Forum Klubu ROVERki.pl :: NightSnail - MGF
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
NightSnail - MGF
Autor Wiadomość
nightsnail 



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Chorzów



Wysłany: Nie Lut 23, 2014 23:08   NightSnail - MGF

Cześć i czołem.


Dokładnie od dziś jestem posiadaczem MGF-a, ponoć w wersji limitowanej. Już miałem okazję zadać parę pytań na temat auta w dziale "przed kupnem" - możecie tam znaleźć screeny z aukcji .Ostatecznie dziś wsiadłem w trasę, i wróciłem nowym nabytkiem.
Dlaczego MGF? Chciałem cabrio w zakresie do 10k, ale ... nie chciałem czegoś oklepanego, typu e36, już nie mówiąc o takich produkcjach takich jak Peugeot czy Renault - mnie się po prostu nie podobają. Poza tym jestem fanem youngtimerów, o czym może świadczyć to że posiadam już 1,5 roku e32 z silkiem m60B40. Ale nie o tym teraz. W każdym razie MG MGF - jest po prostu śliczne. Sam używam auta bardzo spokojnie, nie szaleję, lubię mieć czasem zapas koni pod maską aby sprawnie wyprzedzić i to wszystko. Betą nie jechałem nigdy szybciej niż 150 ; ) mimo że ma fabrycznie 286 PS.
MG - sprowadzone do PL w zeszłym roku, stało w garażu kilka miesięcy, było przepalane . Pierwszy raz byłem je oglądać tydzien temu - bez jazdy próbnej . Nie wiedząc czego szukać powiedziałem że przemyślę sprawę i ewentualnie wrócę. Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw postanowiłem utargować ile można, i wyrwałem go za 10k równe, z wszystkimi opłatami. Mnie pozostaje tylko tłumaczenie i rejestracja.
Przebieg: 141k km, myślę że jest mocno prawdziwy. Posiadam stertę niemieckich faktur , ostatnie chyba z 2011 roku. Sądzę że jakby je wszystkie podsumować, to wyszłaby 2-3x większa kwota niż ta, którą dzisiaj oddałem.
Z wad jakich się doszukałem na ten moment: biegi dosyć ciężko wchodzą, szczególnie wsteczny. Na jałowym gdy sprzęgło nie jest wciśnięte słychać jakieś łożysko obracające się ( tak, jestem marnym znawcą mechaniki)
Zajrzałem w moim kanale pod spód i wygląda na to że jedna rurka deliatnie przecieka - bodajże z chłodzenia ? Chyba korozja dała się we znaki.
Sam ostani właściel wyminił pompę wody i olej kiedy auto "stało".
Podczas powrotu zrobiłem 140 km, w tym czasie temp płynu chłodzącego była idealnie na środku, a temp oleju 90-100 stopni. Klima chłodzi solidnie. Są 2-3 dziurki małe w dachu ale to chyba standard
Chciałbym zrobić przede wszystkim porządek z dachem, zobaczymy co wyjdzie na przeglądzie : )

Podziękowania dla użytkownika "szylozbi" który aktywnie pomagał mi :)

PS: na koniec zdjęcie dużego złoma
Ostatnio zmieniony przez nightsnail Pon Lut 24, 2014 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 23, 2014 23:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lut 24, 2014 08:29   

MG fajny ale e32 bajeczne.Mój ziomek dobry ma e32 ale v12 5l to powiem ci że jest klasa.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 06:08   

zrób lepsze foty mgf'a ;) gratki zakupu ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
nightsnail 



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Mar 17, 2014 20:23   

Na początku Marca odbył się mikro spot z kolegą Szylozbi, który dzielnie mi pomógł kiedy miałem problem na przeglądzie i nie potrafiłem znaleźć VINu wybitego na karoserii . Okazało się że był pod plastikiem na Serverem, stąd nie było go widać.

Pogoda dopisała. Auto w sobotę miało okazję postać na deszczu ( ktoś zaiwanił moją plandekę z zamkniętego terenu :evil: ) , okazało się że dach daje radę .

Na przeglądzie ( do rejestracji kraju ) wyszło że trzeba zrobić jakąś końcówkę drążka w przodu prawą, i jakieś coś z tyłu - jak mówiłem mechanikiem nie jestem, nie zapisałem, i za głupotę zapłacą jadąc jeszcze raz na szarpak. Gość powiedział że po wymianie tych dwóch trzeba zrobić zbieżność. Przegląd w Speed Car - 5 myć na myjni gratis :D

Poniżej zdjęcia. Pozdrawiam Kolegów !
ps: na życzenie mogę wrzucić foto ze spotka e32 w Świerklańcu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink