Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400]Autodistribution Polska.Warsztat ze statusem Serwis AD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400]Autodistribution Polska.Warsztat ze statusem Serwis AD
Autor Wiadomość
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 17:11   [R400]Autodistribution Polska.Warsztat ze statusem Serwis AD
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam

Czy ktoś z Was naprawiał samochód w warsztacie ze statusem Serwis AD? Jest to powiązane z jakąś tam firmą Autodistribution Polska. Prawdopodobnie czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą. Układ chłodzący przepłukany, zaworek odpowietrzający był zapchany. Po przeczyszczeniu wyszło delikatne stężenie CO2 ale nie wiedzą czy to, aby na 100% uszczelka więc na razie mam obserwować i jak coś to wyłożyć 2100 zł na uszczelkę, szlifowanie zaworów i ogólny remont górnej części głowicy. Trochę się przeraziłem. Nie za drogo sobie policzyli?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 17:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 23:01   

jeżeli chodzi o AD jest to sieć hurtowni moto. wcześniej nazwa Stachura.
Warsztaty AD są to warsztaty, które mają z nimi podpisaną umowę i pewnie jakies warunki muszą spełniać. NIektóre firmy leasingowe serwisują u nich samochody
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 23:56   

Ja zapłaciłem za wszystko 1000 zł. W takich warsztatach zawsze jest drożej, ale niekoniecznie lepiej. Zależy też w jakim mieście to robisz.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 12:14   

Harry napisał/a:
jeżeli chodzi o AD jest to sieć hurtowni moto. wcześniej nazwa Stachura.
Warsztaty AD są to warsztaty, które mają z nimi podpisaną umowę i pewnie jakies warunki muszą spełniać. NIektóre firmy leasingowe serwisują u nich samochody

Czyli coś tam się na tym znają sadząc po tym, że to jakaś spółka motoryzacyjna, która działa od kilkunastu lat? Warto u nich robić?
paolinio napisał/a:
Ja zapłaciłem za wszystko 1000 zł. W takich warsztatach zawsze jest drożej, ale niekoniecznie lepiej. Zależy też w jakim mieście to robisz.

No 1000 zł to też mogę zapłacić u innego mechanika, ale tam to tylko komplet uszczelek, no i szpilki. Do tego planowanie głowicy i tyle. Tutaj za 2100 zł dostaję generalny remont górnej części razem ze szlifowaniem zaworów i czyszczeniem wszystkiego, co już jest zdemontowane. Także nie wiem, na co się zdecydować. W tym AD nie robią taniej gdyż powiedział, że samej uszczelki z planowaniem nie zrobią gdyż się boją wypuścić niedoróbkę i że za rok znowu przyjadę z walniętą uszczelką. Kurcze nie wiem, co o tym myśleć.
 
 
kezmanq 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 459
Skąd: Wrocław/Wieluń



Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 13:03   

co to znaczy dla nich generalny remont górnej części ? Ja zapłaciłem za wszystko 1250 zł a tu prawie jeszcze 1000 zł więcej więc nie wiem co oni chcą zrobić
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 13:19   

Co to znaczy? Ja dokładnie nie wiem, ale z tego, co mi się udało dowiedzieć to w tą kwotę jest wliczone;
Robocizna, części potrzebne do złożenia głowicy, planowanie w innym serwisie a więc odsyłają część do Warszawy, szlifowanie i regulacja zaworów, czyszczenie, od razu wymiana rozrządu, nowy olej i płyn chłodzący. Gwarancja na 150000 km. Opłaca się czy nie bardzo?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 23:24   

Za tą gwarancję sie opłaca. Jak będziesz miał robić jeszcze 1 lub 2 razy na ich koszt to się opłaca ;) w większości warsztatów da sie zrobić tak jak kolega napisał wyżej ok 1000 taniej.
Mnie ostatnio z wymianą połowy zaworów remont wyszedł dokładnie 895złych wliczając w to dolne koło rozrządu, wymianę oleju płynu chłodzącego i rozrządu oczywiście, ale wszystko robiłem sam.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 01:06   

Jeśli dają gwarancje na 150000 :shock: no to jasne ,że sie opłaca. Chyba ,że źle zera policzyłem. Ja też robiłem wszystko łącznie ze szlifem głowicy, wymiana uszczelniaczy itd. Dałem tysiaka ,ale jedyna gwarancja to słowo mojego mechanika :smile:
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
kezmanq 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 459
Skąd: Wrocław/Wieluń



Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 09:56   

jakoś mi się nie chce wierzyć w gwarancję na 150tys. Przyjdzie co do czego to wymyślą, że to Twoja wina i tak się skończy.

Jak dla mnie to lepiej znaleźć jakiś polecany warsztat i zrobić to taniej niż ładować ponad 2 tys. ale to Twoja kasa :wink:
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 15:28   

sTERYD napisał/a:
Za tą gwarancję sie opłaca. Jak będziesz miał robić jeszcze 1 lub 2 razy na ich koszt to się opłaca ;) w większości warsztatów da sie zrobić tak jak kolega napisał wyżej ok 1000 taniej.
Mnie ostatnio z wymianą połowy zaworów remont wyszedł dokładnie 895złych wliczając w to dolne koło rozrządu, wymianę oleju płynu chłodzącego i rozrządu oczywiście, ale wszystko robiłem sam.

Ja się za bardzo nie znam na mechanice pojazdowej i prawdę powiedziawszy wiem tylko, co i gdzie znajduje się w silniku :mrgreen: Drobne rzeczy owszem zrobię, ale taką uszczelkę nigdy w życiu. To czarna magia dla mnie. :D

paolinio napisał/a:
Jeśli dają gwarancje na 150000 :shock: no to jasne ,że sie opłaca. Chyba ,że źle zera policzyłem. Ja też robiłem wszystko łącznie ze szlifem głowicy, wymiana uszczelniaczy itd. Dałem tysiaka ,ale jedyna gwarancja to słowo mojego mechanika :smile:

kezmanq napisał/a:
jakoś mi się nie chce wierzyć w gwarancję na 150tys. Przyjdzie co do czego to wymyślą, że to Twoja wina i tak się skończy.

Jak dla mnie to lepiej znaleźć jakiś polecany warsztat i zrobić to taniej niż ładować ponad 2 tys. ale to Twoja kasa :wink:


Dają pisemną gwarancję, że mam zrobić na tej uszczelce 150.000 km. Jak to dalej wygląda to tego akuratnie nie wiem. Wiem natomiast to, że dwa tygodnie wcześniej w tym warsztacie robili uszczelkę z tym, że tam już olej tryskał po całym silniku, więc sprawa już zaawansowana. Zrobili dobrze gdyż przypadkowo spotkałem się z właścicielem. Gwarancja daje jakiś komfort, ale tak jak piszecie nie wiadomo jak będę mógł ją wyegzekwować w razie, czego. No nic pewnie, gdy już będę na 100% pewny to trzeba do nich odstawić. Przynajmniej sprawdzony warsztat a nie żaden zapyziały prywatny warsztacik, od których aż roi się w moim mieście.

Na końcu tego

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=93977


tematu napisałem, co mnie spotkało jak pojechałem do kogoś innego. Aż mi serce mocniej zabiło. Katastrofa, paranoja, żenada, brak wiedzy i umiejętności a ogłaszają się, jako doświadczona firma z 20-sto letnim stażem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL 2.0 IDT ] Kąt Wtrysku ALL Polska- warsztaty
Warszataty, w ktorych maja pojecie jak sprawdzic i ustawic prawidłowy kąt wtrysku.
25_krzytof Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 27 Wto Gru 25, 2012 13:49
Jordan87
Brak nowych postów [R all] Serwis MG Rover
piterek1812 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Sob Lip 03, 2010 20:09
piterek1812
Brak nowych postów [R all] Serwis Rovera w Bydgoszczy
Waldo Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 9 Pią Paź 07, 2016 18:28
Malin
Brak nowych postów [R al] Uwaga na serwis AUTO ARS w Szczecinie!
wabq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Sro Lip 18, 2007 11:44
sTERYD
Brak nowych postów [All R z Trójmiasta] pytanie o serwis na Hutniczej
leszek95b Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 9 Wto Paź 21, 2008 09:06
leszek95b



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink