Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] Czy ktoś mógłby obejrzeć?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] Czy ktoś mógłby obejrzeć?
Autor Wiadomość
welder 



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 49



Wysłany: Sro Mar 19, 2014 10:16   [MG ZT-T] Czy ktoś mógłby obejrzeć?

Mam prośbę do kogoś z okolic, kto znalazłby trochę czasu na obejrzenie tego autka.
Jest to wersja jaka interesuje mnie najbardziej (kombi+2,5l) i zależy mi na jego wstępnych oględzinach zanim wybiorę się w 4-godzinną podróż w jedną stronę, której nie chciałbym zakończyć wkur....

Zależy mi na określeniu czy auto ma dużo wad, czy nadaje się do kupna, czy jest kompletne i przede wszystkim nie po jakimś poważnym wypadku. Interesuje mnie również czy coś jest zrypane z silnikiem skoro nie ma pokrywy. Osobie dobrze ogarniętej w temacie R75/MG 2,5 l., która skoczy tam z miernikiem lakieru, dokona dokładnych oględzin, przejedzie się i zrobi wyraźne zdjęcia szczegółów wartych uwzględnienia przed zakupem jestem skłonny nie tylko podziękować, ale zapłacić. Do dogadania na PW. Najlepiej przed weekendem.
http://otomoto.pl/mg-zt-k...-C29906509.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 19, 2014 10:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Mar 19, 2014 16:18   

welder napisał/a:
Interesuje mnie również czy coś jest zrypane z silnikiem skoro nie ma pokrywy.
pokrywy prawdopodobnie nie ma dlatego , że przewody odmy są łączone złączkami do pneumatyki i pokrywa nie leży jak powinna , dużo MG tak jeździ.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sro Mar 19, 2014 20:11   

welder, ten ZT stoi obok mnie w zasadzie, mogę podjechać i obejrzeć. Mierniku lakieru nie mam, ale mogę podpiąć pod kompa i zobaczyć co i jak. Czy aby nie jest cofnięty itp. Jutro mam dzień wolny także jak nic nie wypadnie to możemy się zdzwonić. Wyślij mi na PW numer .Widać iż poodrywane są ramki klamek, zmieniony wydech(jedna rura), brak znaczka na przednim zderzaku . Plusem szyber i składane lusterka i elektryczne fotele .
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 19, 2014 23:29   

szpynior, tylko jak będziesz to sprawdź czy te lusterka się składają :) bo jak miało przygodę to lusterka mogły być wymienione na manualne :)
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 06:06   

Sprawdzilbym dane z nr, VIN Jesli byl wyprodukowany na Niemcy to na wyswietlaczu powinny byc komunikaty w jezyku niemieckim,a nie angielskim,np. otwarte drzwi.
W moim przeznaczonym na rynek francuski sa komunikaty wyswietlane po francusku a nie angielsku.Gdzies na Forum jest link do takiej fabrycznej sprawdzajki.
_________________
Stanislaw
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 08:44   

ale w tym egzemplarzu jest duża navi, a w takim wypadku, użytkownik może wybierać język między niemiecki-angielski bądź francuski-angielski. Wybór języka jest uzależniony od czytnika map w bagażniku. Np ja mam samochód z Szwajcarii i język był niemiecki, czytnik się zepsuł, kupiłem używany i w nim mam francuski.

hmm tylko już sam nie wiem czy komunikaty się też zmieniają. Nie sprawdzę w tym tygodniu, bo rozrząd robię więc samochód rozłożony i bez aku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 09:11   

rafalmis1 napisał/a:
ale w tym egzemplarzu jest duża navi, a w takim wypadku, użytkownik może wybierać język między niemiecki-angielski bądź francuski-angielski. Wybór języka jest uzależniony od czytnika map w bagażniku. Np ja mam samochód z Szwajcarii i język był niemiecki, czytnik się zepsuł, kupiłem używany i w nim mam francuski.


ja mam małą navi i z poziomu ustawień nawigacji można ustawić język ang i francuski (w wyświetlaczu komputera, jak i same komunikaty nawigacji)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 17:55   

Uwaga na siedzenia, lubią się wvcierać. Mam takie same w R-25 i moje 100 kg wagi doprowadziło siedzenie kierowcy po 70 tyś. km przejechanych do opłakanego stanu. Poza tym sąsiad ma podobne kombi z silnikiem 2,5 ale roverka i tam jest skrzynia automatyczna. Być może w Mg jest inaczej, ale nie sądzę. Mam podejrzenie ,ze wymieniano skrzynię biegów.
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 18:07   

Librus napisał/a:
Uwaga na siedzenia, lubią się wvcierać. Mam takie same w R-25 i moje 100 kg wagi doprowadziło siedzenie kierowcy po 70 tyś. km przejechanych do opłakanego stanu. Poza tym sąsiad ma podobne kombi z silnikiem 2,5 ale roverka i tam jest skrzynia automatyczna. Być może w Mg jest inaczej, ale nie sądzę. Mam podejrzenie ,ze wymieniano skrzynię biegów.


...w 2.0 V6 jak i 2.5 V6 skrzynie są zarówno automatyczne jak i manualne, tak w MGZT jak i R75, jeszcze nie spotkałem się z gigantem który porwał by się na wymianę skrzyni z automatu na manual i odwrotnie :-) ...bo niby po co?

(jeśli się nie mylę MGZT 190 konne chyba tylko nie wychodziło z automatem ale słabsze jak najbardziej tak)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
welder 



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 49



Wysłany: Czw Mar 20, 2014 23:35   

Wielkie podziękowania dla klubowicza szpynior.
Tak jak pewnie nie jeden z Was przypuszczał samochód nie jest w dobrym stanie, ale nawet ja nie przypuszczałem, że to szrot - co najwyżej auto na części. Nie będę się wypowiadał co do stanu b nie widziałem, myślę, że szpynior będzie miał coś do powiedzenia.

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że samochód sprzedaje oszust :!:
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Mar 21, 2014 07:42   

welder, a więc tak:
- nie widać numeru Vin na podszybiu (jakiś dziwnym trafem znalazła się tam tajemnicza kartka)
- auto ma zmieniony zderzak przedni i tylni, z elementów odchodzi lakier - pod spodem inny kolor
- brak śrub w kole
- felgi w zasadzie takie same ale jakby były kupowane z jakiś odpadów
- opony różne, jedna rozerwana
- brak znaczka,
- połamane przyciski od sterowania fotela
- uszczelka od szyber dachu - zmurszała cała
- kilka mm rudej na tarczach
- palą się kontrolka okładzin
- nie wykrywa modułu EWS
- nie działają silniczki samopoziomowania
- końcówka wydechu od innego auta, w zasadzie to nie wiadomo od czego
- na każdym elemencie widać małe wgniotki
- jakbym miał miernik lakieru do pewnie by oszalał
- po krótkich oględzinach już dalej nie oglądałem
-
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:02   

rafalmisJa nie pisze o nawigacji tylko o wyswietlaczu komputera,wiec w komputerze nie masz wyboru jezyka. Jesli auto bylo wyprodukowane na rynek niemiecki to i komunikaty komputera sa wyswietlane po niemiecku a nie np po chinsku.Pomyliles jezyk nawigacji z komputerem samochodu
_________________
Stanislaw
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:07   

Stanislaw napisał/a:
rafalmisJa nie pisze o nawigacji tylko o wyswietlaczu komputera,wiec w komputerze nie masz wyboru jezyka. Jesli auto bylo wyprodukowane na rynek niemiecki to i komunikaty komputera sa wyswietlane po niemiecku a nie np po chinsku.Pomyliles jezyk nawigacji z komputerem samochodu


niczego nie pomylił
...zmieniając język navi automatycznie zmienia się język komputera pokładowego czy to w małej czy dużej nawigacji
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 21, 2014 19:32   

Aragorn jesli auto nie ma nawigacji tylko odbiornik radiowy to jaki jezyk jest wyswietlany na komputerze? Tez mozesz go zmienic na wybrany przez Ciebie np esperanto?
_________________
Stanislaw
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 21, 2014 21:36   

Stanislaw napisał/a:
Aragorn jesli auto nie ma nawigacji tylko odbiornik radiowy to jaki jezyk jest wyswietlany na komputerze? Tez mozesz go zmienic na wybrany przez Ciebie np esperanto?


rozmawiamy o konkretnym aucie w tym temacie które MA NAWIGACJĘ! a nie o takich bez niej ...no chyba że potrzebujesz odpowiedzi w języku esperanto! by to zrozumieć! ...ale wydaje mi się że jasno się wyraziłem, ...tyle w temacie
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214] Prośba o ocene, ktoś z Łodzi mógłby obejrzeć?
matiz008 Chcę kupić ROVERka 5 Wto Sie 21, 2012 07:29
SyntaX
Brak nowych postów [R75 kombi diesel] ktoś z Leszna mógłby rzucić okiem?
tak z ciekawości
sTERYD Chcę kupić ROVERka 6 Nie Sie 12, 2012 22:54
sTERYD
Brak nowych postów [R420Di, SDI Prośba o ocenę, czy ktoś może sam obejrzeć?]
yogi2006 Chcę kupić ROVERka 2 Sob Lis 20, 2010 10:59
szoso
Brak nowych postów [R75] Warto obejrzec?
marcinZG Chcę kupić ROVERka 15 Nie Kwi 15, 2012 23:15
marcinZG
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 45] Czy warto obejrzeć ?
luk7 Chcę kupić ROVERka 24 Czw Cze 19, 2014 16:17
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink