Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75]nie odpala - cykanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75]nie odpala - cykanie
Autor Wiadomość
juraz 



Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 45
Skąd: TARNÓW

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 00:00   [r75]nie odpala - cykanie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam

Mam następujący problem po pierwszym przekręceniu kluczyka zapalają sie kontrolki tylko ze zaczynają przygasać i nie świecą się wszystkie a przy próbie odpalenia nic sie nie dzieje kiedy podłączyłem go kablami z innego samochodu przy próbie odpalenie słychac tylko cykanie i zauważylem ze zaswiecają się nawet światla zewnętrzne nawet kiedy są wyłączone co może być przyczyna rozrusznik?,stacyjka czy gdzies robi mi zwarcie?? bo zalozylem wczoraj jakas chinska h7 i normalnie stopiło mi zarnik i czy to mogło być jakas przyczyną??tylko ze wczoraj nawet gdy sie spaliła ta chinska zarowko to bylo ok tylko dzis odmowil mi posluszenstwa
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 01, 2013 00:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 00:51   

Ciekawe czy coś oprócz żarnika się stopiło - może jakieś zwarcie w instalacji elektrycznej.
Na pewno oznaką jest słaby akumulator bądź słaby kontakt klem z aku lub + z rozrusznikiem, a - z budą samochodu. Być może kable których używasz do rozruchu z innego auta są kiepskiej jakości. Naładuj aku prostownikiem, albo weź solidniejsze kable i mocniejszego dawcę prądu. Jak odpali to musisz chwilę pojeździć, żeby altek naładował chociaż trochę akumulator.
No i sprawdź instalację, zwłaszcza przy stopionej żarówce.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sie 01, 2013 09:18   

A ja obstawiam trafiony alternator miałem tak w polonezie, roverowski altek tak siadł ze dawał za wysokie napięcie a po zgaszeniu auta takie objawy jak pisze kolega. odepnij alternator od instalacji i spróbuj odpalić z kabli możliwe ze zadziała
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 20:44   

jakieś 2 tygodnie po wymianie akumulatora miałem taką sytuacje, że chce odpalić maszynę i jedynie co się dzieje, to tylko cyknięcie (jednokrotne). Nic nie przygasa, światła nie mrugają, zasilanie w samochodzie jest. Musiałem przekręcić kluczyk w pozycje wyjściową i ponownie do pozycji odpalenia, co pozwoliła bez problemu odpalić. Wczoraj sytuacja się powtórzyła. Od wymiany aku (wymiana 16.11) sytuacja powtórzyła się dwukrotnie. Co powonieniem sprawdzić ??
dodam że zdarzyło mi się pożyczać prąd od rovera aby odpalić inny samochód na kablach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Gru 17, 2013 21:03   

W każdym powyższym przypadku pierwszą rzeczą jaką bym zrobił,to prosty test styku i akumulatora:
Wpinam między klemy woltomierz ( w taki sposób żeby mierzył napięcie akumulatora,a nie na klemach samochodu, najlepiej szpilką wbitą w ołów) i włączam rozruch. Jeśli napięcie spada nieznacznie,a rozrusznik nie kręci-to brak styku,albo padł starter. Jeśli napięcie spada poniżej 8-9V, to albo zwarcie,albo umarł akumulator.
Dalej,to już będzie prościej zdiagnozować.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Gru 17, 2013 21:50   

rafalmis1 napisał/a:
chce odpalić maszynę i jedynie co się dzieje, to tylko cyknięcie
zwora rozrusznika do wymiany lub czyszczenia
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
arczi220 
Klubowicz





Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 395
Skąd: Radlin



Wysłany: Wto Gru 17, 2013 23:55   

Ja miałem takie cykanie przy odpalaniu jak padła mi jedna cela w akumulatorze.Raz było ok raz nie.Niby był naładowany ale przy obciążeniu (rozruchu) nie dawał rady.Po wymianie na nowy akumulator wszystko ok.Niestety nasze R75 naprawdę potrzebują dobrego aku na zime.Webasto się kłania.
_________________
--------------------------------------------------------------------
Jest MG TF Xpover gray - srebrna strzała
Jest i Rover75 -złota strzała
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 01:52   

Akumulator nowy, kupiony w sklepie motoryzacyjnym. Miesiąc w samochodzie .

Zwora, to jest śruba miedziana wystające z rozrusznika?? W razie jak czyszczenie nie pomoże, to sam wymienię??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez rafalmis1 Sro Gru 18, 2013 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Gru 18, 2013 14:53   

rafalmis1 napisał/a:
Zwora, to jest środa miedziana wystające z rozrusznika??

...ani środa,ani czwartek :mrgreen: . Zwora jest odpowiedzialna za włączenie uzwojenia silnika startera i znajduje się na elektromagnesie tzw. bendiksa, czyli dla diagnostyki albo wymiany trzeba wypruć rozrusznik z auta i rozebrać go. Kilkakrotnie o tym pisałem- nie jest trudne ani skomplikowane dla średniej jakości majsterklepki. :mrgreen:
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 16:04   

Dziadek napisał/a:
...ani środa,ani czwartek

dzieję za poprawę :mrgreen: masz zapisane linki, bo tylko to znalazłem ze zdjęciami twojego autorstwa
http://forum.roverki.eu/v...=r75+rozrusznik

zrobiłbym sobie sam, ale jak nie wiem jak zwora wygląda, to ani nie kupie ani nie wyczyszczę :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Gru 18, 2013 16:37   

Najczęściej zużywają się miedziane kształtki na dolnym zdjęciu. Nawet na alledrogo są firmy handlujące częściami do rozruszników i można u nich zamówić posługując się numerem z górnego zdjęcia. Koszt to ok. 30 zł.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 16:54   

w benzynie jet ten sam numer rozrusznika, bo wydaję mi się, że u mnie jest nieczytelny.
dziękuję Dziadek,

[ Dodano: Sro Gru 18, 2013 16:54 ]
możesz pochwalić się gdzie ty zamówiłeś ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Gru 18, 2013 16:57   

Jeśli masz benzynę,to na bank będzie inny typ,ale dobra firma działająca w tej branży ma katalog i dobierze odpowiednie styki. Ja zamówiłem w jakiejś firmie z Gdyni (jestem poza domem i nie mam namiarów), ale przemiła pani przez telefon wyrecytowała mi numery części i przysłała takie jak trzeba.
Nie mam pojęcia ile taka naprawa kosztowałaby u fachowca,ale zrobiłem to sam nie z oszczędności. Czasem lepiej wiedzieć co ma się pod maską i drobne rzeczy zrobić samemu.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 23, 2013 22:25   

Dziadek napisał/a:
Nie mam pojęcia ile taka naprawa kosztowałaby u fachowca,ale zrobiłem to sam nie z oszczędności. Czasem lepiej wiedzieć co ma się pod maską i drobne rzeczy zrobić samemu.

na autach się nie zam, wszystkiego uczę się na Roverze, jedynie automatu nie naprawiałem, ale do następnego razu :mrgreen:
jak nie znajdę odpowiedniej firmy, to się do ciebie zgłoszę o namiary :wink:

[ Dodano: Pon Gru 23, 2013 22:25 ]
Miałem rację, że zwory to te środy wystające w rozrusznika :-D dzisiaj rozebrany i wyczyszczony. Końcówka numeru u mnie to 7710. Początek nie do przeczytania. Zobaczymy jak będzie się zachowywał po czyszczeniu, bo po ostatnim poście objawy się codziennie objawy. Wzrzery na jednej zwierzę około 1mm na drugiej 2mm. Ogólnie było sporo pyłu wewnątrz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Cykanie - nie odpala
encor Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Cze 04, 2017 22:56
grota10
Brak nowych postów [R75] Cykanie podczas hamowania
kalixt Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lis 30, 2012 18:33
kalixt
Brak nowych postów [R75] Cykanie przekaźnika w komorze silnika 2.0 PB
t0mi Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Sie 23, 2018 14:28
SeniorA
Brak nowych postów [MG ZT 2.0 diesel] cykanie po wymianie kpl sprzegla
pumba1 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Gru 13, 2016 21:46
pumba1
Brak nowych postów [MG ZT 190] Pikanie i cykanie przy próbie odpalenia
Wisson Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Kwi 21, 2024 21:26
marek501



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink