Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwne stukanie pod maską.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwne stukanie pod maską.
Autor Wiadomość
Mr_G 




Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 4



Wysłany: Pią Lut 21, 2014 20:43   [R75] Dziwne stukanie pod maską.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich Forumowiczów.

Na początek historia dnia dzisiejszego.

Po pracy wsiadłem do roverka i po odpaleniu i próbie wyjazdu zgasł (zadławił się). Próby odpalenia nic nie dały (rozrusznik kręcił). Po jakiś 5 minutach przerwy udało mi się go odpalić, ale zaczęło coś stukać pod maską (na jałowych obrotach). Przy dodaniu gazu ponad ~1500 obrotów stukanie znikało.

Pierwsze kroki do warsztatu, który mam jakieś 500m od pracy. Wstępna diagnoza mechanika - poszedł napinacz hydrauliczny rozrządu....

Pytanko, czy ktoś się już z czymś takim spotkał i czy już mam składać na nowy rozrząd/wymianę silnika? (jak to kosztowo wygląda)

Czy może być jakaś inna, bardziej błaha przyczyna?

Dodam jeszcze, że koło pasowe wału korbowego wraz z rolkami było wymieniane w zeszłym roku.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
G.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 21, 2014 20:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Lut 25, 2014 22:51   

Jkie to jest stukanie? Możesz to nagrać i wrzucic filmik.

Silnik pracuje na łańcuchu a dokładnie na 4 łańcuchach. I to niestety nie należy do tanich jeśli chodzi o naprawę. Ale szczerze mówiąc jeśli chodzi o stukanie to czy nie występują nadmierne drgania przy tym stukaniu ? To może być po prostu dwumas.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10900
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lut 25, 2014 23:46   

albo kółko pasowe, skoro to od strony rozrządu. To że było w zeszłym roku wymieniane to nie znaczy, ze nie mogło paść :/

czy w CDT jest napinacz hydrauliczny? :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Mr_G 




Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 4



Wysłany: Sro Lut 26, 2014 08:39   

Witam.

Niestety nie za bardzo mam jak nagrać, gdyż od piątku stoi w warsztacie i czeka na chętnego, który podejmie wyzwanie.

Jest to metaliczny stuk, coś jak przy kole pasowym, tylko tym razem przy wyższych obrotach ustaje (przy kole pasowym ciągle tłukł).


Ps. Szukając no necie widziałem napinacze hydrauliczne, ale były albo do CDTI, albo do V6, stąd też pytanie do Szanownych Forumowiczów.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Sro Lut 26, 2014 11:48   

Dwumasa albo pasowe. Jakie koło zakładałeś? Jakieś budżetowe?
 
 
Mr_G 




Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 4



  Wysłany: Sro Lut 26, 2014 12:24   

Nazwy producenta nie pamiętam, ale coś koło 300 kosztowało

EDIT:

Z napinaczem udało się rozwiązać sprawę, w końcu trafiłem do mechanika, który podjął się tematu. Obeszło się bez rozbierania silnika, po prostu wlali mi jakiś dziadowski olej (za gęsty) i po wymianie oleju na 5w sprawa napinacza się rozwiązała.

Ps. Koło pasowe faktycznie znowu się rozsypało. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Jak go odbierałem poluzowała się śruba od tego koła. Niby jeszcze raz je "na chama" dokręcili i mam przyjechać jutro na kontrolę.... Mam nadzieję, że już się nie odkręci...
Ewentualnie ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam
G.
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Nie Mar 09, 2014 23:07   

Miałem identyczny problem, co ciekawe stukanie ustąpiło na jakis czas a jak powróciło to juz na dobre sobbie klekotało, później o dziwo zapaliła sie kontrolka od ładowania ale zaraz zgasła no i z cpn po zatankowaniu juz nie odjechałem....
Czuc tylko było jakas jakby spalona guma, paskiem.
Doholowalem do domu naladowalem akumulator i odpalil stuka nadal ale nie ładuje podejżewam ze cos z alternatorem? łożysko moze sam nie wiem... Auto stoi juz kolejny dzien a ja czekam na kasiore i znowu do mechanika;/
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 10, 2014 10:26   

Mr_G napisał/a:
Jak go odbierałem poluzowała się śruba od tego koła. Niby jeszcze raz je "na chama" dokręcili i mam przyjechać jutro na kontrolę.... Mam nadzieję, że już się nie odkręci...
Ewentualnie ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?


Nie "na chama" tylko tak jak instrukcja nakazuje

dokręcić na 100Nm
potem dokręcić 60°
jeszcze raz 60°
na koniec 30°

W przeciwnym razie będzie to kwestia szczęścia czy dokręcanie "na chama" da pożadany efekt.

[ Dodano: Pon Mar 10, 2014 10:26 ]
cyngiel napisał/a:
Miałem identyczny problem, co ciekawe stukanie ustąpiło na jakis czas a jak powróciło to juz na dobre sobbie klekotało, później o dziwo zapaliła sie kontrolka od ładowania ale zaraz zgasła no i z cpn po zatankowaniu juz nie odjechałem....
Czuc tylko było jakas jakby spalona guma, paskiem.
Doholowalem do domu naladowalem akumulator i odpalil stuka nadal ale nie ładuje podejżewam ze cos z alternatorem? łożysko moze sam nie wiem... Auto stoi juz kolejny dzien a ja czekam na kasiore i znowu do mechanika;/


Zdecydowanie alternator do regeneracji.
Pewnie jest przytarty na łozyskach i daje taki opór, że czasami pasek się ślizga.
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Wto Mar 11, 2014 22:06   

No to się zabieram za demontaż i zobacze co tam jest grane.. Dam znac na ile trafiona była diagnoza;] Ale myśle że na 100%

No i jednak sie myliłem... Alternator nie łąduje bo paski były strasznie luźne, rokręciłem alternator i sprawdziłem szczotki sa ok, napiecie po naciągnięciu pasków jak należy ok.

Tyle że klekotanie nie ustąpiło i chyba wiem która rolka tak hałasuje, jak brat dodawał gazu ja obserwowałem rolki i ta zdaje sie byc luzna bo nawet na wielka nakretka w jej środku chodzi.. zaznaczyłem ja na czerwono ktoś podpowie od czego to jest i czy dam rade ja sam wymienic?

[ Dodano: Wto Mar 11, 2014 22:06 ]
podpowie ktos? Bo jutro sie chciałem z samego rana zabrac.
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 11, 2014 23:37   

to jest napinacz paska, jak jest luźny to nie ma sie co dziwić że nie spełnia swojego zadania.
_________________
75 Red Edition
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Sro Mar 12, 2014 12:02   

jest możliwość żeby ten napinacz paska się wyrobił i to on powodował taki hałas (klekotanie) może ta szajbka sie wyrobić?? Czy łatwo sie do niej dostać i ja wykrecić czy lepiej mechanikowi zlecić naprawe/? I najważniejsze drogie to?
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie pod maską
diesel Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 07, 2012 14:41
diesel
Brak nowych postów [R75] Dziwne stuki pod maską
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Mar 16, 2010 15:02
Zukowaty
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Dziwne stukanie nagrzewnicy
krzysiek29 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Gru 11, 2010 22:41
apples
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie zza tylnego siedzenia
tazOR Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lut 15, 2012 20:50
seyfer
Brak nowych postów [R75] Dziwne stukanie przy włączonej klimie
klejsza Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Paź 23, 2016 18:18
klejsza



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink