Forum Klubu ROVERki.pl :: Boli, oj boli... Ale tak bywa jak się człowiek wozi.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Boli, oj boli... Ale tak bywa jak się człowiek wozi.
Autor Wiadomość
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 14:11   

MaReK napisał/a:
Postąpiłeś szlachetnie ;) Spieszyło Ci się, boisz się funkcjonariuszy na służbie (może miałeś/masz coś na sumieniu), miałeś parcie na tarcie i jeszcze inny szereg zbiegów okoliczności ;) Uznałeś, że szkoda jest "żadna" i wziąłeś kasę na dobry trunek. Twoja zasada jest słuszna, ale czasem może być nieopłacalna tudzież kosztowna. Myślę, że w cenie 30 zł tej naprawy nie zrobisz, obawiam się, że i w 100 zł możesz się nie zmieścić, bo żeby to wyglądało dobrze powinno się to raczej pomalować - dobrze pomalować. Ostatecznie po to płacimy obowiązkowe ubezpieczenie OC, aby w razie "w" korzystać z niego, a nie z własnych środków "ofiar" zdarzenia ;) Oczywiście wiele zależy od rzeczoznawcy, ubezpieczalni, itp. itd. Generalnie z takich kolizji, przycierek, stłuczek można naprawić auto w większym stopniu niż z uszkodzeń z samego zdarzenia.

Co do policji. Oczywiście nie zawsze trzeba ich wzywać. Można podeprzeć się fotografiami z miejsca kolizji, dobrym oświadczeniem, świadkami zdarzenia. W tym przypadku to nawet dobrze zrobiłeś, jeśli miałeś oczywiście pewność, że kolizja była wynikiem jedynie roztargnienia/nieuwagi kierującej ;) W każdym razie policjantom oszczędziłeś pracy, a tejże pani punktów i mandatu karnego.

Natomiast oświadczenie, to nie jest jakaś filozofia i dużo czasu nie zajmuje.
Ja np. wożę w schowku formularze do wypełnienia. Pozornie niewinna kolizja może okazać się kosztowna w późniejszym użytkowaniu samochodu.

No ale skorzystałeś z tego co daje Ci konstytucja :) Miałeś wybór i zrobiłeś co chciałeś ;)

[ Dodano: Pon Mar 31, 2014 13:49 ]
redbaron napisał/a:
Tutaj wysunąłeś dosyć daleko idącą wyidealizowaną hipotezę :) Zwłaszcza w naszym kraju. Sądy, prokuratura i policja to nie zawsze jest ostoja sprawiedliwości, ładu, prawa i porządku. Za tym stoją ludzie. A ludzie to... tylko ludzie.

Ponieważ to są ludzie, to należy z nimi postępować jak z ludźmi.
Oczywiście jak w każdej instytucji, firmie, organizacji może trafić się zakała, która jeśli nie będzie miała dużo do powiedzenia to spoko, gorzej jak władza do łba uderzy.

Ponieważ mnie nie spotkało z ich strony (samych funkcjonariuszy, nie systemu) nic złego, to nie boję się ich ;)


Możemy się spierać w nieskończoność - czasami jest to nawet przyjemne, ale nie lubię jak ktoś nie czyta uważnie tego co piszę i wciska mi nie moje słowa w moje usta :) Czy ja powiedziałem, że się boje Policji ? Jeżeli tak to zacytuj proszę, bo nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek coś takiego powiedział. Jeden dzwoni za każdym razem, gdy ma ku temu nadarzającą się okazję, a ja tylko kiedy sprawa jest poważna. Nie darzę Policji zaufaniem, nie przepadam za nimi i tyle. I tak też napisałem. A Ty znów jakieś fantazje, że może mam coś na sumieniu. Po prostu byłem u siebie, na swoim terenie i podjąłem sam decyzję na temat mojej szkody. Nie potrzebowałem naprawdę na "swoim" rondzie powodować korka - to raz, nie chciałem kobiecie bladej ze strachu robić jeszcze większej jazdy, uznałem, że przyda mi się 100 zł teraz - w tym momencie - przeznaczę je na dobry trunek i na ugotowanie czegoś dobrego dla mojej towarzyszki co bardziej mi się opłaciło niż spisanie oświadczenia i zabawę z lekko porysowanym zderzakiem. Zamiast wydać 100 zł ze swojego portfela wydałem 100 zł Pani, która nierozważnie zmieniła pas - a i najważniejsze - obiecała mi, że już nigdy podobnego manewru nie wykona. Już czy jeszcze coś trzeba dopowiadać ? Konstytucja, konstytucją, Policja Policją, a zwykłe weekendowe ludzkie odruchy przy ładnej pogodzie i ładnej dziewczynie we własnym samochodzie to oddzielna sprawa. A to czy postępuje wobec ludzi tak a nie inaczej myślę, że dyskusji nie podlega. Może Pani po przyjeździe do domu wspomni mnie o tyle milej, że nie straciła zniżki, nie zarobiła punktów i nie zapłaci mandatu.
I byłem wobec niej uprzejmy i opanowany co wyraźnie podkreśliła wręczając mi zadośćuczynienie.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 31, 2014 14:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:04   

redbaron napisał/a:
Pani, która nierozważnie zmieniła pas - a i najważniejsze - obiecała mi, że już nigdy podobnego manewru nie wykona
:hahaha:

KLIK
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:06   

pelson91 napisał/a:
redbaron napisał/a:
Pani, która nierozważnie zmieniła pas - a i najważniejsze - obiecała mi, że już nigdy podobnego manewru nie wykona
:hahaha:

KLIK


I to jest prawda - najszczersza na świecie :) Na chwilę mnie zmyliła :)
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:16   

moje stanowisko w tej sprawie jest gdzieś pomiędzy Twoim a Marka. z Twojego popieram to że policjanci nie zawsze okazują się być sprawiedliwi, sensownie myślący i podchodzący do człowieka jak do człowieka. Ale Marek ma rację w tym, że nie ma bata - powinieneś wyciągnąć od babki więcej sałaty. Może jej facet zabroniłby jej już jeździć autem (a wtedy bezpieczeństwo wzrasta w mieście ;] )
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:20   

pelson91 napisał/a:
moje stanowisko w tej sprawie jest gdzieś pomiędzy Twoim a Marka. z Twojego popieram to że policjanci nie zawsze okazują się być sprawiedliwi, sensownie myślący i podchodzący do człowieka jak do człowieka. Ale Marek ma rację w tym, że nie ma bata - powinieneś wyciągnąć od babki więcej sałaty. Może jej facet zabroniłby jej już jeździć autem (a wtedy bezpieczeństwo wzrasta w mieście ;] )


Oczywiście - zgodzę się - mogłem wyciągnąć więcej kapuchy, ale... Ja naprawdę miałem sprzyjające okoliczności łagodzące. Gdybym miał kiepski dzień pewnie inaczej by się to potoczyło. Na pewno nie byłoby policji, ale może rekompensata nie była by tak niska. Chociaż w sumie. Według mnie - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:25   

MaReK napisał/a:
Jak się z nimi postępuje fair, to i oni są fair - ja nie mam żadnych złych wspomnień z tą instytucją
różnie Marek bywa, wiem z autopsji :ok: .
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:31   

bociannielot napisał/a:
MaReK napisał/a:
Jak się z nimi postępuje fair, to i oni są fair - ja nie mam żadnych złych wspomnień z tą instytucją
różnie Marek bywa, wiem z autopsji :ok: .


Mam większy problem :) :) Wczoraj wieczorem przepaliła mi się żarówka w przednim lewym. Jak sobie pomyślę o tych klapkach w nadkolach... Zobaczymy jak mi pójdzie. Najwyżej pojadę do Pani od Daihatsu.

"Droga Pani - proszę tutaj ładnie klęknąć i... wymieniamy żaróweczkę..."
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 31, 2014 15:32   

łeeeeeeeeeee przecież mówiłeś że brzydka :roll:

wymiana żarówki mijania w R75 to 2 minuty
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 16:55   

pelson91 napisał/a:
łeeeeeeeeeee przecież mówiłeś że brzydka :roll:

wymiana żarówki mijania w R75 to 2 minuty


Doskonała wiadomość.

A Pani rzeczywiście totalnie nie w moim guście.

[ Dodano: Pon Mar 31, 2014 17:39 ]
Może i nie trwało te wcześniej wspomniane 2 minuty, ale żarówka wymieniona. Mam nadzieje, że dobrze ją osadziłem w gnieździe. Czy ktoś z forumowiczów jeździ małą czerwoną KIA ?

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2014 16:55 ]
Tak wygląda Rovie po potraktowaniu miejsca otarcia. Koszt 15 zł. Pasta tempo i ściereczki z irchy. Czas pracy to 5 min. Z rysą też sobie dam radę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przykre ale i tak bywa życiu - licytacja komornicza
Pingiel Offtopic 2 Wto Kwi 16, 2013 19:47
Pingiel
Brak nowych postów Człowiek z rękoma w żołądku
ADI-mistrzu Offtopic 8 Sro Wrz 22, 2010 06:32
azer
Brak nowych postów Pijak też Człowiek, ale nie mam dla Takiego współczucia !!
jak to Pijak zniszczył komuś życie
fearless Offtopic 39 Sob Mar 21, 2009 14:29
Gość
Brak nowych postów Prośba do kogoś z LEGNICY lub kogoś, kto będzie lub tam bywa
Mayson Offtopic 2 Sro Gru 09, 2009 07:02
Mayson
Brak nowych postów Z cyklu "Jak się człowiek spieszy, to..."
maciej Offtopic 2 Czw Lip 26, 2007 15:01
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink