To miała pecha ;)
Ja swojego mam jak tylko pierwszy raz je rzucili do sklepów, to już będzie ze 3-4 lata.
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 16, 2013 11:17   

ten z lidla to dobry na podtrzymanie. Np przy dłuższym postoju. Albo podłączanie na noc codziennie po to żeby doładował. Bass Polska to importer [z Chin] podobna firma do np Topex, Geko itp. A ten prostownik Co pisze że jest polskim produktem to jest w Polsce montowany z importowanych części, albo tylko nalepka naklejona u nas i już się nazywa ''produkt polski'' , i wszystko legal.
 
 
 
Majek 



Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 1



Wysłany: Czw Gru 12, 2013 04:15   

Ja osobiście polecam prostowniki rodzimej firmy ROMSTAN ...przerobilam wcześniej kilka innych (badziewie mi sie trafiło totalne), a okazało sie, ze mam dobry produkt "po sąsiedzku" :) Ale szczerze polecam kupować w producenta (ceny dużo niższe niż w sklepach) -jakoś teraz ROMANI, czy ROMAVI sie nazywają .... Jak gdzieś znajdę, to napisze jak (krótka mam pamięć).
Prostownik trochę może siermiężny w wykonaniu, ale za to solidny i zdaje sie, ze niezniszczalny -przynajmniej ten, który kupiłam pare dobrych lat temu spisywał mi sie swietnie (ale pożyczony już do mnie nie wrócił), a nowy dopiero zaczęłam testować (ale wydaje sie, ze to ten sam produkt-w sensie solidnosci i przydatności). Będę informowała na bieżąco (na zimę lepiej sie zabezpieczyć) ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Wybor letnich opon]
Pawkaz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Nie Lut 27, 2011 14:44
Dario
Brak nowych postów [16K4F] Palec rozdzielacza - wybór
zippermann Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Sob Lip 24, 2010 09:31
zippermann
Brak nowych postów [wszystkie] Wybor opon letnich
michalswiatek Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Pią Maj 16, 2008 23:02
michalswiatek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink